Domov Recenzie Recenzia: Samsung Galaxy A71

Recenzia: Samsung Galaxy A71

Zdielať

Stredná trieda smartfónov od kórejského výrobcu sa veľmi nelíši od predchádzajúcich typov z minulého roka. Testovaný model ponúka veľký displej, štyri snímače fotoaparátu na zadnej strane a tenké šasi. Bude to stačiť?

Na poli smartfónov je veľká konkurencia a každý výrobca sa snaží zaujať niečím iným. V rovnakom trende ako ostatní výrobcovia, ktorí sa predbiehajú v počtoch snímačov, pokračuje aj Samsung. Telefón má na zadnej strane celkovo štyri snímače a LED  blesk, všetky sú spolu umiestnené v akejsi mriežke. K dispozícii je v troch farebných  prevedeniach – v čiernej, modrej a nami testovanej striebornej (či skôr lepšie povedané bielej) farbe. Konštrukcia je žiaľ z plastu a je veľmi lesklá – priťahuje odtlačky prstov ako magnet, zachytáva takisto nečistoty. Napriek tomu pôsobí konštrukcia pevne, nikde nič nevŕzga, takže hoci ide o zariadenie strednej triedy a výrobca šetril na materiáloch, neprejavilo sa to v celkovom výsledku spracovania.

Rozhodne zaujímavý je tenký profil zariadenia, ktoré má hrúbku iba 7,7 mm a hmotnosť 179 gramov. Patrí teda k tým ľahším. Tiež  oceňujeme prítomnosť audio jack konektoru, chýba nám však zvýšená odolnosť voči vode a prachu. Poteší NFC čip na pohodlné bezkontaktné platby cez Google Pay. K dispozícii je aj biometria – možnosť odomknúť zariadenie pomocou snímača odtlačku prsta, alebo rozoznania tváre. Žiaľ, rozoznanie tváre má veľmi nízku účinnosť a častokrát tiež odomknutie dlho trvalo. Z toho sme boli vyslovene sklamaní. Už aj omnoho lacnejšie modely od Samsungu dosahujú vyššiu účinnosť ako telefón strednej triedy. Rozhodne oceňujeme dva samostatné sloty na nano SIM karty a tretí slot na pamäťovú kartu.

O zobrazovanie sa stará 6,7“ Super AMOLED panel s Full HD displejom (2400×1080 px), 393 ppi. O krytie sa stará Corning Gorilla Glass 3, poteší možnosť meniť si farebnú teplotu, čím si možno displej prispôsobiť podľa vlastného vkusu. Podanie farieb je dobré, takisto aj čitateľnosť vonku, automatická regulácia jasu funguje bezchybne. Vďaka malému výrezu tak ide o skvelý displej pre hranie hier, sledovanie filmov, ako aj čítanie. Priamo v displeji je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov, je síce len optická, ale svoju funkciu si plní dobre. Na spodnej strane je jeden reproduktor a hoci je maximálna hlasitosť v poriadku, kvalita je priemerná. Náročnejší používatelia určite siahnu po externom audiu.

Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 730 s grafikou Adreno 618 a 6GB RAM. Výrobca tak nepodcenil výbavu, ide o nadštandardnú výbavu telefónov v strednej triede. Vnútornú pamäť 128GB možno rozšíriť kartami najviac do kapacity 512GB, operačný systém Android 10 má nadstavbu One UI 2. Rýchlosť a plynulosť je veľmi dobrá a aj pri náročnejšom multitaskingu necítiť spomalenia, všetko je dostatočne plynulé a to vďaka veľkej pamäti. Počas testovania obvykle máme naraz spustených desiatky appiek a otvorených desiatky kariet. Možno teda konštatovať, že je telefón veľmi dobre optimalizovaný (iste, na vlajkové modely nemá, ale to nie je ani jeho cieľom).

Medzi lákadlá smartfónu Galaxy A71 patria rozhodne štyri snímače fotoaparátu. Boli sme však zvedaví aká je výsledná kvalita fotografii. Základom je hlavný 64 MPx snímač s clonou f/1.8, ktorý dopĺňa 12 MPx ultraširoký s clonou f/2.2, makro 5 MPx s clonou f/2.4 a hĺbkový 5 MPx snímač s clonou f/2.2. Telefón umožňuje záznam 4K videa pri 30 fps, alebo tiež Full HD videa pri 30 alebo 60 fps. Veľmi milo sme boli prekvapení z kvality fotografii a to najmä v smartfóne strednej triedy. Štvorica snímačov realizuje veľmi dobré snímky najmä počas svetelných podmienok v exteriéri, ale takisto ani v interiéroch nechýbali detaily.

Doménou telefónu je 4500 mAh batéria. Vďaka tomu možno s Galaxy A71 dosiahnuť výdrž dva dni. Zamrzí však pomalé nabíjanie – výrobca so zariadením dodáva iba 25W nabíjačku. Pomohla by podpora rýchlejšieho nabíjania. Avšak vzhľadom na strednú triedu zariadenia je to v poriadku. Poteší podpora pre Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac (najnovší štandard ax chýba) a Bluetooth v5.0, ktoré dopĺňajú 4G/LTE siete. Sú tu tiež štyri navigačné technológie GPS, GLONASS, Beidou (BDS) a Galileo.

Samsung Galaxy A71 rozhodne odporúčame, a to aj napriek niektorým slabinám ako je plastová konštrukcia, ktorá zachytáva odtlačky prstov a nečistoty, chýbajúcej zvýšenej odolnosti a nespoľahlivému skeneru tváre, ktorý je taktiež aj pomalý. Naopak poteší výkonom, hmotnosťou, fotoaparátmi, konektivitou a tiež tromi samostatnými slotmi. S telefónom sa veľmi dobre pracuje, vďaka príjemnému zaobleniu sa dobre drží a vďaka veľkej batérii poteší svojou výdržou. Možno tiež konštatovať, že medzi veľmi dobré stránky telefónu patrí kvalitný displej, na ktorý je radosť pozerať.

Zapožičal: Samsung

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno