Domov Periférie Recenzia: ROCCAT Kain 202 AIMO

Recenzia: ROCCAT Kain 202 AIMO

Zdielať

ROCCAT je významný hráč na poli herných periférií, pričom často prináša na trh nové zariadenia. Medzi také patrí aj bezdrôtová myš Kain 202 AIMO.

Balenie obsahuje myš v bielej farbe spolu s manuálmi. V predaji je však aj čierny variant. Konštrukčné spracovanie je na veľmi dobrej úrovni, hoci povrch je veľkým magnetom na odtlačky prstov a viac by sme ocenili matnú úpravu. Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení hlučnejšie. Čierne funkčné tlačidlá so striebornou časťou v strede myši pekne kontrastujú na bielom pozadí. Hoci na trhu je pomerne veľká konkurencia, biela farba je dosť netradičná a preto myš považujeme za zaujímavú medzi bežnými modelmi čiernej farby, pri ktorých „vytŕča z davu“. Trio tlačidiel – ľavé, pravé a koliesko – dopĺňajú dve tlačidlá naľavo a jedno zhora. Koliesko je spracované z titánu a časť, ktorá vystupuje von, je z plastu.

Pokiaľ ide o výbavu, to čím myš vybočuje z bežných štandardov, je jej univerzálnosť. Možno ju používať bezdrôtovo pomocou malého nano USB prijímača, zapojeného do počítača bez káblov, alebo pomocou prepojovacieho USB káblu, ktorý sa pripojí do myši. Pri priamom pripojení po kábli sa myš automaticky nabíja a možno ju stále používať „za behu“. Za nevýhodu ale považujeme zastaraný microUSB port, ktorý je vsadený dosť hlboko v myške, takže okrem výrobcom dodávaného 1,8 metrového káblu je zložitejšie nájsť kompatibilný kábel. Ten dodávaný je poflexovaný, pričom USB port je zvýraznený nápisom ROCCAT. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači veľa USB káblov a nevedia ich rozlíšiť.

Na prispôsobenie citlivosti myši ako aj nastavenie farieb podsvietenia slúži dodávaný softvér ROCCAT Swarm. V aplikácii možno nájsť všetky aktuálne pripojené periférie do počítača (myšky, klávesnice), ktoré možno meniť a personalizovať podľa vlastných potrieb. Po otvorení softvéru sú už na prvej stránke najdôležitejšie nastavenia – päť profilov, rýchlosť ukazovateľa, prepínanie DPI v piatich úrovniach aj dve zóny podsvietenia. Na chrbte myši je logo spoločnosti, ktoré je podsvietené. Myš má celkovo dve zóny podsvietenia, je tu možnosť nastavenia jednej farby na koliesko a inú zvoliť pre samotné logo. Farby sú živé a prirodzené, avšak pri maximálnej svietivosti môžu pôsobiť aj rušivo. V prípade potreby možno intenzitu podsvietenia znížiť na nižšie hodnoty. DPI na myške možno zvoliť ľubovoľne v rozsahu 100 až 16000.

Možností podsvietenia je neúrekom, keďže je k dispozícii celé spektrum RGB (16,5 milióna farieb), vďaka čomu si používateľ môže meniť farby počas behu a podľa svojich preferencií. K dispozícii sú aj rôzne druhy blikania, čo poznáme už aj z konkurenčných riešení (k dispozícii je teda fully lit, breathing, či blinking). Mnohí tiež ocenia možnosti nastavenia obnovovacej frekvencie myši, ktorá je nastavená na 1000 Hz, je možné však zvoliť aj nižšie hodnoty. Aplikácii nemáme čo vytknúť – je prehľadná a jednoduchá, ponúka množstvo nastavení a  úprav, pričom je možné aj upgradovať firmvér priamo z aplikácie.

Herná myš ROCCAT Kain 202 AIMO nás zaujala možnosťou konektivity (použitie bezdrôtovo, alebo po kábli), kvalitným spracovaním a tiež zaujímavým podsvietením. Páči sa nám aj dizajn, avšak za problém považujeme vysokú hmotnosť – 105 gramov ako aj materiál zachytávajúci odtlačky prstov. Rozhodne poteší, že výrobca optimalizoval myš tak, že komunikácia medzi malým nano prijímačom a zariadením je bez oneskorení. To znamená, že je myš vhodná aj pre hráčov, ktorí chcú hrať bezdrôtovo bez lagov. Vybaveniu zodpovedá aj cena okolo 100 eur, avšak svojich zákazníkov si určite nájde.

Zapožičal: ROCCAT

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno