Domov Recenzie Recenzia: Realme 7i

Recenzia: Realme 7i

Zdielať

Čínsky výrobca Realme, ktorý patrí medzi najrýchlejšie rastúce značky v segmente smartfónov, predstavil viac modelov zo „siedmej“ série, pričom nami testovaný 7i patrí medzi hity.

Telefón v prvom rade zaujme cenou, ktorá sa pohybuje na úrovni 150 eur. Medzi ďalšie výhody patrí veľký displej a batéria, ktorá má kapacitu až neuveriteľných 6000 mAh. Konštrukčné spracovanie je celé z plastu, hmotnosť má 208 gramov a rozmery mobilu sú 165×76×9,8 mm. Hoci je celoplastové spracovanie menej zaujímavé a častokrát nudné, pri modeli Realme 7i výrobca stavil na matný plast, ktorý má vyššiu odolnosť voči zachytávaniu nečistôt a odtlačkov prstov a zároveň ponúka zaujímavé odlesky na zadnej ploche v tvare písmena „V“.

Rozhodne za výhodu považujeme fotoaparáty, ktoré nevystupujú nad povrch. Tiež je tu čítačka odtlačkov prstov, ktorá mohla byť o niečo nižšie a viac zapustená pre pohodlnejší úchop a odomknutie. O zobrazovanie sa stará 6,5“ IPS panel s rozlíšením 1600×720 pixelov a hoci ide iba o HD rozlíšenie, na prvý pohľad nebadať jednotlivé pixely. Tie si všimne iba pozorné oko po priblížení sa k displeju. Testovaný model patrí k cenovo dostupnejším, treba si teda uvedomiť, pre koho je telefón určený a aká je jeho cieľová skupina.

V hornej časti displeja je malý výrez v tvare kvapky, ktorý nepôsobí rušivo. Iba dolná časť pod displejom je o niečo väčšia, ako by sme očakávali. Poteší priamo z výroby nalepená fólia na displeji, ktorá je nalepená rovno, presne tak, ako má byť. Rozhodne oceňujeme, že telefón ponúka plnohodnotný dual SIM režim – vloženie dvoch nanoSIM kariet a microSD karty zároveň. Zamrzí však podpora kariet iba do 128GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 64GB, z ktorej je k dispozícii cca 50GB. Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor MediaTek Helio G85 a 4GB RAM. Hoci sme sa stretli s pomalšími reakciami a zamrznutím, pri hraní hier sa nám to nestalo.

Telefón používa starší operačný systém – Android 10 s úpravami. Žiaľ, najnovší OS chýba a aktualizácia naň ešte nie je dostupná. Zamrzí, že výrobca predinštaloval viac aplikácii, pričom mnohé z nich sú zdvojené (a mnohé od výrobcu nemožno odinštalovať ani deaktivovať). Oceňujeme možnosť personalizácie ikoniek aplikácií, ich vzhľadu, ale tiež možnosť vybrať si poradie troch tlačidiel na spodku displeja, ich úplné skrytie, alebo nahradenie gestami. Poteší prítomnosť audio jack konektora a tiež reproduktor na spodnej strane, ktorý hrá hlasno, ale plechovo. FM rádio vo výbave chýba.

Azda najväčším lákadlom je obrovská, 6000 mAh batéria. Vďaka tomu možno telefón používať dva až tri dni na jedno nabitie. O nabíjanie sa stará rýchla 18W dodávaná nabíjačka priamo v balení. Z testov rýchlosti nabíjania vyplýva, že za 40 minút sa batéria dobije z 0% na 30%, resp. za 2 hodiny 45 minút z 0% na 100%. Konektivita zariadenia ponúka Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0 ako aj LTE/4G sieť, ktorú sme testovali so SIM kartou 4ky. Telefón nepodporuje NFC – platby mobilom teda nie sú možné. Chýba taktiež podpora pre bezdrôtové nabíjanie (Qi), čo je daň za nižšiu cenu.

Na zadnej strane sú štyri snímače fotoaparátu, ktorý má štvorcový tvar. Hlavný 48 MPx snímač skladá klasicky štyri pixely do jedného, takže výsledné snímky majú 12 MPx. Výsledné fotografie zo snímača sú pri dostatočnom svetle vzhľadom na cenovú kategóriu dobré. Farebné podanie je trochu vyblednuté, podporovaný je aj HDR režim, ktorý si plní svoju funkciu. Druhý snímač má 5 MPx a ide o ultraširokouhlý objektív, ktorý by mohol mať vyššie rozlíšenie, avšak vzhľadom k cene ponúka slušné výsledky. Treba si však dať pozor, za akých podmienok sú realizované fotografie. Je potrebné mať dobré svetelné podmienky, pretože fotky za šera alebo noci sú nepoužiteľné. Posledné dva snímače sú dva 2 MPx snímače – jeden na makro, druhý na bokeh. Ich prínos je otázny vzhľadom k ich nízkemu rozlíšeniu.

Realme 7i je zaujímavý model najmä pre používateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupný telefón s veľkým displejom a dlhou výdržou. Tú má tento model veľmi dobrú. Vďaka výbave a cene patrí medzi hity operátorov. Hoci použitý procesor nie je najrýchlejší a stretli sme sa často s oneskorenými reakciami, čiastočne to možno pri niektorých činnostiach kompenzovať aktivovaním výkonného režimu, ktorý zvýši výkon a zníži o niečo výdrž batérie. Zaujímavou voľbou môžu byť aj smartfóny série Realme 6, ktoré sú v dopredaji a ponúknu za podobnú cenu lepší displej s 90 Hz panelom. Pri modeli 7i poteší zaujímavé spracovanie zadnej strany, najmä pri modrej farebnej verzii „Victory Blue“, avšak štýlová je takisto aj strieborná „Glory Silver“. Stačí si iba vybrať.

Zapožičal: Realme

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno