Domov Foto-video Recenzia: Philips 65PML9506

Recenzia: Philips 65PML9506

Zdielať

Výber televízora do domácnosti nie je vždy jednoduchý. Všetky nové 4K modely majú podobné možnosti a funkcie, niektoré však ponúknu aj niečo navyše. Testovali sme 65“ smart TV s technológiou miniLED.

Na fotografii pri prehrávaní nádherného videa z Dominikánskej republiky

V prípade Philips je tým, čo ju robí výnimočnou, unikátne postranné podsvietenie Ambilight, ktoré dotvára zážitok zo sledovania. Z hľadiska softvéru niektorí výrobcovia vsadili na vlastné systémové platformy, zatiaľ čo iní uprednostňujú integráciu riešení tretích strán. V našom prípade je to Android TV, ktorý ponúka široké možnosti inštalácie aplikácií ako sú napríklad HBO Max, Voyo, YouTube, SWAN GO, Skylink, LepšiaTV a mnohé ďalšie. Pri výbere vhodného  televízora treba brať do úvahy vlastné potreby a preferencie. Častokrát je ťažké okrem platformy operačného systému pochopiť aj rozdiely medzi rôznymi technológiami zobrazovacích jednotiek. Treba sa však sústrediť sa len na tri veci: farby, kontrast (vrátane kvality čiernej) a jas. Technológia sa mení, ale oči nie.

Testovaný televízor je už na prvý pohľad výborne spracovaný. Rám je vyrobený z prvotriedneho kovu. Stojan je tiež kovový a v rovnakej farbe. Páči sa nám jednoliaty a elegantný dizajn. Hoci sú nohy stojana relatívne tenké, sú dostatočne pevné. Ich montáž je jednoduchá, realizuje sa pomocou dvoch skrutiek. Oceňujeme dve možnosti namontovania stojana – buď bližšie ku stredu, ktorú sme použili, alebo blízko k okrajom. Ako sme už v úvode spomenuli, azda prvá vec, ktorá na modeli zaujme, je Ambilight podsvietenie na všetkých štyroch stranách. Poskytuje tým nevídaný pocit akéhosi „pokračovania“ obrazu a lepšieho diváckeho zážitku. V praxi je to dynamicky meniace sa podsvietenie okolo televízora podľa farieb na obraze. Efekt sa najviac prejaví pri inštalácii modelu prostredníctvom držiaka VESA na stenu.

Pri rozbaľovaní a umiestňovaní televízora treba brať do úvahy jeho hmotnosť 29 kg. Rozmery televízora bez stojana sú 145×83×8 cm, spolu s ním narastie výška na 86 cm. Uhlopriečka 65 palcov zodpovedá 164 cm, čo treba pri osádzaní zohľadniť a zvážiť prídavný priestor okolo televízora pre vychutnanie podsvietenia Ambilight. Poteší tiež praktický diaľkový ovládač, ktorý dizajnovo ladí s televízorom. K dispozícii sú tlačidlá priameho prístupu k streamovanému obsahu ako je Netflix, RakutenTV a Prime Video. Oveľa viac by sme ocenili tlačidlá pre HBO,  keďže Netflix má málo lokalizovaného obsahu a ďalšie nie sú zaujímavé, čím zbytočne zaberajú iba miesto. Kvitujeme tlačidlo pre Ambilight, ktorým možno meniť nastavenia podsvietenia. Všetky tlačidlá sú v hornej časti diaľkového ovládača.

Azda najpodstatnejšia vec na televízore je kvalita zobrazenia a podanie jednotlivých farieb. Testovaný model ponúka štandardy HDR, HDR10, HDR10+ a tiež Dolby Vision. Vďaka celému spektru technológií HDR panel televízora ponúka krásne, realistické farby, verné podanie a tiež hlbokú čiernu (síce nedosahuje úroveň OLED, ale je veľmi blízko). Ostrosti obrazu pomáha aj rýchlosť prekresľovania, ktorá pri 120 Hz je úžasná. MiniLED panel je rozdelený do viac ako 1000 zón, ktoré svietia na sebe nezávisle. Maximálny jas pritom môže byť do 1500 nitov, čo je dostatočné na prevádzku tohto modelu v miestnostiach s množstvom prirodzeného svetla alebo jasných umelých zdrojov.

Televízor používa 2× 10W reproduktory pre stredy a výšky a 30W subwoofer pre basy. Na prvý pohľad solídna výbava, v praxi ale skôr priemerná. Iste, reprodukcia zvuku je dobrá, ale pri televízore v cene od 1900 eur s perfektným obrazom by sme uvítali viac. Rozhodne odporúčame pre plnohodnotný zážitok siahnuť po soundbare. Hardvérovým základom je procesor Philips P5 Gen5 s umelou inteligenciou, doplnený o 4GB RAM a 16GB úložisko. Pripojenie zabezpečuje Wi-Fi 802.11ac (Wi-Fi 6) spolu s Bluetooth v5.0. Vo výbave je ďalej 3× USB, 1× Ethernet RJ45, 2× HDMI 2.0, 2× HDMI 2.1, 1× vstup pre satelit, 1× optický audio výstup, 1× 3,5 mm audio jack pre výstup, 1× RF pre zdroj antény a 1× CI+ modul.

Televízor Philips 65PML9506 je výnimočný, krásny a elegantný, ponúka veľmi dobré konštrukčné spracovanie a výbornú kvalitu obrazu. Testovaný model nás zaujal a nemáme k nemu žiadne výhrady. Azda len zvuk mohol byť lepší, najmä pri pomerne vysoko nastavenej cene. Poteší tiež bohatá konektivita, možnosti stojana, ktorý je flexibilný podľa potrieb používateľa, vysoká obnovovacia frekvencia, odladenosť a možnosti Android TV 10. Čerešničkou je zaujímavé Ambilight podsvietenie. Odporúčame.

Vďaka špičkovým technológiám udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Philips 65PML9506 ocenenie High-End Technológie

Zapožičal: Philips