Domov Periférie Recenzia: Philips 326M6VJRMB

Recenzia: Philips 326M6VJRMB

Zdielať

Mnoho používateľov sa teší z HDR technológie, ktorá sa čoraz viac stáva súčasťou výbavy monitorov. Častým problémom však sú podanie farieb, alebo nízky jas. Holandský výrobca však ponúka riešenie v podobe testovaného monitora Philips 326M6VJRMB s 32“ 4K panelom.

Model má moderný vzhľad s kovovým stojanom v tvare trojuholníka. Rámy sú v porovnaní s niektorými najnovšími modelmi široké (na vrchu a stranách 14 mm, na spodku 23 mm), pričom výrobca použil lesklý čierny plast. OSD (On Screen Display) sa ovláda pomocou joysticku v zadnej časti monitora. Zboku je monitor pomerne štíhly, má 16 mm v najtenšom mieste po stranách, ku stredu jeho hrúbka narastá. Dodávaný stojan umožňuje sklon 5° dopredu, 20° dozadu a nastavenie výšky monitora. Toto nastavenie je v rozmedzí 178 až 610 mm (najnižšie sklopenie spodnej časti vs. najvyšší bod hornej časti panelu).

Zadnú stranu tvorí prevažne lesklý čierny plast. Stojan sa pripevňuje v strede a možno ho veľmi ľahko odstrániť pomocou tlačidla vzadu. Monitor možno takisto zavesiť na stenu, alebo použiť držiak na monitory pomocou VESA 100×100 mm. Konektorová výbava zahŕňa konektor pre externý napájací adaptér, tri HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4, štyri porty USB 3.0 (dve z toho podporujú rýchle nabíjanie), dva 3,5 mm audio jack konektory (pre vstup a výstup) ako aj 2×5W reproduktory. Reprodukcia zvuku je veľmi slabá až priemerná – pri používaní sme radšej siahli po externom audio príslušenstve. Hlasitosť reproduktorov, takisto ako nastavenie farieb, možno upravovať ťuknutím na joystick.

Monitor používa technológiu MVA, čo je hybrid TN a IPS panelu. Displej má 32“ a ponúka vysoké rozlíšenie – 4K Ultra HD (3840×2160 pixelov). Na displej je radosť pozerať, má veľmi jemné rozlíšenie na vhodne veľkej uhlopriečke (tak ako je na 24“ najlepšie Full HD, na 27-28“ 2K Quad HD, tak považujeme 4K Ultra HD najlepšie na 32-34“ modely). Zaujímavosťou testovaného monitora je funkcia Ambiglow – 10 LED diód zo spodnej strany monitora, ktorá dotvára scénu pod monitorom. Najlepšie pôsobia na bielom povrchu. V podstate ide o rovnakú technológiu, ktorú používa výrobca už roky v televízoroch. Používatelia, ktorým by tento doplnok prekážal, ho môžu pomocou joysticku vypnúť. Poteší farebné podanie panelu, ktorý je 98,61% DCI-P3, 114% NTSC a 135% farebného priestoru sRGB. Znamená to, že je monitor vhodný pre multimédiá (ako je strih videa), či prácou s fotografiami.

Aj napriek tomu, že má monitor frekvenciu 60 Hz, je pre hráčov určená technológia Adaptive-Sync, ktorá spolupracuje s grafickými kartami AMD Radeon (FreeSync) a NVIDIA GeForce (G-SYNC). Rozsah je však pre tento model obmedzený v rozmedzí 40 – 60 Hz. Multimediálni nadšenci si prídu takisto na svoje vďaka podpore HDR s certifikáciou DisplayHDR 600, takže filmy z Netflixu budú vyzerať lepšie než na bežnom monitore. Síce sú na trhu aj vybavenejšie modely, tie sú však aj oveľa drahšie. Cena nami testovaného monitoru je 500 eur a hoci to nie je málo, ponúka veľmi dobrú výbavu za danú cenu. Používatelia, ktorí hľadajú Ultra HD monitor za prijateľnú cenu s podporou HDR pre filmy, či Adaptive-Sync na hry, môžu uvažovať nad testovaným zariadením.

Zapožičal: Philips

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno