Domov Počítače Recenzia: NZXT S340 Elite

Recenzia: NZXT S340 Elite

Zdielať

Spoločnosť NZXT má dlhú skúsenosť s výrobou počítačových komponentov ako sú napríklad skrinky. Pôvodný model S340 zožal minulý rok veľa chvály, S340 Elite je jeho nástupca, ktorý sa takisto snaží zaujať. Testovaný model spadá do kategórie mid-tower. Čo všetko ponúkne?

S340 Elite je pomerne cenovo dostupná a kvalitná skriňa, vhodná či už pre náročnejšie herné stroje alebo aj pre multimediálne nasadenie. Možno ju kúpiť v niekoľkých farbách. Naše prvé dojmy sú veľmi dobré. Estetika je síce subjektívna, skriňa však ponúka čistý dizajn a zároveň vyzerá zaujímavo. Matná povrchová úprava jej dodáva eleganciu, pričom poteší aj hrubý tvrdený bočný panel. Oba odnímateľné panely sú odolné voči otlačkom prstov, konštrukcia je veľmi silná a robustná. Celkovo sú materiály aj dielenská kvalita výrazne vylepšené oproti predchádzajúcemu modelu.

Predný panel po odňatí odhalí prachový filter, ktorý chráni dvojicu 140 mm alebo 120 mm ventilátorov, ktoré možno pridať a nie sú súčasťou dodávky od výrobcu. Filter proti prachu je aj na spodnej strane, kde má svoje miesto napájací zdroj. Páči sa nám, že veľké pogumované nôžky skrine poskytujú veľa voľného priestoru. Predný I/O panel je umiestený hore, čo používateľom umožní ľahký prístup či už je na podlahe alebo dokonca aj na stole, pretože skriňa nie je príliš vysoká. S340 Elite obsahuje v prednej časti štyri USB porty (z toho sú dva super rýchle USB 3.0 a dva USB 2.0), do ktorých možno pripojiť externé disky alebo USB kľúče.

Tlačidlo napájania je dotykové, ale má prinajmenšom pekný efekt, aj keď v tomto prípade chýba tlačidlo resetu. Ďalej je k dispozícii audio konektor, pričom medzi USB portami je situovaný aj HDMI port, ktorý je určený primárne na virtuálnu realitu (VR). K skrini „optimalizovanej pre VR“ je aj zvláštny magnetický držiak, ktorý je navrhnutý tak, aby držal na jej vonkajšej strane a aby si používateľ naň zavesil náhlavnú súpravu VR. Prirodzene možno použiť držiak aj na slúchadlá. Je pogumovaný a delený na dve časti, ktoré môžu byť prilepené alebo oddelené tak, aby používateľovi poskytli väčší priestor pre upevnenie.

Ľavý bočný sklenený panel možno odmontovať jednoducho pomocou štyroch matíc, ktoré ho držia na mieste. Pravý protiľahlý bočný panel sa opiera o skrutky a štandardné zárezy. Nám by sa viac páčilo kĺbové riešenie pri ktorom stačí jednoducho bočnicu otvoriť. Avšak vďaka jednoduchému vytiahnutiu predného panela je prístup k S340 Elite rýchly a jednoduchý. Veľmi dobrá materiálová úprava a kvalitná konštrukcia pokračujú vnútri. Výhodou sú predinštalované držiaky základnej dosky z výroby, ktoré používateľovi ušetria prácu pri osádzaní.

Keďže ide o počítačovú skriňu typu Mid-Tower, jej vnútorný priestor možno osadiť aj doskami formátu ATX. Nie je však problém použiť základné dosky menších formátov ako sú mATX a mITX. Keďže je však skrinka zameraná pre výkonnejšie zariadenia, maximálna podporovaná dĺžka grafických kariet je 364 mm, pričom pre používateľa je k dispozícii sedem pozícii pre PCI sloty. Podporovaná výška chladiča je 161 mm, čo znamená, že v prípade, ak chcú používatelia chladiť procesor s veľkým vzduchovým chladičom, tak ich skriňa nebude obmedzovať.

Na spodnej strane skrinky je zakryté miesto pre napájací zdroj. Ide pritom už o dobre zavedený trend a testovaný model v tom pokračuje. Inštalácia vyžaduje použitie odnímateľného držiaku, ktorý používateľ pripevní k zdroju, kým ho zo zadnej strany zasunie. Nie je tu žiadna guma ani pena, ktorá by izolovala napájací zdroj od skrine. Z hornej strany krytu (nad zdrojom) sú dve pozície pre 2,5“ disky, ktoré sa uvoľňujú jednou skrutkou a tretia je namontovaná z prednej strany krytu zdroja.

V prednej časti skrine je pripevnená pozícia na dva 3,5“ disky. Na rozdiel od väčšiny dnešných skríň, pri S340 Elite ich nebude možné vymeniť bez náradia. Používateľ musí použiť skrutkovač pre prístup do klietky pre disky z oboch strán skrine, čo vyžaduje demontáž predného panelu a prachového filtra. Najmä preto je lepšie a jednoduchšie inštalovať 3,5“ disky pred osadením napájacieho zdroja. Za nevýhodu považujeme absenciu pogumovaných podložiek, čo znamená, že všetky vibrácie z diskov sa budú prenášať cez konštrukciu.

Skrinka nie je primárne navrhnutá pre vodné chladenie, ale dve pozície pre 140 mm alebo 120 mm ventilátory umožňujú používať väčšinu chladičov typu All-in-One (AiO), ktoré sú na trhu. Vlastné vodné okruhy nie sú z hľadiska nádrže alebo nádrží čerpadiel vhodné, keďže vyžadujú viac miesta – hoci pri trocha šikovnosti by to šlo.

Počítačovú skrinku NZXT S340 Elite celkovo hodnotíme pozitívne. Ponúka jednoduchý a elegantný dizajn, odnímateľné prachové filtre, tvrdené priehľadné sklo či držiak na VR headset (prípadne slúchadlá). Samozrejme, nevýhody tu sú, ako absencia miest pre 5,25“ jednotky či absencia regulácie otáčok ventilátorov, alebo tiež ťažkopádna výmena 3,5“ pozícii diskov. Napriek tomu túto skrinku musíme pochváliť a môžeme ju odporúčať, cena sa pohybuje okolo 60 eur.Parametre a špecifikácie:

Typ: Mid-Tower
Podpora základných dosiek: ATX, microATX, mini-ITX
Rozmery (v/š/h): 474×203×432 mm
Hmotnosť: 8130 gramov
Farba: čierna; dostupné biela, čierno-červená, čierno-modrá
Externé šachty: žiadne
Interné šachty: 3× 3,5“, 3× 2,5“
Počet slotov na rozširovacie karty: 7
Ventilátory vpredu: nemá (podpora pre 2× 120 mm)
Ventilátory vzadu: 1× 120 mm (podpora pre 1× 120 mm)
Ventilátory navrchu: 1× 120 mm (podpora pre 1× 120 / 1× 140 mm)
Tlmenie zvuku: neobsahuje

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Jednoduchý a elegantný dizajn
+ Tvrdené priehľadné sklo bočnice
+ Odnímateľné prachové filtre
+ Držiak pre VR headset či slúchadlá
+ Prijateľná cena skrine (okolo 60 eur)

Mínusy
– Ťažkopádna manipulácia s 3,5“ diskami
– Pevné disky nie sú odvibrované od skine
– Absencia regulácie ventilátorov

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu NZXT Source S340 Elite poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: NZXT

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno