Domov Periférie Recenzia: Moshi ProGeo USB-C Wall Charger

Recenzia: Moshi ProGeo USB-C Wall Charger

Zdielať

Otestovali sme rýchlu nabíjačku s výkonom 42W, ktorá umožňuje nabíjať zariadenia cez USB a USB-C naraz.

Mnohí používatelia, ktorí vlastnia viac zariadení, ako napríklad smartfón či bezdrôtové slúchadlá, nemajú pravidelné nabíjanie jednoduché a často hľadajú voľné zástrčky. Na tento problém existuje jednoduché riešenie, napríklad aj nami testovaný model Moshi ProGeo USB-C Wall Charger. Je spracovaný z plastu bielej farby. Nabíjací adaptér má malé a kompaktné rozmery, pričom cez jednotlivé porty možno pripojiť prepojovacie USB káble a nabíjať rôzne zariadenia – smartfón, tablet, smart hodinky, slúchadlá či reproduktory. Je to zároveň aj odpoveď, čo v prípade, ak je nutné nabíjať viacero zariadení naraz? Na tento účel slúžia multinabíjačky, teda nabíjačky s viac ako jedným USB portom. Výhodou je šetrenie zástrčiek.

Ak chce používateľ naraz nabíjať dva telefóny, nepotrebuje už dve pripojené samostatné nabíjačky do elektrickej siete, ktoré obsadia dve predtým voľné zástrčky. Stačí pripojiť iba jeden napájací kábel, ktorý sa pripája do elektrickej siete a ten pripojiť do multinabíjačky. Nami testovaný model ponúka dva výstupy – jeden USB port a jeden USB-C port, do ktorých možno pripojiť už iba prepojovací kábel a ním nabíjať mobilné zariadenia. Spolu s nabíjačkou sme testovali aj kábel USB-C na Lightning pre Apple iPhone 11 Pro s dĺžkou tri metre. Multinabíjačka používa viacero ochrán: proti skratu, prehriatiu ako aj prepäťovú ochranu. Výhodou je smart funkcia, ktorá zaisťuje nabíjanie primerané okolnostiam. To znamená, že podľa typu pripojeného zariadenia reguluje parametre nabíjania, pričom maximálny nabíjací výkon je 42W celkovo.

Počas nášho testu sme pripojili cez trojmetrový kábel iPhone a tiež bezdrôtový headset, pričom nabíjanie fungovalo rýchlo a spoľahlivo. Kto hľadá rýchly, pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako nabiť prenosné zariadenia na cestách, alebo aj doma bez nutnosti použiť veľa nabíjačiek a zástrčiek, môže si vybrať Moshi ProGeo USB-C Wall Charger. Je malý a skladný. Na zariadení sa nám páči nielen pekný dizajn, ale aj dostatočne veľký nabíjací výkon pre pripojené zariadenia. Ocenili by sme však kovové šasi.

Zapožičal: Moshi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno