Domov Periférie Recenzia: Moshi Otto Q Wireless Charger

Recenzia: Moshi Otto Q Wireless Charger

Zdielať

S nabíjacou podložkou s Qi štandardom možno nabíjať smartfóny bez nutnosti káblu. Ako to však funguje v praxi?

Otestovali sme bezdrôtovú nabíjačku, ktorá vyzerá zaujímavo, takže sa hodí nielen do izby, ale aj do obývačky ako doplnok ku nábytku. Moshi Otto Q je prémiová bezdrôtová nabíjacia podložka Qi, ktorá podporuje až 10W rýchle nabíjanie smartfónov aj cez puzdrá s hrúbkou do 5 mm. Cena tejto nabíjacej podložky je 45 eur. Samotné zariadenie je zjavne inšpirované dánskym nábytkom, výrobca ho pomenoval „Nordic Grey“. Podložka má tvar malého kruhu, základňa je pokrytá protišmykovou gumovou vrstvou, ktorá drží pevne na stole. Okraj je vyrobený v kombinácii kovu a plastu so „smart“ bielou stavovou diódou LED na prednej strane a napájacím portom USB-C vzadu.

Páči sa nám zaujímavý povrch – látka ho odlišuje od celoplastovej povrchovej úpravy, ktorú bežne vidíme pri nabíjacích podložkách. Zaujímavosťou tiež je, že aj uprostred podložky, kam sa položí smartfón, je pogumovaná kruhová časť. Účel tejto úpravy je jediný – aby sa zariadenie pri nabíjaní nezošmyklo a bolo fixované. Súčasťou balenia je aj 1-metrový kábel USB/USB-C, avšak nabíjačka nie je súčasťou balenia. Biela „smart“ LED dióda štandardne nesvieti, až do chvíle, keď používateľ položí smartfón na nabíjaciu podložku. Pri nabíjaní dióda bliká počas celého procesu nabíjania položeného mobilu. Po jeho úplnom nabití zostane LED dióda svietiť. Rýchlo blikajúca dióda znamená, že nabíjacia podložka zistila na povrchu cudzí (pravdepodobne kovový) predmet a nabíjanie sa vyplo, aby zabránil zahrievaniu. Zaujímavosťou taktiež je, že ak používateľ položí smartfón, ktorý nepodporuje bezdrôtové Qi nabíjanie, podložka ho detekuje a logicky ho nemôže nabíjať – vtedy rýchlo bliká a nabíjanie sa takisto zastaví a nerealizuje.

Vďaka Qi je podložka kompatibilná s množstvom Android smartfónov aj s iPhonmi. My sme testovali podložku spolu s redakčným Apple iPhone 11 Pro. Ku podložke sme pripojili 18W nabíjačku od Apple. Pri pripojení ku bezdrôtovej nabíjačke sme mali na smartfóne 35% kapacitu batérie, dobitá na 100% bola za 89 minút. V porovnaní s nabíjaním cez kábel bolo nabíjanie o niečo pomalšie ale ide o jednu z najlepších bezdrôtových nabíjačiek. Moshi Otto Q Wireless Charger považujeme  za pohodlný, a zároveň v porovnaní s konkurenčnými bezdrôtovými nabíjačkami aj za rýchly spôsob nabíjania smartfónu kompatibilného s Qi štandardom. Páči sa nám aj štýlový a zaujímavý dizajn, LED dióda, ktorá signalizuje stav nabíjania ako aj jej ochranné funkcie. Zamrzí azda len nemožnosť vybrať si z farebných verzii, keďže je dostupná iba jedna – Nordic Grey. Nám sa páči a považujeme ju za vhodnú aj do obývačky, nielen do izby.

Zapožičal: Moshi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno