Domov Periférie Recenzia: Moshi Lounge Q Wireless Charging Stand

Recenzia: Moshi Lounge Q Wireless Charging Stand

Zdielať

Otestovali sme bezdrôtovú nabíjačku, ktorá zároveň slúži ako nastaviteľný stojan na smartfón.

Zatiaľ čo minulý rok sme skúšali bezdrôtovú nabíjačku Otto Q Wireless Charger od Moshi, kam treba smartfón položiť, Lounge Q Wireless Charging Stand je o niečo lepší model – ponúka nielen vyšší nabíjací prúd (15W), ale tiež nastaviteľný stojan. To znamená, že môže vyhovovať akémukoľvek smartfónu. Za nevýhodu považujeme neodnímateľný kábel. Oceňujeme, že výrobca použil kábel s USB-C konektorom, hoci nabíjačka v balení chýba. Podložka, ktorá sa po koľajničkách vysúva, má tvar malého kruhu a je pokrytá protišmykovou gumovou vrstvou. Rovnaké spracovanie má aj samotná základňa, ktorá drží pevne na stole. Jej okraj je vyrobený v kombinácii kovu a plastu. Výbavu nabíjačky dopĺňa biela „smart“ stavová LED dióda na posuvnej podložke, ktorá indikuje jednotlivé stavy.

Páči sa nám zaujímavý povrch – látka ho odlišuje od celoplastovej povrchovej úpravy, ktorú bežne vidíme pri nabíjacích podložkách. Preto možno konštatovať, že nabíjačka je vhodná nielen do kancelárie, ale tiež do izby, či obývačky ako nenápadný doplnok. Biela „smart“ LED dióda štandardne nesvieti, kým používateľ nepoloží smartfón na podložku. Dióda bliká počas celého procesu nabíjania položeného zariadenia. Po jeho úplnom nabití zostane LED dióda svietiť. Rýchlo blikajúca dióda znamená, že nabíjacia podložka zistila na povrchu cudzí (kovový) predmet a nabíjanie sa vyplo, aby sa zabránilo zahrievaniu. Zaujímavosťou taktiež je, že ak používateľ na podložku položí smartfón, ktorý nepodporuje bezdrôtové Qi nabíjanie, nabíjačka ho detekuje a logicky ho nemôže nabíjať – vtedy LEDka rýchlo bliká a nabíjanie sa tiež zastaví a nerealizuje.

Počas testovania sme ocenili možnosť zmeny polohovania jednoduchým posunutím ako aj stabilitu položeného telefónu. Hoci zariadenie ponúka 15W nabíjanie bezdrôtovo, nie všetky smartfóny najvyššiu rýchlosť môžu využiť – napríklad iPhony majú maximum cez Qi nabíjanie na úrovni 7,5W, avšak pri používaní s inými modelmi, ktoré podporujú rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie, poteší vyšší výkon nabíjania a kratšia doba na nabitie. Výhodou je rozšírený profil napájania (EPP), ako aj modul Q-coil, ktorý umožňuje nabíjanie smartfónov aj cez puzdrá s hrúbkou do 5 mm. Hoci kovová základňa tvorí zaujímavý estetický doplnok, z funkčného hľadiska sa stará o lepší odvod tepla pri nabíjaní.

Napriek tomu, že je bezdrôtové Qi nabíjanie stále oveľa pomalšie ako klasické drôtové (cez kábel), nájde sa dosť používateľov, ktorí preferujú položenie smartfónu bez nutnosti pripájania káblov. Moshi Lounge Q Wireless Charging Stand považujeme za zaujímavý doplnok k mobilným zariadeniam. Okrem neodnímateľného káblu považujeme za nedostatok aj pomerne vysoko nastavenú cenu na úrovni 75 eur. Páči sa nám  štýlový a zaujímavý dizajn, LED dióda, ktorá signalizuje stav nabíjania ako aj jej ochranné funkcie. Zamrzí azda len nemožnosť vybrať si z farebných verzii, keďže je dostupná iba jedna – Nordic Grey. Nám sa páči a považujeme ju za vhodnú aj do obývačky, nielen do izby.

Zapožičal: Moshi

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno