Domov Periférie Recenzia: Microsoft Wedge Touch Mouse

Recenzia: Microsoft Wedge Touch Mouse

Zdielať

Microsoft Wedge Touch MouseSo spustením Windows 8 Microsoft vydal niekoľko nových periférií, ktoré boli navrhnuté tak, aby dopĺňali nový operačný systém a jeho nový spôsob používania. Microsoft Wedge Touch Mouse je trochu podivne vyzerajúca Bluetoothová myš.

V minulosti Microsoft vydal sériu ergonomických periférií, ktoré sú pohodlné k používaniu počas dlhej doby. Ako je vidno na prvý pohľad, táto myška nie je jedna z nich. Ale to nie je cieľom tejto myši. Táto myška nie je určená na sedenie pri stolnom počítači celé hodiny, ale pre rýchle použitie k tabletu vybaveným s Windows 8, ale aj k tabletom, ktorý majú operačný systém Android. Neexistuje žiadny USB prijímač a preto potrebujete aby váš tablet, alebo počítač bol vybavený technológiou Bluetooth. Ten je schopný vyhľadať, rozpoznať a pripojiť sa k myši pomerne bezproblémovo.

Microsoft Wedge Touch Mouse-2

Softvér pre nastavenie možno stiahnuť z webových stránok spoločnosti Microsoft. Nenájdeme tu však veľa nastavení, ktoré by bolo možné zmeniť. Myš je veľmi malá a tak sa dá ľahko nosiť so sebou. Myška od Microsoftu, využíva technológiu BlueTrack, aby myška reagovala na rôzne povrchy. Túto myšku poháňa jedna batéria typu AA a v prípade, že sa dlhšiu dobu nepoužíva automaticky sa myška vypne aby sa šetrila batéria. Podľa nás je to až príliš časté vypínanie.

Microsoft Wedge Touch Mouse-3

Myška tiež pracuje s niektorými dotykovými gestami, ako napríklad posúvanie vodorovne alebo zvisle. Aj keď sa to nezdá na podporu multi-touch gestá, ako je pinch-to-zoom, predsa to robí rozhranie Windows 8 viac intuitívne v porovnaní s použitím tradičnej myšky.

Microsoft Wedge Touch Mouse-6

Microsoft Wedge Touch Mouse rozhodne nebude každému po chuti. Mali sme nejaké výhrady, keď sme sa prvýkrát videli dizajn, ale nie to až taká zlé, ako sa zdalo na prvý pohľad. Ak chcete ľahkú myš k rýchlej práci na tablete, či notebooku táto je vhodná a je aj prenosná.

Parametre a Špecifikácie:

Rozhranie: Bluetooth 3.0
Frekvencia: 2,4 GHz
Technológia: BlueTrack
Maximálny dosah: 10 metrov
Citlivosť: 1000 DPI
Počet tlačidiel: 2× tlačidlá
Farba: čierna
Rozmery: 53,6×60,9×22,1 mm
Hmotnosť: 65 gramov (vrátanie batérie)
Typ napájania: 1× AA batéria
Výdrž: 4 mesiace (podľa používania)
Podporované: Microsoft Windows 8/RT/7, Mac OS X v10.6 – 10.7, Android 2.3 a vyššia

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Myšlienka
+ Dizajn
+ BlueTrack

Mínusy
– Cena
– Nepohodlne držanie

Vývoj ceny podľa Heureka.sk:

Graf ceny produktu Microsoft Wedge Touch Mouse poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Microsoft

Zdielať
Predchádzajúci článokKlik TV prináša USB kľúč pre televízory
Nasledujúci článokDotknite sa sveta: Nový monitor Philips SmoothTouch
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno