Domov Audio Recenzia: Logitech X300

Recenzia: Logitech X300

Zdielať

Spo​loč​nosť Lo​gi​tech má na trhu veľa prenosných mo​bil​ných zariadení a jedným z nich je aj nami testovaný bez​drô​to​vý stereo rep​ro​duk​tor X300. Navrhnutý je tak, aby sa dal ľahko prenášať a poskytol dostatočne kvalitnú a hlasnú reprodukciu zvuku.

Logitech X300 01

Spoločnosť začala s produkciou reproduktorov nedávno a to hneď so slušným modelovým radom Ultimate Ears (UE). Tieto modely však neboli najlacnejšie a tak Logitech predstavil model X300, cenovo dostupnejší reproduktor, ktorý má náklon základne tak, aby sa zvuk lepšie šíril v priestore.

Logitech X300 02

Reproduktor je spracovaný z mäkčeného plastu, ktorý zjednoduší úchop a udrží ho na stole pri vyšších hlasitostiach a s tým spojených vibráciách. Jeho rozmery sú 152×71×65 mm a má hmotnosť 354 gramov. Počas prenášania sa síce nevojde do vrecka, ale do hocijakej tašky sa už zmestí. Dostupný je v štyroch farebných prevedeniach: fialová, čierna, ružová a modrá.

Logitech X300 03

Na hornej strane sú tri tlačidlá: dve sú na reguláciu hlasitosti, tretie slúži na párovanie Bluetooth zariadení. Je tu tiež aj mikrofón, keďže tento prenosný reproduktor možno používať aj ako hands-free. Zapínacie tlačidlo je umiestnené vzadu, kde sa nachádza aj 3,5 mm audio jack konektor pre káblové pripojenie a nabíjací mircoUSB konektor.

Logitech X300 04

Reprodukcia zvuku je veľmi dobrá vzhľadom na pomerne malé rozmery, maximálna hlasitosť dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť. Pri reprodukcii nechýbajú basy, tie sú celkom dobré a pri použití so smartfónom, tabletom alebo notebookom ponúka oveľa lepší zvuk.

Logitech X300 05

K reproduktoru sa možno pripojiť a prehrávať hudbu aj bezdrôtovo z akéhokoľvek zariadenia s rozhraním Bluetooth do vzdialenosti 10 metrov. Výdrž zariadenia je päť hodín, avšak záleží aj na pripojení a hlasitosti. Výdrž je v porovnaní s konkurenciou skôr priemerná, v tejto kategórii sú aj lepšie modely, ktoré vydržia viac.

Logitech X300 06

Stereo reproduktor aj napriek pomerne malým rozmerom dokáže solídne ozvučiť celú miestnosť a má aj dostatočne výrazné basy. Počas testovania pri rôznych žánroch sme zaznamenali veľmi dobrú reprodukciu. Odporúčame ho častým cestovateľom, ktorí si potrpia na kvalitný zvuk prehrávanej hudby a možnosť využívať reproduktor aj ako hands-free.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 152×71×65 mm
Hmotnosť: 354 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: neudané
Menič:
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 5 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: fialová, čierna, ružová a modrá

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn
+ Reprodukcia zvuku
+ Farebné varianty
+ Prijateľné rozmery

Mínusy
– Priemerná výdrž batérie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech X-300 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech