Domov Periférie Recenzia: Logitech Wireless Keyboard K230

Recenzia: Logitech Wireless Keyboard K230

Zdielať

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_01Logitech má pomerne bohaté portfólio, v ktorom sa nachádzajú aj kompaktné minimalistické klávesnice. Bezdrôtová klávesnica Logitech Wireless Keyboard K230 je stelesnením jednoduchého dizajnu. Jej minimalistické spracovanie umožňuje ušetriť priestor, ale zároveň zachováva všetky klávesy v plnej veľkosti.

Teda s výnimkou o kúsok menšieho ENTER, BACKSPACE, ľavého SHIFT a kurzorových šípok. Veľkosť klávesnice je oproti bežným klávesniciam až o tretinu menšia (presnejšie 36%). Minimalistické prevedenie však nemá vplyv na funkčnosť či počet kláves. “Orezané” má zbytočné plasty a preto jej vonkajší rozmer doslova kopíruje klávesy aj s numerickým blokom.

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_06

Jedinou výnimkou je ľavá strana, kde je spomínaný vymeniteľný farebný kryt a pod ním batérie. Klávesy však majú plnú veľkosť, až na tie výnimky, ktoré sú z priestorových dôvodov užšie. Píše sa na nej pomerne dobre, ale trochu si treba zvyknúť na kurzorové šípky, kde majú klávesy HORE a DOLE skoro polovičné rozmery.

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_02

Bezdrôtová konektivita funguje bezproblémovo až do vzdialenosti desiatich metrov bez oneskorenia, alebo vypadávania. Môže za to jednoduchá a overená metóda prijímania bezdrôtového signálu pomocou nano receivera Logitech Unifying. Ten je taký malý, že sa takmer stratí v USB porte. Navyše na tento jeden receiver môžeme spárovať až šesť kompatibilných zariadení Logitech. Táto technológia je navyše vybavená 128 bitovým šifrovaním AES signálu, vďaka čomu máme zaručenú ochranu dátového prenosu.

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_03

Medzi prednosti klávesnice možno zahrnúť aj dlhú výdrž batérií, ktorá dosahuje až dvoch rokov. Tvrdenie výrobcu vzhľadom k dĺžke testovania overiť nemôžeme, ale na facebookovej stránke Logitech sa jeden fanúšik pri inom modeli “sťažoval”, že mu batérie vydržali o 2 dni menej, ako sľuboval Logitech. Dva dni mu totiž chýbali, aby to boli presne tri roky.

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_04

Výhodou klávesnice K230 je aj prispôsobiteľný kryt, ktorý zakrýva dve AAA batérie. Môžeme si tak klávesnicu prispôsobiť pomocou farebných prvkov a upraviť si tým dizajn klávesnice. V balení klávesnice sú dodávané tri kryty – modrý, čierny a biely. Oceňujeme i veľmi tichú odozvu kláves. Samozrejmosťou je plug and play pre USB nano receiver pre okamžitú prevádzku bez potreby inštalácie ovládačov.

Logitech_Wireless_Keyboard_K230_05

Ide teda o plnohodnotnú klávesnicu so samostatnou numerickou časťou, ktorá sa vďaka kompaktným rozmerom zmestí na kancelársky stôl. Potešilo nás i slovenské rozloženie kláves. Nevýhodou však je plastové spracovanie. Pevnosť klávesnice tak nie je silnou stránkou, avšak vzhľadom na cenu klávesnice to nevnímame tragicky.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 380×112×18 mm
Hmotnosť: 320 gramov
Podpora: Windows XP a vyššie, Linux, MAC OS X
Batérie: 2× batérie veľkosti AAA (v balení)
Pripojenie: USB Unifying (šifrovaný bezdrôtový prenos)

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kompaktné rozmery
+ Slovenské znaky
+ Výdrž batérii
+ Cena

Mínusy
– Plastová konštrukcia
– Niektoré klávesy sú menšie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech Wireless Keyboard K230 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno