Domov Audio Recenzia: Logitech UE Mobile Boombox

Recenzia: Logitech UE Mobile Boombox

Zdielať

Logitech Mobile BoomboxUE je u nás neznáma značka, avšak hudobníci ju poznajú. UE vyrába profesionálne slúchadlá, tentokrát im však vyšiel experiment s reproduktormi a my sme mali možnosť vyskúšať ich najnovšie počiny – Mobile Boombox a Mini. Teraz si predstavíme verziu Mobile. Mobile Boombox predstavuje Bluetooth bezdrôtový reproduktor. Dokáže si zapamätať niekoľko zariadení – až osem a dve môžu byť pripojené naraz.

Prepínanie medzi dvomi zariadeniami je okamžité. Vďaka zabudovanému mikrofónu sa dá Boombox ľahko premeniť na handsfree. Bluetooth má dosah 15 metrov – tento údaj potvrdzujeme, dosiahli sme až 20 metrov a dovolíme si tvrdiť, že je možné dosiahnuť i väčší dosah – určite na otvorenej ploche. Zariadenie fungovalo bez problémov aj cez jedno poschodie.

Dve širokopásmové membrány sa postarajú o precízne vykreslenie stredových a vysokých tónov, zatiaľ čo pasívny žiarič obstará vernú reprodukciu basov. Môžeme potvrdiť, že basy sú nadpriemerné na také malé zariadenie. Dokonca, prekonajú väčšinu 5 – 10 Wattových RMS reproduktorov. S takým malým výkonom podávajú neskutočný hudobný zážitok. Po zapnutí nás uvíta štartovací tón a hneď sa zariadenie pripája k notebooku či smartfónu. Pripojenie je raketové (do 3 sekúnd).

Logitech-Mobile-Boombox-back-1

Zariadenie je hneď od kúpy nabité, čo potvrdzuje aj priložená dokumentácia. Deklarovaná výdrž 10 hodín sa dá s prehľadom dosiahnuť, my sme dosiahli 12 hodín. Kvalita spracovania je výborná, pekný a funkčný plastový obal, špičkový dizajn. Prečo funkčný obal? Zariadenie totiž obsahuje dotykové tlačidlá hlasitosti a párovania. Treba dodať, že pogumovanie je výborné, použitá guma je protišmyková. Vzadu nás uvíta malá zelená dióda, ktorá deklaruje zapnutie. Ďalej tam máme tlačidlo zapnutia a vypnutia, vstup pre 3,5 mm jack a microUSB vstup na nabíjanie. Vpredu je to zase modrá dióda, ktorá bliká počas a do spárovania, pri spárovaní svieti.

Logitech Mobile Boombox 2

Balenie obsahuje cca 25 centimetrový microUSB kábel, univerzálnu sieťovú nabíjačku – 230/110V, jednoduchý viacjazyčný návod a informácie o záruke. Zariadenie musíme vyzdvihnúť, jedná sa o špičku medzi konkurentmi, teda ak nejakého vôbec nájdete. Vyššia cena vás nesmie odradiť, náhradu ľahko nenájdete. Jedná sa o zariadenia, ktoré za vyššiu cenu jednoznačne stoja za kúpu. Platí pravidlo – za kvalitu sa platí. Prekvapí nielen vyváženým výkonom, ale hlavne hlasitosťou a špičkovými basmi.

Zvukové charakteristiky: menič: 2× 1“ širokopásmové + pasívny menič, maximálny akustický tlak: 78 dB, frekvenčný rozsah: 150 – 18 000 Hz
Bezdrôtové spojenie:
Bluetooth; podporované profily: A2DP, HFP 1.5; spárovanie až 8 zariadení (2 súčasne), ; maximálny dosah: až 15 metrov
Konektory: 3,5 mm stereofónny vstup, microUSB (pre nabíjanie)
Napájanie: zabudovaný akumulátor, výdrž na jedno nabitie: až 10 hodín, nabíjanie portom microUSB
Rozmery: 111×67×61 mm (Š×H×V)
Hmotnosť: 298 gramov
Štandardné príslušenstvo: nabíjací kábel microUSB-USB, napájací adaptér do elektrickej siete, používateľská príručka

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Vysoký výkon
+ Špičkové basy
+ Možnosť použitia ako handsfree
+ Dosah
+ Výdrž batérie
+ Cena pomer/výkon
+ Výborné protišmykové pogumovanie
+ Zapamätá si až 8 zariadení

Mínusy
– Nemusí sa pripojiť s každým Bluetooth zariadením, treba si skontrolovať podporované protokoly

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech UE Mobile Boombox poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech