Domov Periférie Recenzia: Logitech Keys-To-Go

Recenzia: Logitech Keys-To-Go

Zdielať

Spoločnosť Logitech predstavila novú štíhlu samostatnú klávesnicu Keys-To-Go určenú pre akýkoľvek typ iPadu, ktorá sa pripája pomocou rozhrania Bluetooth a potiahnutá je odolnou tkaninou FabricSkin.

Logitech Keys-To-Go 01

Hoci je určená pre Apple iPady, vďaka univerzálnemu rozhraniu Bluetooth ju možno používať s viacero typmi zariadení, dá sa spárovať s Androidom, či napr. aj s tabletom, ktorý má operačný systém Windows 8.1. Už na prvý pohľad nás zaujala klávesnica svojimi minimalistickými rozmermi 242×137×6 mm a hmotnosťou 180 gramov.

Logitech Keys-To-Go 02

Oceňujeme, že je klávesnica univerzálna. Hoci je priamo odporúčaná pre Apple iPady, spoľahlivo funguje aj s operačným systémom Android a Windows. My sme ju testovali s tabletom Lenovo Miix 2 10. Klávesnica svojimi rozmermi prekryla displej tabletu, je však menšia ako rozmery testovaného tabletu spolu s rámikmi displeja.

Logitech Keys-To-Go 03

Použiteľnosť klávesnice s Windows 8.1 je veľmi dobrá. Multimediálne klávesy pre iPad nám fungujú bezproblémovo. Môžeme tak stlmiť, pridať, alebo ubrať zvuk, funkcia hľadania tiež fungovala. Spúšť fotoaparátu, či funkcia na spustenie prehliadača nám však nefungovala.

Logitech Keys-To-Go 04

Klávesnica má aj samostatné tlačidlo na overenie stavu nabitia batérie a tu sme zaznamenali menšie problémy. Pri používaní s Microsoft Windows sa môže stať, že operačný systém chybne hlási stav batérie. Počas testovania sa nám stalo viackrát, že zatiaľ čo Windows na tablete hlásil stav batérie menej než 1%, po stlačení tlačidla na klávesnici svietilo ešte na zeleno (tj. stav batérie je dostatočný).

Logitech Keys-To-Go 06

Rozloženie znakov na klávesnici je typické pre iPady. Nachádza sa tu ľavý a pravý CMD, chýba DELETE (to nahrádza kombinácia tlačidiel FN + BACKSPACE). Na test sme mali anglickú verziu klávesnice – uvítali by sme slovenské znaky na klávesnici. Nebol však problém s lokalizáciou, treba ísť len po pamäti, keďže sa slovenské znaky na klávesnici nenachádzajú.

Logitech Keys-To-Go 08

Dobíjateľná batéria vydrží podľa výrobcu tri mesiace prevádzky a to za predpokladu dvojhodinového denného používania. Nám vydržala klávesnica približne týždeň na jedno nabitie, pričom sme klávesnicu nevypínali a bežala aj v noci. To zodpovedá udávanej výdrži výrobcom (2 hodiny denne za 3 mesiace = 180 hodín, 24 hodín denne za 7 dní v týždni = 168 hodín).

Logitech Keys-To-Go 10

Klávesnica sa nabíja pomocou microUSB na pravej strane, kde je aj vypínač a zadná strana obsahuje logo výrobcu. K dispozícii je v troch farebných variantoch: v čiernej, červenej a modrozelenej, ktorú sme mali na test i my. Odporúčaná cena klávesnice je 70 eur.

Logitech Keys-To-Go 09

Na dotyk je materiál príjemný, klávesnica je tichá (nepočuteľná) a dobre sa na nej píše. Ocenili by sme však slovenské rozloženie. Za nevýhodu považujeme malú výdrž integrovanej batérie – 180 hodín nie je veľa. Výhodou sú malé rozmery, kvalitný materiál spracovania príjemný na dotyk, tiché klávesy a univerzálnosť. Hoci je Keys-To-Go priamo určená pre iPady, nemali sme žiadny problém s používaním pri iných operačných systémoch.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 242×137×6 mm
Hmotnosť: 180 gramov
Podpora: určené pre iOS, kompatibilné aj s Android a Windows
Batéria: vstavaný akumulátor Li-pol
Pripojenie: bezdrôtová, Bluetooth
Farebné prevedenia: čierna, červená, modrozelená

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalita spracovania
+ Dizajn klávesnice
+ Nízka hmotnosť
+ Tichá prevádzka
+ Podpora viacerých OS

Mínusy
– Malá výdrž batérie
– Anglické rozloženie kláves

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Porovnanie cien klávesnice Logitech Keys-To-Go

Zapožičal: Logitech