Domov Periférie Recenzia: Logitech K380 Multi-Device Keyboard

Recenzia: Logitech K380 Multi-Device Keyboard

Zdielať

Bezdrôtové klávesnice sú bežnou súčasťou rôznych zariadení a mnohí používatelia ich uprednostňujú kvôli ich väčšej mobilite. Logitech má v portfóliu viacero modelov, testovali sme spomedzi nich model Multi-Device Bluetooth Keyboard K380.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K380 01

Malá a šikovná klávesnica ponúka komfort použitia ako pri stolnom počítači, a to pri práci na notebooku, smartfóne alebo tablete. Produkt možno spárovať až s troma zariadeniami a medzi nimi je možné okamžite prepínať pomocou tlačidiel Easy-Switch. Klávesnica automaticky rozpozná, aké zariadenie je práve pripojené a automaticky načíta rozloženie kláves, čo považujeme za šikovnú funkciu.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K380 02

Zariadenie vyzerá na prvý pohľad elegantne, klávesnica je tenká, malá a ľahko prenosná. Potešila nás tiež nízka hmotnosť, vďaka čomu je možné ju prenášať aj v kabelke alebo malej taške.  Spracovanie je veľmi dobré, niet čo vytknúť. Krytka batérie sa veľmi ľahko vyberá, je dobre prístupná zo zadnej strany. Oceňujeme tri Bluetooth kanály, medzi ktorými možno jednoducho prepínať jednotlivé zariadenia.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K380 05

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Rýchlosť odozvy je výborná, rozloženie jednotlivých kláves je viac-menej atypické, no nelíši sa od notebookových klávesníc. Je tu tlačidlo FN, prepínanie medzi aplikáciami, kontextové menu či možnosť regulácie hlasitosti a multimédií. Nesedeli nám iba klávesy šípok, ktoré sú malé. Na klávesnici sa píše veľmi dobre, rýchlo a presne. Testovaný model bol v anglickej verzii, avšak na trhu by mala byť k dispozícií aj slovenská a česká verzia rozloženia znakov.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K380 03

Párovanie klávesnice s počítačom prebieha prvýkrát ručne. Po zapnutí treba vybrať cez ktorý Bluetooth kanál bude K380-tka komunikovať, pričom ďalšie dva možno používať na spárovanie s ďalšími zariadeniami a potom hocikedy počas písania medzi nimi prepínať. Výrobca štandardne nedodáva Bluetooth prijímač, avšak to nie je problém pri väčšine dnešných mobilných zariadení. Deklarovaný dosah klávesnice je 10 metrov, čo je štandard, daný špecifikáciou Bluetooth.

Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K380 04

Na klávesnici sú štandardne prednastavené multimediálne funkcie a používatelia, ktorí uprednostňujú funkčné klávesy (F1 – F12) si ich môžu nastaviť ako predvolené ľahko v aplikácii Logitech Options. Poteší podpora pre všetky dostupné operačné systémy – Microsoft Windows, Apple OS X a iOS, či Google Android. Klávesnica je dostupná za cenu okolo 35 eur, oceňujeme na nej nízky zdvih a tiež tichú prevádzku. Odporúčame ju používateľom, ktorí hľadajú univerzálne riešenie pre viacero platforiem.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 279×124×16 mm
Hmotnosť: 420 gramov
Bezdrôtový dosah: 10 metrov
Rozloženie kláves: typické
Technológia: bezdrôtová, Bluetooth
Batéria: 2× AAA
Ďalšie výhody: tichá prevádzka, malý zdvih kláves, malé rozmery

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Podpora až 3 zariadení naraz
+ Tichá prevádzka a malý zdvih
+ Elegantný jednoduchý dizajn
+ Multiplatformová podpora
+ Konštrukčné spracovanie
+ Kompaktné mini rozmery
+ Prijateľná cena klávesnice

Mínusy
– Anglické rozloženie kláves
– Malé klávesy smerových šípok

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech K380 Multi-Device Bluetooth Keyboard poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno