Domov Periférie Recenzia: Logitech G303 Daedalus Apex

Recenzia: Logitech G303 Daedalus Apex

Zdielať

Kompaktných optických herných myší je na trhu veľa, avšak napriek tomu vydávajú spoločnosti ich nové generácie a vylepšujú ich. To isté robí aj Logitech, ktorý na myš G302 Daedalus Prime nadväzuje novým modelom G303 Daedalus Apex.

Logitech G303 Daedalus Apex 01

Balenie myši je pomerne prázdne – okrem myši samotnej tu nájdeme len manuály. Samotná myš je ale o to lepšie spracovaná. Plastové telo matnej čiernej farby je rozhodne kvalitné a nachádza sa na ňom šesť tlačidiel – ľavé a pravé, stláčateľné koliesko, tlačidlo na menenie DPI pod ním, a na ľavej strane aj dve ďalšie tlačidlá. Štýl tejto myši taktiež nechýba, po jej bokoch sú totiž dierky vyplnené programovateľným LED osvetlením, ktoré osvetľuje aj logo série G na vrchnej strane a tvar myši je dosť zaujímavý. Ten ale nemusí vyhovovať každému, keďže nepatrí o štandardný tvar, ktorý ponúkajú iné značky, ale skôr o dedičstvo Logitechu prenesené z modelu G302.

Logitech G303 Daedalus Apex 02

Používanie myši je pohodlné, vďaka nízkej hmotnosti a menším rozmerom sa trochu ľahšie prenáša. Celkovo je dizajn takmer určený pre obe ruky, avšak ľaváci budú možno ochudobnení o dve tlačidlá na boku. Výrobca odporúča s myšou používať program Logitech Gaming Software, keďže umožňuje väčšie prispôsobenie myši. Je v ňom možné nakalibrovať senzor myši podľa podložky alebo prispôsobiť tlačidlá na myši a pridať im funkcie, či už ide o jednu funkciu alebo makrá, ovládanie médii alebo systému.

Logitech G303 Daedalus Apex 03

Ďalšou prispôsobiteľnou funkciou myši je RGB osvetlenie s 16,8 miliónami farieb. Tie možno nastaviť buď ako len jednoliate svietenie, prechádzanie cez celé spektrum, alebo využiť tzv. breathing effect, ktorý postupne zvyšuje a znižuje intenzitu svetla. Dobrou vlastnosťou takisto je možnosť zosynchronizovať osvetlenie niekoľkých Logitech produktov naraz. Čo sa kalibrovania myši týka, to je možné nastaviť podľa dvoch podložiek od výrobcu už uvedených v programe, alebo podľa akejkoľvek inej podložky, čo prebieha robením osmičiek po tejto podložke.

Logitech G303 Daedalus Apex 04

Myš ponúka najnovší optický senzor PMW3366, ktorý vyrába samotný Logitech, a ktorý nemá žiadnu akceleráciu pohybu, čo znamená, že je ako stvorený pre hry, keďže umožňuje lepšiu presnosť, trénovanie a využívanie svalovej pamäte. Rozsah DPI senzora je veľký – najmenšou možnou senzitivitou je 200 DPI a najvyššou až 12000 DPI, čo nám pripadá ako až nepotrebne vysoká hodnota. Dve hlavné tlačidlá sú rozhodne responzívne a aj pomerne odolné, za čo môžu vďačiť kovovým pružinám pod nimi. Počas používania sme ale nevyužili tlačidlo pod kolieskom, určené na zmenu senzitivity. 800 DPI nám totiž stačilo. Niektorí hráči ale ocenia možnosť automatického prispôsobenia DPI podľa hry.

Logitech G303 Daedalus Apex 05

Čo sa týka tlačidiel na boku, z tých máme trochu zmiešané pocity. Zo začiatku nám totiž pripadali trochu lacné, sú totiž veľké a vystupujúce, ale napriek tomu klikajú už po veľmi slabom zatlačení. Na to sme si ale po niekoľkých dňoch zvykli a s myšou sme odohrali niekoľko desiatok hodín rôznych hier, čo nás uisťuje v tom, že túto časť zvládol výrobca excelentne. A myš je aj odolná – tlačidlá by mali zniesť 20 miliónov kliknutí, čo po výpočtoch vychádza na 10 hodín hrania denne po dobu dvoch rokov.

Logitech G303 Daedalus Apex 06

Celkovo považujeme myš Logitech G303 Daedalus Apex za najlepší model Logitechu doteraz, teda aspoň v kategórii jednoducho vyzerajúcich, ale kvalitných a funkčných kompaktných herných myší. Funkcií je dostatok, senzor je kvalitný, tlačidlá príjemné a odolné, tvar netradičný a teda možno trochu kontroverzný a prispôsobiteľné RGB osvetlenie je rozhodne dobrým bonusom. Za cenu okolo 50 eur teda ide o veľmi dobrú myš, ktorá rozhodne stojí za zváženie.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 115×65×37 mm
Hmotnosť: 87 gramov (bez kábla)/127 gramov (s káblom)
Rozhranie: drôtové, USB
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: jednozónové, nastaviteľné, 16,8 milióna farieb
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 6 ks
Citlivosť: 200 – 12000 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Unikátne podsvietenie
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nízka hmotnosť, malé rozmery
+ Nastaviteľnosť tlačidiel a DPI
+ Logitech Gaming Software
+ Kvalitný optický senzor
+ Príjemné používanie

Mínusy
– Netypický tvar
– Ľaváci prídu o možnosť používať dve tlačidlá

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Logitech G303 Daedalus Apex Performance Edition poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Logitech