Domov Recenzie Recenzia: LG G Flex 2

Recenzia: LG G Flex 2

Zdielať

LG po prvom zakrivenom telefóne prináša druhú generáciu LG G Flex 2 s mnohými vylepšeniami. Ostré hrany prechádzajú do prehnutého displeja, na ktorý je radosť pozerať sa. Čo všetko prináša druhá generácia zakriveného smartfónu?

LG G Flex 2 01

Oproti staršej verzii došlo k zmenšeniu uhlopriečky na 5,5“, čo má za následok menšie rozmery a pohodlnejšiu prácu počas používania. Doba pokročila a zatiaľ čo kedysi sme používali klasický telefón s tlačidlami, v súčasnosti je bežné mať smartfón s dotykovým displejom. Čím väčší displej však má zariadenie, tým vhodnejšie je na sledovanie videí, na navigáciu či hranie hier. Prečo však nevytvoriť zakrivený telefón, ktorý ponúkne väčší displej a pohodlnejšie ovládanie?

LG G Flex 2 02

Z pohľadu rozloženia prvkov ide o typicky „LG style“, ovládanie hlasitosti a vypínač sú na zadnej strane pod fotoaparátom, zobudenie a uspanie displeja funguje už klasickým dvojitým poklepaním. To je už súčasťou telefónov spoločnosti od dôb LG G2-ky. Podľa nás ide o návykovú vec, tlačidlá zozadu sú tiež vhodne umiestnené a nie je nutné kvôli ovládaniu ich prechytávanie. Monofónny reproduktor sa nachádza na zadnej strane odnímateľného krytu, ktorý však nie je ideálne pevný čo má za následok vŕzgania pri stlačení.

LG G Flex 2 03

Telefón je spracovaný opäť z plastu, pod krytom sa nachádza dvojica slotov – na microSD kartu a na microSIM kartu. Batéria nie je používateľsky vymeniteľná a pri jej výmene je nutná návšteva servisu. Na hornej strane nájdeme infraport a mikrofón, na spodnej je potom druhý mikrofón, nabíjací microUSB konektor a 3,5 mm audio jack konektor. Pravá aj ľavá strana sú prázdne. Telefón má rozmery 149×75×7 mm a hmotnosť 152 gramov.

LG G Flex 2 04

Nad displejom sa nachádza reproduktor, senzory a predný fotoaparát, tlačidlá sú už klasicky dotykové na spodnej strane displeja. Výhodou je nie len lepšia odozva voči fyzickým tlačidlám, ale aj to, že si možno nastaviť ich poradie a farbu. Na výber je biele pozadie s čiernym piktogramom alebo biely piktogram na čiernom pozadí, a tiež ich poradie možno meniť a upravovať. Okrem poradia Späť – Domov – Multitasking, resp. Multitasking – Domov – Späť možno pridať aj tlačidlo QSlide alebo vysúvacej lišty.

LG G Flex 2 05

O zobrazovanie sa stará zakrivený 5,5“ Full HD Curved P-OLED displej (rozlíšenie 1920×1080 pixelov), ktorý dosahuje jemnosť 403 ppi (počet pixelov na palec). Kontrast a jas sú na výbornej úrovni, problém však nastáva pri čítaní na priamom slnku. Aj pri maximálnom jase však vidieť dosť málo na displeji a rozhodne by sme čakali vyšší jas. Automatická regulácia jasu funguje bezchybne, oceňujeme verné podanie farieb, minimum odleskov a veľmi dobré pozorovacie uhly.

LG G Flex 2 06

Základom telefónu je osemjadrový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810, taktovaný na 2,0 GHz, spolu s grafikou Adreno 430 a 2 GB RAM. Výkonný a rýchly procesor sa skladá z dvojice štvorjadier (Cortex-A53 na 1,5 GHz a Cortex-A57 na 2,0 GHz). Vnútorná pamäť má 16 GB, pre používateľa je k dispozícii cca 7,5 GB priestoru.

LG G Flex 2 07

Smartfón však podporuje aj pamäťové karty microSD až do veľkosti neuveriteľných 2 TB! O priestor tak nebude núdza. Hoci vo svete je v predaji aj verzia s vnútornou pamäťou 32 GB a operačnou pamäťou 3 GB. V telefóne je operačný systém Android Lollipop vo verzii 5.0.1 s nadstavbou od LG – Optimus UI. Plynulosť prostredia je veľmi dobrá a počas testovania sme sa nestretli so žiadnymi vážnejšími problémami, občas sa však objavili pomalšie reakcie.

LG G Flex 2 08

Zakrivenie displeja nám vyhovuje, podľa nášho názoru tým používateľ získa pocit výnimočnosti. Lepšie by však spravil výrobca ak by dotiahol spracovanie na vyššiu úroveň – plast mohol byť nahradený hliníkom a zadný kryt nemusel byť odnímateľný. Nie je jasné aký význam má odnímateľný kryt, ak je batéria nevymeniteľná. Oba sloty sa dajú integrovať ako sloty z bočnej strany čím telefón získa na pevnosti konštrukcie.

LG G Flex 2 09

Multimédiá sa na takto zakrivenom displeji sledujú veľmi dobre, dizajnom telefón zaujme široké okolie. Horšie je to v niektorých hrách, kde nemusí byť takýto displej práve vhodný. Konektivita telefónu je na veľmi dobrej úrovni, prítomné je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC a tiež podpora pre LTE/4G siete. Na tomto telefóne sme testovali aj 4G sieť SWANu a boli sme celkom spokojní. Viac prinesieme neskôr po skončení testovania tejto LTE siete.

LG G Flex 2 11

Na zadnej strane je 13 MPx fotoaparát s funkciou optickej stabilizácie obrazu. Je tu aj dvojica LED bleskov a rýchle laserové zaostrovanie. Kvalita snímok je vynikajúca a ide o jeden z najlepších foťákov v mobile. Výsledky fotiek sú ostré a pri dobrých svetelných podmienkach sú veľmi dobré. Pri zlých svetelných podmienkach, napr. v noci sú fotky stále celkom dobré, majú logicky vyšší šum ale dobrú ostrosť. Telefón ponúka možnosť záznamu aj v 4K rozlíšení (3840×2160 pixelov).

LG G Flex 2 12

Poteší kapacita batérie – 3000 mAh, ktorá je už štandardom v TOP modeloch. Vydrží na jedno nabitie jeden a pol dňa, v prípade náročnejšieho používania (hranie hier, sledovanie videí cez LTE sieť) sa vybije oveľa skôr. Nevýhodou je vyššie zahrievanie telefónu. Výhodou je však rýchle nabitie – za 40 minút na 50% a za menej ako 120 minút na 100%.

LG G Flex 2 13

Druhá generácia zakriveného smartfónu LG G Flex 2 sa celkom vydarila. Ponúka výkon 64-bitového osemjadrového procesora, zaujímavé prevedenie, ktoré však má svoje nedostatky v podobe vŕzgania, poteší kvalitný fotoaparát a displej ktorý je oveľa kvalitnejší ako v staršom modeli. Nevýhodou je vyššie zahrievanie a slabý maximálny jas.

Parametre a špecifikácie:

Chipset: Qualcomm Snapdragon 810
Procesor: 64-bitový, osemjadrový (štyri jadrá 2,0 GHz + štyri jadrá na 1,5 GHz)
Grafika: Adreno 430
Pamäť: 2 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 2 TB)
Operačný systém: Android 5.0.1 Lollipop + nadstavba Optimus UI
Displej: 5,5“, Curved P-OLED, 1920×1080 px., 403 ppi, DuraGuard
Fotoaparát: zadný – 13 MPx, LED blesk, autofókus, laserové zaostrovanie, optická stabilizácia (OIS), nahrávanie UHD videí; predný – 2,1 MPx
Rozmery: 149×75×7 mm
Hmotnosť: 152 gramov
Batéria: Li-Ion, 3000 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA, LTE
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.1, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), NFC
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack
Formát SIM: microSIM
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Zakrivený displej
+ Kvalitný fotoaparát
+ Osemjadrový procesor
+ Softvérové vychytávky
+ Rýchle nabíjanie

Mínusy
– Vŕzganie plastovej konštrukcie
– Slabý maximálny jas
– Vyššie zahrievanie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu LG H955 G Flex 2 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

LG G Flex 2 AnTuTu Benchmark 01LG G Flex 2 AnTuTu Benchmark 02
LG G Flex 2 AnTuTu Benchmark 03LG G Flex 2 AnTuTu Benchmark 04
LG G Flex 2 CF Benchmark 01LG G Flex 2 CF Benchmark 02
LG G Flex 2 QuadrantLG G Flex 2 3D Mark 01
LG G Flex 2 3D Mark 02LG G Flex 2 3D Mark 03
LG G Flex 2 3D Mark 04LG G Flex 2 3D Mark 05
LG G Flex 2 3D Mark 06LG G Flex 2 3D Mark 07
LG G Flex 2 3D Mark 08LG G Flex 2 3D Mark 09

Zapožičal: LG

Ďalšie odborné recenzie na mobil LG G Flex 2 nájdete na Recenzie.SME.sk

9 komentárov

  1. Prvý G Flex 2, ktorý som kúpil bol chybný už od výroby – samovoľne sa reštartoval, keď bol chvíľu zamknutý. Telefón putoval do servisu a chybu potvrdili, no nevedeli ho opraviť, lebo ešte nemali k dispozícii náhradné diely (nový telefón na trhu), pravdepodobne chceli vymeniť celú dosku. Peniaze sa mi vrátili a skúsil som kúpiť ďalší kúsok. Druhý už funguje spoľahlivo.