Domov Recenzie Recenzia: Lenovo Miix 2

Recenzia: Lenovo Miix 2

Zdielať

Lenovo-Miix-2-1Spoločnosť Lenovo je známa hlavne svojimi notebookmi, ale postupne ukazuje, že vie vyrobiť aj kvalitné tablety. A nielen notebooky a tablety. Spoločnosť sa chce prezentovať aj medzi smartfónmi. Nám do redakcie prišiel tablet v 8 palcovej verzii Miix 2.

V balení sa nachádzal okrem samotného tabletu aj USB kábel, nabíjací adaptér a dokumenty. Rozmery tabletu sú 216×132×8 mm a hmotnosť 340 gramov. Tablet má plastový rám v chrómovej farbe a zadná časť je z hliníka. Pokiaľ ide o rozmiestnenie tlačidiel, tu je potrebné si ujasniť ako držíme tablet v rukách. My sme ho držali na výšku, logo spoločnosti vľavo hore a Windows tlačidlo v strede dole.

Lenovo Miix 2-3

Pravá hrana ponúka všetky podstatné tlačidlá ako napájacie, regulácia hlasitosti v hornej časti, v strede je kryt pod ktorým je slot pre microSD kartu. V dolnej časti je microUSB vstup pre nabíjanie tabletu. Ľavá hrana obsahuje už len 3,5 mm jack. Zadná časť tabletu ponúka 5 MPx fotoaparát spolu s automatickým zaostrením a stereo reproduktory.

Lenovo Miix 2-4

Prednú časť zaberá 8 palcový displej s technológiou IPS LED, ktorá zabezpečuje výborné pozorovacie uhly. Displej má rozlíšenie 1280×800 pixelov a 5 bodový multidotyk. Nad displejom je 2 MPx webkamera pre videohovory a taktiež senzor intenzity okolitého osvetlenia a G-Senzor. Pod displejom je už len dotykové tlačidlo na vyvolanie rozhrania Metro a v blízkosti pravej hrany tabletu nad MicroUSB je dióda, ktorá svieti pri nabíjaní.

Lenovo Miix 2-5

Miix 2 poháňa procesor spoločnosti Intel Atom Z3740, grafika Intel HD (Bay Trail) s 2 GB LP DDR3 RAM. Čo sa týka vnútorného úložiska je k dispozícii 64 GB eMMC rozšíriteľná o microSD kartu do veľkosti 64 GB. Ďalšiu pamäť je možne pripojiť pomocou microUSB, ktorý podporuje OTG. Operačným systémom je Windows 8.1 32 bit so slovenskou lokalizáciou.

Lenovo Miix 2-6

Tablet ponúka rýchle reakcie pri každom kliknutí. Poslúži prevažne na prezeranie webových stránok alebo nenáročných hier. S batériou sme boli spokojní nakoľko nám poslúžila 7 hodín nepretržitého používania surfovania po webe. Pri hraní hier samozrejme klesol aj čas výdrže batérie, ale záleží aj na tom, aká náročná je hra.

Lenovo Miix 2-2

Lenovo taktiež pridalo možnosť odomknutia tabletu pomocou snímania tváre, alebo pomocou hesla. Zadný fotoaparát ponúka na prvý pohľad celkom pekné fotografie, ale pri bližšom pohľade sme zistili, že kvalita by mohla byť na 5 MPx lepšia. Skôr by sme povedali, že fotoaparát je na príležitostné zachytávanie momentiek. Na rozdiel od prednej webkamery je však oveľa lepší. Po zachytení fotografie sme sa pozreli na rozlíšenie fotografií nakoľko v aplikácii fotoaparátu nie je možné zmeniť nastavenia rozlíšenia.

Lenovo Miix 2-7

Samozrejme sme skúsili aj stereo reproduktory, ktoré ponúkli kvalitný a hlasný zvuk čo hodnotíme ako veľmi dobré. Aj napriek tomu, že tablet má reproduktor na zadnej strane nie je problémom, že tablet pri prehrávaní MP3 leží na stole. Dôvodom je, že horná časť kde je reproduktor a fotoaparát je zúžená a preto reproduktor podáva taký dobrý zvuk aj keď voľne leží na stole. Na prihlásenie do systému je možné využiť dva spôsoby. Jeden klasicky zadaním hesla a druhý je skenovanie tváre. Windows 8.1 v tablete je rýchly a reaguje na každý dotyk.

Lenovo Miix 2-8

Lenovo pridalo do tabletu aj plnú verziu Microsoft Office Home & Student pričom aktivačný kľúč je pridaný v balení. Tento tablet aj vďaka tomu môžete použiť na písanie rôznych dokumentov. Tablet skôr odporúčame používať na výšku ako na šírku. To preto lebo pri používaní na šírku klávesnica zaberie polovicu displeja. K tabletu je možné pripojiť rôzne smartfóny pomocou Bluetooth, čo je celkom fajn pokiaľ potrebujete preniesť dáta zo smartfónu do tabletu alebo naopak.

Lenovo Miix 2

Áno, Lenovo Miix 2 je v skutočnosti malý 8 palcový tablet, ktorý je vybavený plnohodnotným Windows 8.1, dobrým IPS displejom a plnou verziou Microsoft Office Home & Student. Tablet okrem toho, že je malý, je aj ľahký čo je dobré pri prenášaní a tak poslúži pri dlhších cestách aj študentom.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Windows 8.1, 32-bit, slovenský
Procesor: Intel Atom Processor Z3740, 1,86 GHz, 2 MB cache
Rozmery: 262×180×7,6 mm
Hmotnosť: 350 gramov
Displej: 8 palcový HD, IPS LED displej, 1280×800 px., kapacitný 5 bodový
Fotoaparát: 5 MPx s automatickým zaostrením
Predná kamera: 2 MPx
Pamäť: 2 GB RAM + 64 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát: nie je
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, OTG, Wi-Fi 802.11 b/g/n
Ostatné: akcelerometer, GPS, senzor intenzity okolitého osvetlenia
Batéria: 2700 mAh

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dobrý displej
+ Pozorovacie uhly sú výborné
+ OS doplnený o plnú verziu MS Office Home & Student
+ Výdrž batérie na jedno nabitie
+ Slot na microSD kartu
+ Dostupná cena
+ Príjemná hmotnosť
+ Kvalitný dizajn

Mínusy
– Chýba HDMI
– Päť-bodový dotykový displej (nie desať-bodový)
– Pomerne veľká krytka na slot pamäťovej karty
– Priemerný fotoaparát

Vývoj ceny podľa heureka.sk

Graf ceny produktu Lenovo Miix 59-404497 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:
Lenovo Miix 2-zakladne informacieLenovo Miix 2-Aida32Lenovo Miix 2-Aida32-2Lenovo Miix 2-ATTO Disk BenchmarkLenovo Miix 2-CPU ZLenovo Miix 2-CPU Z-2Lenovo Miix 2-CPU Z-3Lenovo Miix 2-CrystalDiskMarkLenovo Miix 2-GPU ZLenovo Miix 2-HD Tune Pro-1Lenovo Miix 2-HD Tune Pro-2Lenovo Miix 2-HD Tune Pro-3Lenovo Miix 2-HD Tune Pro-4Lenovo Miix 2-HD Tune Pro-5Lenovo Miix 2-HD Tune Pro-6Lenovo Miix 2-PCMark7Zapožičal: ThinkPro.sk
Ďalšie odborné recenzie na tablet Lenovo Miix 2 nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno