Domov Audio Recenzia: Lamax PartyGo 1

Recenzia: Lamax PartyGo 1

Zdielať

Testovali sme reproduktor Lamax PartyGo 1. Už z jeho názvu vyplýva, že je vhodný na párty, či počúvanie na otvorenom priestranstve.

Tento model je odlišný ako mnohé iné, keďže je zameraný na ozvučenie menších spoločenských stretnutí či osláv, vhod však padne aj do domácnosti. Rozhodne na prvý pohľad zaujme hmotnosťou 3,4 kg a svojimi väčšími rozmermi, 325×175×123 mm (V׊×H). Na jeho prenášanie slúži rukoväť z hornej strany. Popruh na prenášanie sa hodí napríklad na použitie pri bazéne. Je tu niekoľko tlačidiel na ovládanie prehrávanej hudby, ale tiež prepínače nastavenia zapnutia a vypnutia LED podsvietenia.

Spracovanie reproduktora je veľmi dobré. Vyrobený je z čierneho plastu, šasi v prednej časti chráni kovová mriežka. Reproduktor umožňuje používateľom prehrávať hudobné súbory priamo z microSD karty. Okrem toho podporuje FM rádio, linkový 3,5 mm audio jack vstup alebo možnosť prehrávať hudbu cez Bluetooth. K výbave reproduktora patrí bezdrôtový mikrofón. Priamo v prednej časti sú integrované dve LED svetlá na vizuálne hudobné pozadie na záhradnej párty. Používateľ má k dispozícii celkovo tri schémy osvetlenia. Podsvietenie sa však dá aj úplne deaktivovať, napríklad kvôli šetreniu batérie.

Na hornej strane zariadenia je množstvo pogumovaných ovládacích prvkov. Možno nimi ovládať zapnutie a vypnutie reproduktora, LED diódy indikujú stav nabitia batérie. Na zapnutie používateľ stlačí vypínacie tlačidlo, podržaním možno vybrať niektorý zo vstupov (Bluetooth, microSD karta alebo AUX). Tiež je k dispozícii párovanie TWS, čím možno prepojiť dva rovnaké reproduktory a nastaviť ich prevádzku v stereo režime. Ďalej je tlačidlo na zníženie hlasitosti, resp. preskočenie predošlej piesne, ďalšie slúži na zvýšenie hlasitosti a preskočenie piesne na nasledujúcu. Je tu aj tlačidlo na pozastavenie prehrávania hudby a aktiváciu hlasovej asistentky. Azda najzaujímavejším je funkcia BeatBass na aktiváciu technológie pre zvýraznenie basov. Funkciu odporúčame, najmä ak používateľ reproduktor používa v exteriéri.

Počas testovania sme reproduktor používali v domácnosti, pripojenie sme realizovali cez audio kábel a tiež bezdrôtovo cez Bluetooth zo smartfónu. Zvukový prejav je vcelku kvalitný, ale basová zložka je aj napriek názvu slabšia. Frekvenčný rozsah síce je od 20 Hz do 20000 Hz, ale zrejme za to môžu limity zariadenia. Reprodukcia bola dobrá, i keď maximálna hlasitosť nezodpovedala 100W výkonu (ibaže by išlo o P.M.P.O výkon a nie RMS). Pri testovaní sme väčšinou uprednostnili kábel, nakoľko pri prenose cez Bluetooth sme pri testovaní mohli počuť miestami horší zvuk, čo bolo zrejme dané obmedzenou šírkou pásma prenosu cez Bluetooth. Pripomeňme, že jeho základom je dvojica 31 mm meničov, spredu doplnená o dva 75 mm pasívne žiariče.

Oceňujeme vstavanú 8000 mAh batériu, ktorá sa nabije pri pripojenom reproduktore do elektrickej siete a následne umožní prehrávanie až do 20 hodín (pri strednej hlasitosti a vypnutom podsvietení, záleží na úrovni hlasitosti a viacerých parametroch). Na plné nabitie batérie potrebuje reproduktor štyri hodiny, čo je pomerne dlhý čas. K dispozícii je aj funkcia powerbanky, ale smartfóny možno nabíjať len cez port USB-A. Používateľ teda musí použiť napríklad prepájací kábel USB-A/USB-C (prípadne USB-C s redukciou na USB-A). Bluetooth reproduktor má klasifikáciu IP67, takže je chránený pred ľahkým dažďom alebo spŕškou nápojov. To znamená, že reproduktor je odolný voči prachu a dokáže na určitý čas zabrániť aj vniknutiu vody.

Lamax PartyGo 1 je stredne veľký Bluetooth reproduktor v elegantnej čiernej farbe za 100 eur. Príjemným spestrením bežnej ponuky prenosných reproduktorov sú netradičné funkcie, ako napríklad LED podsvietenie z prednej strany a možnosť doplniť mikrofón pri spievaní karaoke. Poteší aj funkcia hands-free, najnovšia verzia Bluetooth 5.3, ako aj možnosť spárovania dvoch reproduktorov pomocou funkcie TWS. Integrovaná batéria má kapacitu 8000 mAh a umožňuje 20 hodín prehrávania hudby aj funkciu powerbanky.

Ako celkovo hodnotíme párty reproduktor? Ide o zaujímavý počin výrobcu, ktorý si iste nájde svojich zákazníkov, zároveň ale ide o pomerne špecifický produkt. Hoci ho možno používať aj doma pripojením ku počítaču či smartfónu, je určený skôr pre väčšie priestory. Na druhej strane je fajn mať po ruke netypický produkt, ktorý možno použiť aj v exteriéri pri viacerých príležitostiach.

Zapožičal: Lamax