Domov Audio Recenzia: JBL Everest Elite 700

Recenzia: JBL Everest Elite 700

Zdielať

Používatelia, pre ktorých znamená hudba v živote veľa a nedokážu si bez nej predstaviť ani jeden deň, zbystrite pozornosť. Takisto používatelia, ktorí si potrpia na prvotriednu kvalitu reprodukcie zvuku. JBL, teda spoločnosť zaoberajúca sa audio príslušenstvom, má v portfóliu veľmi zaujímavý produkt – Everest Elite 700.

jbl-everest-elite-700-01

Slúchadlá majú štýlový a zaujímavý dizajn, tenký hlavový most je pohodlný, pričom vonkajšia časť náušníkov je vypuklá. Náušníky sú kožené a vo vnútri slúchadiel je označenie „L“ a „R“, lebo sú tvarované inak pre každé ucho. Na vonkajšej časti náušníkov je okrem loga JBL aj celkovo päť tlačidiel. Na ľavom ide o ovládanie hlasitosti a spustenie či pozastavenie prehrávania, zatiaľ čo na pravom je možné slúchadlá zapnúť/vypnúť alebo aktivovať/deaktivovať funkciu ANC.

Slúchadlá sú dizajnovo zaujímavé, spracovanie je z plastu a kovu. Veľké náušníky dobre sedia na ušiach, avšak pri dlhšom používaní trochu tlačia na ušiach kvôli silnejšiemu prítlaku. Spárovať slúchadlá s telefónom možno pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth 4.1, podpora pre NFC ani v tejto cene (269 eur od výrobcu) nie je k dispozícii.

jbl-everest-elite-700-05Pomocou Bluetooth možno slúchadlá pripojiť k smartfónu a vďaka mikrofónu sa dá  s nimi aj telefonovať. Pripojenie je veľmi jednoduché a zaberie iba niekoľko sekúnd. Dosah je výborný, pri vzdialenosti 15 metrov od telefónu sme nemali žiadny problém prehrávať hudbu bez výpadkov. Prekvapením je tiež veľmi dobrý dosah vo väčšom panelákovom byte s viacerými stenami v ceste signálu.

ANC je skratka pre aktívne rušenie okolitého hluku (z angl. Active Noise Cancelling). Funkciu možno aktivovať stlačením tohto tlačidla na pravom náušníku. Funkcia príde vhod častým cestovateľom – napr. v električke sme si všimli, že ANC eliminovalo asi 90% vonkajšieho hluku. Slúchadlá tiež padnú vhod v lietadle či vlaku, kde vonkajší hluk nebude poslucháča vyrušovať. Technológia ANC od JBL je riešená špičkovo – pred testom sme vôbec nečakali, že až toľko dokáže táto technológia utlmiť.

jbl-everest-elite-700-06

Výdrž pri počúvaní je ohromujúca – výrobcom udávaných 25 hodín na jedno nabitie je po našich testoch blízko pravdy. Za pár hodín nabitia teda možno počúvať hudbu viac ako jeden deň nepretržite a za toto musíme JBL pochváliť. Novinkou je automatická kalibrácia zvuku TruNote na dosiahnutie čo najlepšieho zvukového zážitku. Technológia po stlačení tlačidla vytiahne aj z horšej nahrávky skvelé detaily, čím posunie hudobnú zbierku o level vyššie.

Slúchadlá ponúkajú zaujímavú novinku. Klasické potláčanie vonkajšieho hluku ANC je dotiahnuté o krok ďalej a slúchadlá prinášajú možnosť kontrolovať množstvo vonkajšieho hluku, ktorý sa do nich dostane. Z hľadiska bezpečnosti je to skvelá vec. Pokiaľ používateľ kráča po chodníku, je dobré mať prehľad o dianí okolo seba. Naopak, ak chce relaxovať doma či po usadení do vlaku či lietadla, jednoducho sa prepnutím úplne odstrihne od reality. Nielen nastavenie hluku, ale aj ekvalizér možno nastaviť v aplikácii My JBL Headphones. Pre úsporu energie sú slúchadlá vybavené aj užitočnou funkciou automatického vypnutia.

jbl-everest-elite-700-15Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, JBL Everest Elite 700 môžeme odporúčať. Dokonca aj telefonovanie so slúchadlami vďaka prítomnému mikrofónu je pohodlné, kvalita je veľmi dobrá.

Pripojenie pomocou Bluetooth je veľmi jednoduché a s veľkým dosahom, batéria má výbornú výdrž a kvalita reprodukcie patrí medzi tie najlepšie. Ovládanie skladieb nie je najideálnejšie a tiež tlačenie slúchadiel po dlhšej dobe počúvania. Napriek týmto menším výhradám si však rozhodne nájdu slúchadlá fanúšikov, pretože ponúkajú výbornú kvalitu zvuku. Špičkové, no najmä nastaviteľné odhlučnenie je potom už len čerešničkou na torte. Odporúčame!

Parametre a špecifikácie:

Meniče: 40 mm
Frekvenčný rozsah: 10 – 22 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth 4.1
Konektivita: 3,5 mm audio jack
Dosah: 15 metrov
Hmotnosť: 305 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 25 hodín, 850 mAh
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Ďalšie výhody: veľký dosah signálu, výborná výdrž integrovanej batérie
Farebné prevedenia: čierna, biela

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Výborné aktívne odhlučnenie
+ Prvotriedna kvalita reprodukcie
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Prítomné inovatívne technológie
+ Skvelá 25 hodinová výdrž
+ Bluetooth 4.1, Super dosah
+ Možnosti hands-free

Mínusy
– Vyššia cena slúchadiel
– Absencia NFC technológie
– Tlačenie po dlhšej dobe

Zapožičal: DSI Slovakia