Domov Audio Recenzia: JBL Everest 300

Recenzia: JBL Everest 300

Zdielať

Spoločnosť JBL je už desaťročia známa svojim kvalitným audiom vo forme reproduktorov, slúchadiel alebo aj subwooferov. Na veľtrhu IFA v Berlíne minulý rok predstavila niekoľko bezdrôtových slúchadiel, medzi ktoré patrí aj model Everest 300.

JBL Everest 300 01

Balenie je veľmi štýlové. Veľká fotografia slúchadiel na prednej strane, fotografia plná farieb na menšej krabičke vnútri a v nej je všetko nádherne zabalené. Pozornosť najprv upútajú samotné slúchadlá, pod nimi nájdeme aj 3,5mm kábel na spojenie so zariadeniami bez Bluetooth, USB kábel na nabíjanie a samostatne zabalené manuály.

JBL Everest 300 04

Slúchadlá majú štýlový dizajn, tenký hlavový most je pohodlný a vonkajšia časť náušníkov je zaujímavo vypuklá. Samotné náušníky sú kožené a vnútri slúchadiel je možné nájsť aj to, na ktoré ucho by mal daný náušník ísť, čo považujeme za veľmi pekný estetický detail. Na vonkajšej časti náušníkov nájdeme okrem loga JBL aj dokopy päť tlačidiel.

JBL Everest 300 02

Na ľavom ide o ovládanie hlasitosti a spustenie či pozastavenie prehrávania, zatiaľčo na pravom je možné slúchadlá zapínať alebo spojazdniť technológiu ShareMe 2.0, ktorá dokáže hudbu prenášať aj do iných slúchadiel a vytvoriť tak skupinový zážitok. Samozrejme, zo všetkého tohto je jasné, že pripojenie prebieha hlavne cez Bluetooth, a spárovanie je veľmi jednoduché.

JBL Everest 300 03

Začne sa totiž hneď po zapnutí slúchadiel, pričom ich stačí len vybrať z ponuky dostupných Bluetooth zariadení na párovanie a po krátkom vyčkávaní je už možné počúvať hudbu. Verzia Bluetooth pripojenia je 4.1, ale problémom je krátke oneskorenie zvuku pri bezdrôtovom počúvaní, čo môže kaziť zážitok hlavne pri pozeraní akéhokoľvek audiovizuálneho obsahu.

JBL Everest 300 05

Výdrž pri tomto počúvaní je ale ohromujúca – 20 hodín na jedno nabitie bolo v našom používaní blízko pravdy. Za pár hodín nabitia je teda možné počúvať hudbu jeden deň takmer nepretržite, a za toto musíme JBL pochváliť. A čo sa kvality zvuku týka, tá je veľmi dobrá, ale to už je pri JBL zvykom. Basy sú silné tak akurát, vysoké tóny sú zreteľné a to isté platí aj o hlasoch.

JBL Everest 300 06

Na týchto slúchadlách, ktoré je veľmi pohodlné používať, nájdeme aj mikrofón. Ten dokázal počas hovorov prenášať hlas dostatočnej kvality a nikto sa na nič nesťažoval. Berúc ale do úvahy cenu 150 eur, ani sa nemá na čo. Za tú cenu totiž ide o veľmi kvalitné slúchadlá, ktoré prinášajú štýlový a pekný dizajn, kvalitný zvuk a ohromujúcu výdrž. Nevýhodou je ale oneskorenie pri počúvaní cez Bluetooth.Parametre a špecifikácie:

Veľkosť meničov: 40 mm
Frekvenčný rozsah: 10 – 22 000 Hz
Konektivita: Bluetooth, 3,5 mm audio jack
Čas prehrávania hudby: 20 hodín
Dĺžka kábla: 1,2 metra
Hmotnosť: 245 gramov
Farebné prevedenia:  biela, čierna, modrá, ružová

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalitné a štýlové prevedenie
+ Kvalita zvukového prejavu
+ Komfortné nosenie
+ Dlhá výdrž
+ Kvalitný mikrofón

Mínusy
– Oneskorenie pri počúvaní cez Bluetooth

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL EVEREST 300 BT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá  JBL Everest 300 nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno