Domov Audio Recenzia: JBL Charge 2

Recenzia: JBL Charge 2

Zdielať

JBL-Charge-II-01Spoločnosť JBL je popredný výrobca v hudobnom priemysle. Jeden z modelov, ktorý nájdeme na trhu je JBL Charge 2 a ide o bezdrôtový stereo reproduktor. Zatiaľ sme nespomenuli to, že reproduktor má integrovanú veľkú 6000 mAh batériu. Výhodou je, že pri prehrávaní dokážete nabíjať pripojený smartfón. Áno, čítate správne Charge 2 má aj USB port, teda vlastne dva.

Reproduktor je vyrobený z masívneho plastu, všetko ideálne drží, nie je čo vytknúť. Dizajn je zaujímavý, ale je vecou vkusu, nám sa teda páči. Rozmery zariadenia sú 79×184×75 milimetrov pri hmotnosti 600 gramov. Nevýhodou zariadenia je teda jeho nadrozmerná hmotnosť, hlavne pri prenášaní. To by mohol byť občas problém.

Zospodu nájdeme mierne vytŕčajúci plast potiahnutý gumou aby reproduktor nelietal po stole alebo zemi, okrem toho môže aj stáť. Spočiatku sme si to túto možnosť nevšimli. Z oboch strán je totiž výrazný bas reflex s logom JBL.

JBL-Charge-II-02

Na jednej strane však mierne vytŕča, je však dostatočne skrytý a myslíme si, že zvuk takmer vôbec neskresľuje. Boli síce obavy aby bas reflex neposúval zariadenie pri státí, vďaka svojej hmotnosti sa to však nedeje. Reproduktory sú mierené do 360° a pokryté plastovým štítom.

JBL-Charge-II-03

Čo sa týka konektivity, je skrytá vzadu a nájdeme tu USB konektor pre nabíjanie externých zariadení, jack konektor a microUSB konektor pre napájanie a nabíjanie internej batérie. Charge 2 možno spárovať aj cez Bluetooth.

JBL-Charge-II-04

Na vrchu sú dotykové (zrejme rezistivné) tlačidlá, kde nájdeme tlačidlo zapnutia a vypnutia, párovania Bluetooth, Plus a mínus pre hlasitosť, potom tlačidlo sociálny mód a telefonovania. Sociálny mód umožňuje streamovať hudbu až z troch zariadení tzv. „na striedačku“.

JBL-Charge-II-05

Reproduktor sme testovali aj s aplikáciou Skype na smartfóne. Funguje výborne, automaticky sa prepína externý reproduktor aj mikrofón. Mikrofón má dobrú citlivosť a nebolo problém byť od zariadenia dva či tri metre.

JBL-Charge-II-06

Tu sa dostávame k podpore protokolov: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2. Ďalej tu máme dva reproduktory s výkonom 7,5 W, teda spolu 15 W. Frekvenčný rozsah je 75 – 20000 Hz, odstup signálu k šumu >80dB.

JBL-Charge-II-07

Integrovaná batériu je typu Li-ion polymer, má kapacitu 6000 mAh. Výrobca udáva výdrž 12 hodín v závislosti od hlasitosti a hudobného žánru. Nám sa podarilo nabiť 1850 mAh batériu v smartóne a k tomu dostať bez pár minút 8 hodín prehrávania, pritom hladina hlasitosti bola výrazná.

JBL-Charge-II-08

Teda Charge 2 za hodinu spotrebuje asi  510 mAh, vychádzajúc z merania i údajov od výrobcu, ktorý uvádza vstup 2A a rýchlosť nabíjania 4 hodiny pri použití 1,8A adaptéra, to je žiaľ dosť. Pri nabíjaní z notebooku aj pri použití USB 3.0 trvalo nabíjanie okolo 8 hodín, preto bude lepšie reproduktor nabíjať priamo zo zástrčky.

JBL-Charge-II-09

Reprodukcia hudby je výborná, reproduktory sú nastavené viac v strednom pásme, na druhej strane si dobre poradia aj s basmi. Tie sú naopak, výborné a výrazné. Výborne sa na reproduktore počúva hip-hop či rock. Zdalo sa nám, že pri niektorých skladbách výške chýbajú. Reprodukcia zvuku je však výborná.

JBL-Charge-II-11

V balení sa nachádza metrový microUSB kábel, 5V 2,3A adaptér, manuál a samotný reproduktor. V balení sa na rozdiel od prvého Charge nenachádza obal, Charge 2 má však lepší výkon a väčšie meniče, vstavaný mikrofón pre telefonovanie, sociálny mód a prepracovaný dizajn.

JBL Charge II

Nevýhodou môže byť pre niekoho cena, pre slovenský trh platí odporúčaná cena 139 eur. Konkurencia je ťažko dostupná, najmä s výkonom a s kombináciou powerbanku, mikrofónom na pohodlné telefonovanie a sociálny mód pre zábavu, reproduktor hrá skvelo a nemá chybu. Ak hľadáte reproduktor k tabletu, smartfónu, či k počítaču, JBL Charge 2 môžeme iba odporučiť.

Vďaka širokej použiteľnosti, skvelých basov a funkcie powerbanku udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu JBL Charde 2 ocenenie TOP produkt

TOP Produkt

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 184×79×75 mm
Hmotnosť: 600 gramov
Frekvenčný rozsah: 75 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, USB a microUSB
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 8 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free, integrovaná 6000 mAh batéria s možnosťou nabíjania externých zdrojov
Farebné prevedenia: čierna, biela, červená, modrá a fialová

Hodnotenie: 95%

Plusy
+  Výborné basy
+ Kvalita prevedenia
+ Dizajn reproduktora
+ Reprodukcia zvuku
+ Rôzne farebné varianty

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu JBL Charge 2 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

1 komentár

  1. V case recenzie bolo v zariadeni zrejme firmware 1.4.0, kde boli chyby kodovania zvuku a co sa prejavovalo chrcanimpri nizkej hlasitosti a skreslenim zvuku pri vzsokej hlasitosti.. novy firmware 1.4.1 tento problem ostranil … Ver. Firmware sa da zisti po pusteni zariadenia sucasnym stlacenim tlacitka bluetooth a “+” (plus)… Reproduktor anglicky oznami cislo firmware… Opraveny firmware mozete ziskat od podpori JBL INak po nainstalovani ma neprekonatelne kvalitny prednes v danej kategorii okolo 0.5 kg…

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno