Domov Recenzie Recenzia: HTC One Max

Recenzia: HTC One Max

Zdielať

HTC_One_Max_01Spoločnosť HTC nám zaslala na testovanie jeden z obrovských tabletofónov – HTC One Max. Keď myslíme obrovský, tak doslovne. Má 5,9 palcový displej, čo je viac, než prvý tabletofón od Samsungu, alebo jeho ďalší nástupcovia. Spracovanie je výborné, nič nevŕzga a všetko perfektne sedí.

One Max je celohliníkový, ale musíme vytknúť očividne rýchle opotrebvanie a prehĺbovanie hliníka. HTC One Max prišiel z iných redakcií s priehlbinami na hliníkovej konštrukcii. Tabletofón sa výborne drží v ruke aj napriek svojej veľkosti, zabudnite však na ovládanie jednou rukou. Rozmery tabletofónu sú približne 165×83×10 mm a má hmotnosť 217 gramov.

Displej má Full HD rozlíšenie (1920×1080 pixelov), ide o IPS panel. Displej musíme pochváliť, ale aj skritizovať. Nemá totiž tak vysoký jas a svietivosť a iné smartfóny majú ďaleko vyšší jas. Najnižší jas sa bežne používať nedá, keďže na displej nevidno. Pri recenzií sme používali najvyšší, alebo automatický jas. Zvukový prejav tabletu je výborný a reprodukcia má k dispozícií stereo reproduktory BoomSound. Tie hrajú špičkovo podobne ako na ostatných zariadeniach rady HTC One. Ide o najlepší zvuk z pomedzi smartfónov.

HTC_One_Max_02

Tabletofón poháňa 4-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 600, taktovaný na 1,7 GHz. Je doplnený o grafiku Adreno 320 a má operačnú pamäť 2 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB (existuje aj verzia s 32 GB ROM), pričom je reálne dostupných pre používateľa 11 GB. Pamäť sa dá rozšíriť pomocou microSD kariet až do veľkosti 64 GB. Operačný systém Google Android je doplnený o nadstavbu HTC Sense. Na začiatku testovania sme mali verziu Android vo verzii 4.3, po dvoch dňoch testovania nám ale naskočila aktualizácia na verziu 4.4.2.

HTC_One_Max_03

Za to výrobcu chválime. Podpora vyšla relatívne rýchlo. Systém zrazu ožil a bol oveľa svižnejší. Celkový pohyb v systéme je na výbornú a prepínanie medzi aplikáciami bolo okamžité. HTC Sense 5.5 na nás urobil pozitívny dojem, pridávame rôzne screenshoty. Domáca obrazovka nám prináša informácie z Facebooku, Twiiteru či Google+. Niektoré nástroje, ako baterka majú svoje vlastne zložky, za čo výrobcu opäť chválime. Toľko ikon na jednom mieste v systéme, ktoré ušetria prácu s prispôsobovaním.

HTC_One_Max_04

Tabletofón sme testovali s nasledujúcimi hrami. Ako prvé sme testovali hru, Real Racing 3. Hra beží úplne bez problémov. Ďalšou hrou, ktorú sme testovali, bola Asphalt 8. Hra odporúča medium nastavenie. Vtedy nesekala nikdy. Ak sme však vypli všetky aplikácie v pozadí, hra bežala a vyzerala výborne aj na maximálnom nastavení. Preto odporúčame pred zapnutím tejto hry vypnúť okrem najnutnejších, aplikácie v pozadí. Hry ako Temple Run 2, či Subway Surf bežali bez problémov. Zo začiatku sme mali obavy, či Adreno 320 bude stačiť na hranie súčasných hier pri maximálnom nastavení v kombinácií s Full HD displejom. Obavy sa nepotvrdili, avšak hrať hry na tomto “smartfóne“ je zážitok, pripomína éru PSP.

HTC_One_Max_05

Tabletofón neobsahuje microHDMI port, avšak HDMI podporuje pomocou protokolu MHL. Nie je ho tak problém použiť ako občasné multimediálne zariadenie k televízoru. HTC nezabudlo pri tomto modeli ani Infraport, jeho úlohou je samozrejme ovládanie zariadení v obývačke. Podpora je prekvapivo výborná a nechýbal napríklad ani ukázaný TV Panasonic, ktorý sa ovládala veľmi dobre. Ďalej tu nájdeme podporu LTE, NFC, GPS či GLONASS. Netreba zabúdať na Bluetooth 4.0, alebo DLNA. Batéria má kapacitu 3300 mAh a zabezpečí bežné využitie pár dní. Nám sa podarilo dostať na úroveň troch, mali sme však zvýšený jas. Dva dni budú bez problémov.

HTC_One_Max_07

HTC One Max je vybavený dvomi fotoaparátmi. Zadný má rozlíšenie 4 MPx (UltraPixel) a predný má 2,1 MPx. Na lepšie fotenie zabudnite, oba majú výrazný šum. Pravdupovediac, čakali sme pozitíva na fotoaparát, ale naopak je sklamaním. Viacero redakcií síce fotoaparát chváli, my však nemôžeme. Možno však ide o vadný fotoaparát v nami testovanom kuse. Výhodou modelu One Max je funkcia Zoe. Funkcie má rovnaké ako vlajková loď z ktorého vychádza (Recenzia: HTC One). Okrem toho podporuje veľké množstvo predvolených profilov a tak môžete fotku jednoducho editovať od sépiovej farby až po rozmazanie a pridať priamo na Facebook.

HTC_One_Max_12

HTC One Max je určený tým, ktorí hľadajú kompromis medzi tabletom a telefónom a chcú s tabletom aj telefonovať. Môžeme ho doporučiť tým, ktorým nerobí problém nosiť so sebou tak veľké smartfóny. Ideálna váha, plná výbava a k tomu výkonný procesor spolu s 2 GB RAM sú hlavné predpoklady pre skvelé zariadenie, ktoré spĺňa One Max. Avšak ak plánujete aj fotiť alebo nahrávať videá, hľadajte iný model, alebo si zaobstarajte aj nejaký kompaktný fotoaparát. HTC One Max žiaľ nemôžeme doporučiť ani na občasné fotenie.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat + nadstavba Sense
Procesor: Qualcomm Snapdragon 600, 4-jadrový 1,7 GHz
Grafika: Adreno 320
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz + LTE
Rozmery: 82,5×164,5×10,2 mm
Hmotnosť: 217 gramov
Displej: LCD, dotykový (kapacitný), 16 mil. farieb, 1920×1080 px., uhlopriečka 5,9“ (150 mm)
Fotoaparát: 4 MPx UltraPixel, LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí (1920×1080 px., 30 fps, 720 p s 60 fps), HDR video
Predná kamera: 2,1 MPx (Full HD video, HDR)
Pamäť: 2 GB RAM + 16 GB/32 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 42 Mbps), HSUPA (do 11 Mbps)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, prenos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac), HDMI(cez MHL), DLNA, NFC
Hudba: MP3 prehrávač, rádio FM rádio (s RDS), 3,5 mm jack, TV-Out, BoomSound
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda, Fingerprint senzor, infraport
Batéria: Li-Ion 3 300 mAh

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ FULL HD displej
+ Výkonný procesor
+ Hliníkové spracovanie
+ Reproduktory BoomSound
+ Infraport pre ovládanie zariadení
+ Výdrž batérie
+ HTC Sense

Mínusy
– Slabý zadný fotoaparát
– Displej má slabší jas
– Opotrebovaná konštrukcia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HTC One Max poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

HTC One Max Antutu Benchmark IHTC One Max Antutu Benchmark II
Antutu XAntutu X II
CPU - ZHTC One Max CPU - Z III
HTC One Max CPU - Z IIHTC One Max 3D Mark
HTC One Max CPU PrimeHTC One Max CF Bench II
HTC One Max Vellamo IHTC One Max Vellamo II
Zapožičalo: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno