Domov Periférie Recenzia: Honor Magic Watch 2

Recenzia: Honor Magic Watch 2

Zdielať

Otestovali sme najnovšie smart hodinky Honor Magic Watch 2. Vyznačujú sa dlhou výdržou a disponujú funkciami na monitorovanie fitness aktivít či zdravotných parametrov. Čo všetko ponúknu?

Hodinky majú prispôsobiteľný ciferník a štyri druhy remienkov, pričom ich cena je stanovená na 199 eur. V predaji sú dve verzie – dámska s priemerom 42 mm a pánska so 46 mm. Túto väčšiu verziu sme testovali v striebornom prevedení s hnedým koženým remienkom (ten má šírku 22 mm, takže ľahko ho vymeníte za akýkoľvek iný). Rozhodne oceňujeme veľmi pekný dizajn, spracovanie je perfektné – kombinuje nerezovú oceľ a odolné sklíčko. Počas nášho testovania sme si nevšimli ani jeden drobný škrabanec. Ovládanie zabezpečujú dve tlačidlá z pravej strany ako aj dotykový displej.

Výhodou je tiež veľký remienok, ktorý je aj na veľkej ruke stále dostatočne voľný a má rezervu. Zapínanie hodiniek je riešené veľmi dobre, počas testovania sa nám nestalo, žeby sa remienok samovoľne rozpojil. Hodinky majú rozmery 46×46×11 mm a hmotnosť 41 gramov. O napájanie sa stará 455 mAh batéria, nabíjanie je rovnaké ako v podobných modeloch – cez adaptér. Pred testom sme mali obavy, koľko v praxi vydržia na jedno nabitie, no našťastie to nie sú trojdňové hodinky. Pri našom používaní, čo zahŕňalo sledovanie fitnes aktivít, čítanie notifikácii a taktiež vybavovanie niekoľko hovorov priamo cez hodinky (ktoré podporujú hands-free) sme dosiahli s prehľadom 10 – 12 dňovú výdrž. Častokrát to bolo pri maximálnom jase (vonku), takže ide podľa nás o fantastický výsledok.

Výhodou tiež je, že hodinky podporujú 15 režimov cvičenia vrátane 8 outdoorových a 7 indoorových športov, od behu, turistiky, bicyklovania či triatlonu až po plávanie vo vnútornom bazéne. Ďalej podporujú 13 indoorových a outdoorových bežeckých trás od začiatočníka až po pokročilú úroveň. Či už práve začína používateľ s behom, alebo naopak už je skúsený bežec, ktorý chce dosiahnuť viac, hodinky môžu ponúknuť trasy a motiváciu na dosiahnutie cieľov. Oceňujeme takisto, že sa výrobca stará o priebežnú aktualizáciu a počas mesačného testovania sme obdržali dve aktualizácie. Poslednou pridanou funkciou je meranie okysličenia krvi (SpO2 Monitor).

Rozhodne zaujímavý je 1,39“ displej, ktorý má vysokú svietivosť. Vďaka tomu je veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnečnom svetle a poteší takisto veľmi jemné rozlíšenie 454×454 pixelov (326 ppi). Ovládanie systému pomocou gest je intuitívne rovnako ako pomocou tlačidiel. Azda jediná výčitka smeruje k nemožnosti odpovedať. Napríklad ak príde SMS správa, možno ju zobraziť, ale nemožno na ňu odpovedať. Pozornosť si zaslúži duálna GPS, ktorá zaznamená trasu pri športovaní na otvorenom priestranstve. To príde vhod pri rôznych pohybových aktivitách, keďže sú hodinky vo veľkom zamerané na fitness.

Okrem toho však tento model ponúka aj ďalšie funkcie. Vďaka integrovanej pamäti (4GB) si môže používateľ uložiť do internej pamäte piesne, ktoré potom môže prehrávať priamo z integrovaného reproduktora (reálne je k dispozícii 2,3GB). Vďaka najnovšiemu procesoru HiSilicon Kirin A1 a Bluetooth 5.1 umožňujú hodinky takisto veľmi dobrý dosah od pripojeného smartfónu – počas nášho testovania sme hodinky použili pri handsfree pri viac než 15 metrov cez tri steny s telefónom Xiaomi Mi9T Pro.

Na displeji sa taktiež po prepojení s telefónom zobrazia upozornenia z SMS správ, e-mailov či kalendára. Pre jednoduchý prístup sú k dispozícii aj vstavané aplikácie vrátane počasia, budíka, časovača, nájdenia vášho telefónu a mnoho iných. Výrobca uvádza, že hodinky sú odolné voči vode podľa štandardu IP68, čo znamená, že bez problémov zvládnu dážď či prípadnú sprchu. To sme v praxi overili – kúpanie, dlhodobé ponorenie do vane, silný prúd sprchy, alebo vody hodinkám nerobí žiadny problém.

Jeden z trendov nositeľnej elektroniky je sledovanie aktivity. Azda najväčším a veľmi milým prekvapením počas testovania je presná detekcia činností. Zatiaľ čo v minulosti sme sa netrestávali s presne definovanými činnosťami, nami testovaný model tentoraz dokáže presne určiť danú činnosť. Spánok a percentuálne určenie jeho kvality (a hodinky takisto detekujú aj poobednú siestu), čas, kedy bol náramok neaktívny na ruke a nevykonávala sa činnosť (sedenie za počítačom alebo telkou). Takisto používateľa upozorní po hodine (napríklad pri sedení za počítačom) aby vstal a prešiel sa (toto upozorňovanie sa však dá v nastaveniach vypnúť).

Smart hodinky v pravidelných intervaloch merajú pulz a zaznamenávajú rôzne činnosti. Takisto sú tu prednastavené jednotlivé ciele, za splnenie ktorých sa udeľujú ocenenia. Zariadenie umožňuje aj upravovať podľa potrieb nastavenie cieľov (avšak neumožňujú zmeniť denný cieľ krokov, nastavený je na 10000). Páči sa nám prispôsobiteľný vzhľad ciferníkov hodín, ktoré sa zobrazujú na domácej obrazovke a vymeniteľné remienky. Rozhodne však oceňujeme plnú lokalizáciu v slovenčine, čo nie je vždy samozrejmosťou. Aplikácia „Zdravie“ od Huawei je prehľadná, veľmi intuitívna a navyše podporuje aj tmavý režim. K funkčnosti aplikácie ako aj nastaveniam hodiniek teda nemáme žiadne pripomienky.

Vďaka funkciám a dizajnu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Honor Magic Watch 2 ocenenie Dizajn

Zapožičal: Honor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno