Domov Periférie Recenzia: Honor Band 6

Recenzia: Honor Band 6

Zdielať

Otestovali sme fitness náramok Honor Band 6 s veľkým 1,47“ AMOLED displejom a praktickými funkciami. S 12-dňovou výdržou ponúka tiež funkcie na monitorovanie fitness aktivít.

Stojí za to pripomenúť, že Honor síce začínal ako dcérska spoločnosť Huawei, ale tieto dve spoločnosti sa rozdelili v roku 2020. Zdá sa však, že minimálne v prípade Band 6 ostáva zachovaný dizajn, ktorý pripomína zariadenia Huawei. Navyše na nastavenie a správu smart hodiniek je určená rovnaká appka Huawei Zdravie. Dizajn a ergonómia sa nám páči. Smart náramok je ľahký a pohodlný, jeho hmotnosť je len 28 gramov, takže nám neprekážalo nosiť ho v podstate nepretržite počas posledných týždňov. V predaji je v troch farebných verziách – v čiernej, ružovej a nami testovanej sivej. Pre nabíjanie náramku je potrebné ho položiť k magnetickej dokovacej stanici, pričom túto aktivitu aj s percentuálnym zobrazením stavu nabitia batérie zobrazí priamo na displeji. Oveľa viac by sme ocenili jednotný konektor či piny pri smart náramkoch a hodinkách naprieč všetkými výrobcami, čo je však ešte zrejme v nedohľadne.

Ovládanie hodiniek je jednoduché, slúži na to jedno fyzické tlačidlo s červenou farbou na pravej strane. O zobrazenie sa stará (v porovnaní so starším modelom z roku 2019) väčší 1,47“ AMOLED displej s rozlíšením 368×194 pixelov, ktorý dopĺňa tvrdené sklo pre lepšiu ochranu pred poškriabaním. Ovládanie a jednotlivé gestá sú pritom veľmi jednoduché a návykové. Stlačením tlačidla sa zapne displej v prípade, ak je vypnutý, slúži taktiež pre návrat na domovskú (úvodnú) obrazovku. Stlačenie a dlhé podržanie vyvolá reakciu zapnutia, vypnutia, či reštartu; pri geste potiahnutia prstom zospodu nahor na úvodnej obrazovke sa zobrazia notifikácie, pri geste „svajpnutia“ zhora dole zobrazí skratky ponuky a pri prechádzaní doľava alebo doprava zobrazí dáta srdcového tepu, meranie stresu, tréningu a predpoveď počasia. Za azda jedinú nevýhodu považujeme napevno pripevnený silikónový náramok, ktorý nemožno vymeniť.

Najviac možností a nastavenia ponúka aplikácia Huawei Zdravie. Nainštalovali sme ju z Apple AppStore a po otvorení a spárovaní sme ju používali so smartfónom Apple iPhone 11 Pro. Z dlhodobého hľadiska možno konštatovať, že hoci najlepšie funguje smart náramok spolu s Huawei a Honor smartfónmi, ani iOS nerobí náramku žiadny problém. Počas nášho testovania sme obdržali dve aktualizácie firmvéru, ktoré určite odporúčame nainštalovať. Novšia verzia okrem opravy rôznych chýb prináša aj pre používateľa zaujímavé funkcie. Na testovanom náramku oceňujeme širokú paletu ciferníkov, z ktorých možno vyberať a personalizovať si zariadenie podľa potrieb a chutí používateľa. V prípade, ak výber ciferníkov nie je „dostatočný“ a vyhovujúci, výrobca ponúka aj možnosť stiahnuť si ľubovoľnú fotografiu z galérie smartfónu a použiť ju.

Tak ako každé iné moderné nositeľné zariadenie, aj toto sleduje SpO2 (hladinu kyslíka v krvi), stres prostredníctvom snímača srdcového tepu a prináša technológiu TruSleep 2.0 na lepšie pochopenie spánkových návykov. Zo športového hľadiska je k dispozícii 10 predinštalovaných režimov vrátane behu, plávania alebo jazdy na bicykli a dokonca si môžete vytvoriť vlastný. Meranie okysličenia krvi je jedna z dôležitých funkcii dobrej zdravotnej kondície a uistenia sa, že náš organizmus funguje tak, ako má. Meranie SpO2 môže pomôcť určiť, ako sa telo dokáže adaptovať na prebiehajúcu tréningovú záťaž. Saturácia kyslíku na úrovni medzi 95% a 100% je považované za optimálnu hodnotu, zatiaľ čo hodnoty pod 90% môžu signalizovať nutnosť prestávky v cvičení, prípadne vyhľadanie lekárskej pomoci. V našom prípade sa hodnoty pohybovali na úrovni 97% až 100%.

Meranie okysličenia krvi (SpO2) možno odmerať po stlačení červeného tlačidla priamo na smart náramku, alebo v aplikácii Huawei Zdravie (iba v Androide, v iOS aplikácii nie je táto funkcia dostupná). Ďalšou praktickou funkciou je meranie srdcového tepu 24/7. Náramok je vybavený technológiou TruSeen 4.0, ktorý umožňuje meranie v reálnom čase a zaznamenáva do aplikácie. V prípade nutnosti na vysoký tep ihneď upozorní. Ďalšia štandardná funkcia v smart náramkoch je monitoring spánku. Vďaka TruSleep ponúka sledovanie spánku a zaznamenáva dáta do aplikácie. Ďalej náramok detekuje úroveň stresu, ktorý vychádza z analýzy vzorca srdcového tepu a dokáže identifikovať, či sa používateľ cíti v strese (alebo nie).

K dispozícii je celkovo 10 tréningových režimov a medzi ne patrí beh (v interiéri a exteriéri), bicyklovanie (v interiéri a exteriéri), plávanie v bazéne, eliptický trenažér, chôdza na veslovacom trenažéri v interiéri a režim voľného tréningu. Na náramku je na väčšom displeji vidieť viac aktivít. K dispozícii je Workout (Tréning) na spustenie sledovania, Records (Záznamy) na zobrazenie histórie tréningov. Oceňujeme plnú lokalizáciu smart náramku aj aplikácie Huawei Zdravie do slovenčiny. Band 6 používa  vlastný operačný systém, ktorý síce nie je označovaný ako Lite OS od Huawei, ale veľmi sa podobá tomu, čo možno nájsť na iných hodinkách a fitness náramkoch Honor a Huawei. Náramok funguje so systémom Android a iOS, ale najkomplexnejšia podpora je s Androidom (a Huawei/Honor smartfónmi). K dispozícii je ovládanie hudby (len pre Android), predpoveď počasia a funkcia diaľkovej spúšte fotoaparátu (len smartfóny Huawei a Honor).

Výrobca udáva výdrž smart náramku 14 dní. Nám sa v praxi podarilo dosiahnuť o niečo menej – 10-12 dní, čo považujeme za perfektnú výdrž aj vzhľadom ku konkurencii, ktorá pri smart hodinkách (Apple a Samsung) dosahuje najviac 2-3 dni. Patríme k tým používateľom, ktorí nie sú ochotní akceptovať niekoľkodennú výdrž a nabíjať nositeľné smart zariadenia niekoľkokrát do týždňa. Z tohto pohľadu nám Honor Band 6 vyhovuje. Ponúka kompaktné rozmery, nízku hmotnosť, veľa funkcií, perfektnú výdrž batérie a veľmi dobré spracovanie. Poteší celodenné monitorovanie SpO2, ako aj prehľadná aplikácia, ktorá funguje takmer bezchybne. Za nevýhodu považujeme obmedzené funkcie a aplikácie smart náramku, ako aj neodnímateľné (nevymeniteľné) remienky. Samozrejmosťou náramku je zvýšená odolnosť voči vode a prachu podľa štandardu IP68 s ponorením až do hĺbky 5 metrov (5 ATM). Cena je na rozumnej úrovni 45 eur.

Zapožičal: Honor

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno