Domov Recenzie Recenzia: Honor 6

Recenzia: Honor 6

Zdielať

Honor je nová značka mobilných telefónov pôsobiaca na európskom trhu. Začiatok predaja odštartovala ešte koncom minulého roka a jedným z prvých modelov je Honor 6 – high-end smartfón, ktorý ponúka výbornú hardvérovú výbavu za dostupnú cenu. Prinášame pohľad naň po dlhodobom testovaní.

Honor 6 01

Na trhu možno nájsť dva modely s označením Honor. Huawei vytvára novú značku Honor, ktorá je uvádzaná na európskom trhu samostatne bez označenia Huawei. Kým model Honor 6 je prispôsobený pre európsky trh, obsahuje jeden slot na SIM kartu, Huawei Honor 6 je smartfón s dvomi SIM kartami a oficiálne nie je k nám dovážaný (niektoré e-shopy ho predávajú, ide o „šedý“ dovoz).

Honor 6 02

Na prvý pohľad vyzerá smartfón ako bežná „placka“, dostupný je v dvoch farebných vyhotoveniach – v bielej a čiernej. Čierna je pre spotrebnú elektroniku tradičnejšia a univerzálnejšia, dokáže lepšie zamaskovať prípadné nečistoty. Bielu verziu, ktorú sme testovali, považujeme za elegantnejšiu, výhodou sú aj menej viditeľné škrabance. Je úplne jedno pre ktorú farebnú verziu sa rozhodnete, obe vyzerajú elegantne.

Honor 6 03

Hoci je telefón spracovaný z plastu, páči sa nám jednoduchý dizajn a lemujúci strieborný pás po bokoch telefónu, ktorý je však tiež z plastu. Zadná a predná strana sú pokryté ochranným sklíčkom, ktoré môže zachytávať otlačky prstov, čo pri bielej verzii takmer nevidieť. Oceňujeme prijateľné rozmery – 140×70×7 mm, vďaka ktorým padne telefón do ruky, plastové spracovanie sa prejavilo pozitívne aj pri hmotnosti 135 gramov.

Honor 6 04

Ľavá strana je prázdna. Na pravej sú ovládacie tlačidlá – dvojtlačidlo hlasitosti, vypínač spolu s dvomi slotmi na microSIM a microSD kartu, ktoré sú pod krytom. Na hornej strane je potom 3,5 mm audio jack konektor, mikrofón a infraport. Nabíjací konektor microUSB a druhý mikrofón sú na spodnej strane. Zadná strana obsahuje fotoaparát s duálnym LED bleskom a reproduktorom, vpredu sú senzory, fotoaparát a reproduktor.

Honor 6 05

O zobrazovanie sa stará 5“ IPS displej, ktorý ponúka rozlíšenie Full HD (1920×1080 pixelov), vďaka čomu dosahuje hustotu 445 ppi. Oceňujeme verné podanie farieb, minimum odleskov a veľmi dobré pozorovacie uhly. Automatická regulácia jasu funguje bezchybne, telefón umožňuje prispôsobenie farebného podania od studenej až po teplú. Chválime ochranné sklíčko Corning Gorilla Glass 3, ktoré odoláva škrabancom a páčila sa nám zvýšená citlivosti pri použití rukavíc, čo sme ocenili najmä počas zimných mesiacov.

Honor 6 06

Hardvérový základ tvorí osemjadrový procesor z dielne Huawei, model HiSilicon Kirin 920, taktovaný na 1,7 GHz. Dopĺňa ho grafika Mali-T628 MP6 a 3 GB RAM. Vnútorná pamäť má 16 GB, ktorú možno rozšíriť pamäťovými kartami microSD až do veľkosti 128 GB. Operačný systém Android 4.4.2 KitKat je doplnený o nadstavbu Emotion UI (EMUI) od Huawei. Nadstavba vyzerá veľmi dobre, rýchlosť a plynulosť je výborná, pohyb v systéme je bez trhania.

Honor 6 07

Emotion UI sa výrazne odlišuje od bežného Androidu alebo od ostatných nadstavieb iných výrobcov. Všetky aplikácie, ktoré sú nainštalované v smartfóne, sa ukladajú na plochu. S pribúdajúcim množstvom aplikácii nám rastie následne aj počet plôch. Prehľadné zoradenie aplikácii je možné vďaka zložkám. Zoznam aplikácií tak, ako to poznáme z Androidu, tu nie je. Má to aj svoju výhodu – odinštalovanie aplikácie je jednoduché. Stačí potiahnuť ikonu smerom nahor a potvrdiť odinštaláciu.

Honor 6 08

Nadstavba je dobre prispôsobená, počas dlhodobého testu sme nezaznamenali žiadne problémy. Hoci na začiatku testovania sme mali EMUI vo verzii 2.3, počas testovania výrobca vydal aktualizáciu Emotion UI 3.0. Nadstavba neponúka menu s aplikáciami a po update došlo k obnoveniu nastavení domácej obrazovky. Aplikácie po zložkách „rozhádzalo“ po obrazovkách a odvtedy sme používali Nova launcher, ktorý ponúka menu aplikácii.

Honor 6 09

Telefón obsahuje tri dotykové navigačné tlačidlá na displeji – Späť – Domov – Multitasking, ktoré však možno schovať. Stačí vojsť do nastavení, nájsť položku inteligentná pomoc – navigačný panel a zapnúť ju. Potom sa naľavo od tlačidla späť zobrazí tlačidlo na skrytie ovládacích prvkov. To sa hodí počas sledovania filmov a seriálov. Potiahnutím prsta zospodu smerom k obrazovke zobrazí dotykové tlačidlá. Šikovné a veľmi dobré.

Honor 6 10

V navigačnom paneli možno tiež nastaviť kombináciu navigačných tlačidiel. Stredné tlačidlo je pevne nastavené ako „Domov“, ľavé a predné však možno zameniť, alebo pridať štvrté tlačidlo „Otvoriť panel oznámení“. Táto položka príde vhod najmä pri väčších  telefónoch, ktoré sa ťažko ovládajú jednou rukou. Pri tomto modeli sme však túto funkciu nepotrebovali.

Honor 6 11

Výsuvná lišta je rozdelená do dvoch kategórii. Zatiaľ čo prvá slúži na upozornenia a notifikácie, druhá ponúka množstvo skratiek nastavení, ktoré možno upravovať. Pri dlhšom podržaní skratky sa dostávame do jej nastavení. Oceňujeme možnosti nastavenia  upozornení, kde si možno zvoliť, že aplikácie nebudú môcť upozorňovať na notifikácie vo výsuvnej lište alebo priamo na displeji (v telefóne nazývané ako „drop zóna“).

Honor 6 12

Obmedzenie aplikácie znemožní vybranej aplikácii upozorňovať v lište alebo priamo na obrazovke. My sme toto nastavenie použili pri facebook messangeri, kde nám prekážajú bublinové notifikácie priamo na displeji, keďže v nastaveniach aplikácie upozorňovanie nemožno vypnúť natrvalo. Toto zamedzenie môže prísť vhod aj v prípade iných aplikácii, kde programátori nedomysleli nastavenia a kde môžu aplikácie svojimi upozorneniami vyrušovať používateľa.

Honor 6 13

Telefón má výborne optimalizované chladenie. To sme zistili najmä pri náročných činnostiach ako je hranie hier, alebo testovanie benchmarkov, ktoré zaťažia telefón na maximum. Počas týchto úloh sme nezaznamenali zahrievanie, čo znamená že je aj pri vysokej záťaži takmer nepoznateľné. Podľa meraní dosahuje vonkajšia teplota pri maximálnej záťaži okolo 38-40 °C.

Honor 6 14

S prehrávaním multimédií sme nemali žiadny problém. Plynulé prehrávanie videí vo vysokej kvalite alebo náročné hry telefón hravo zvládne. Operačná pamäť je dostatočne veľká na mnoho spustených aplikácii naraz. Telefón podporuje aj pripojenie zariadení USB OTG. Nám sa podarilo pripojiť externú myš, klávesnicu aj USB kľúč, nepodporuje však externý disk formátovaný na NTFS. Infraport slúži na ovládanie techniky (TV, set-top-box, alebo DVD).

Honor 6 15

Vďaka kvalitnému a veľkému displeju je tak smartfón vhodný na multimediálne účely. S prehrávaním videí sme nemali žiadne problémy, na prehrávanie sme používali dobre známy MX player. Reprodukcia zvuku je priemerná, avšak hlasná, môže za to jeden malý, monofónny reproduktor na zadnej strane, ktorý si navyše možno nechtiac ľahko zakryť. Pripojením externého audia, alebo zapojením slúchadiel však možno tento problém vyriešiť.

Honor 6 16

Zadný 13 MPx fotoaparát a duálny LED blesk spolu s automatickým zaostrovaním tvoria veľmi dobrý základ pre výborný fotoaparát. Výsledky fotografii sú veľmi dobré, s ich kvalitou sme boli spokojní. Rýchly čas uzávierky, živé farby a ostré snímky sú to, čo sa nám páči. Pri fotografovaní pohybujúceho sa objektu (napr. električka na trati, auto na ceste) sú zábery ostré a nerozmazané, fotkám nechýbajú detaily, farebnosť je veľmi dobrá.

Honor 6 17

Hoci je prostredie fotoaparátu jednoduché, nič mu nechýba. Okrem panorámy a HDR je tu aj režim vodotlače, najlepšej fotografie a tiež zaostrenie na všetko. Veľmi dobre dopadli aj nočné snímky pri zníženom osvetlení. Nahrávanie videa je možné do Full HD, teda 1920×1080 pixelov pri 30 fps. Predný fotoaparát má 5 MPx, čo môže prísť vhod pre selfie a videohovory.

Honor 6 18

Smartfón podporuje najnovšie LTE (4G) siete do rýchlostí 150/50 Mbps. Wi-Fi pripojenie je stabilné, bez výpadkov, podporuje štandard 802.11 b/g/n, najnovší ac chýba. Prítomná je tiež technológia Bluetooth 4.0 a dvojica navigačných technológii – americká GPS a ruská GLONASS. Poteší rýchla fixácia polohy, ďalej tu nájdeme aj DLNA, ktorú ocenia majitelia Smart TV, NFC však chýba. Na FM rádio sa však nezabudlo, hoci ponúka len základné nastavenia.

Honor 6 19

Batéria má kapacitu 3100 mAh, jej výdrž je veľmi dobrá. Pri bežnom používaní sme sa dostali na 1,5 – 2 dni, v prípade náročnejších činností vydržala celý deň. Pri malej aktivite však nie je problém dosiahnuť tri dni. Telefón upozorňuje aj na aplikácie ktoré využívajú viac batérie ako očakávame a po ich vypnutí sa výdrž predĺži.

Honor 6 20

Celkovo máme pocity z dlhodobého používania veľmi dobré. Telefón ponúka výborné farby na päťpalcovom Full HD IPS displeji, silný a výkonný procesor spolu s 3 GB RAM, odladený Android KitKat spolu s nadstavbou, ktorá ponúka mnoho možností a prispôsobení, výborný fotoaparát, prijateľné kompaktné rozmery a batériu s ktorou netreba nabíjať telefón každý deň. Optimalizovanie hardvéru a chladenia, ktoré má za následok takmer nepoznateľné rozdiely v povrchovej teplote príde vhod najmä pri záťaži hrami.

Honor 6 21

Oceňujeme bohatú konektivitu a dostupnú cenu. Honor 6 je dôkazom, že TOP model s bohatou výbavou nemusí stáť nutne 600 eur. Môžeme mu niečo vyčítať? Azda len chýbajúce NFC, potešila by aj prítomnosť najnovšieho štandardu Wi-Fi ac. Telefón používame už tri mesiace ako primárny smartfón a sme spokojní. Honor 6 môžeme odporúčať každému. Je vhodný pre náročného používateľa, pre milovníkov fotografii a tiež aj tým, ktorí hľadajú cenovo dostupný telefón.

 

Parametre a špecifikácie:

Chipset: HiSilicon Kirin 920
Procesor: osemjadrový, 1,7 GHz
Grafika: Mali-T628 MP6
Pamäť: 3 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 128 GB)
Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat + nadstavba Emotion UI 3.0
Displej: 5“, IPS, 1920×1080 px., 445 ppi, Coring Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 13 MPx, duálny LED blesk, autofókus, nahrávanie Full HD videí pri 30 fps; predný – 5 MPx, LED blesk
Rozmery: 140×70×7 mm
Hmotnosť: 135 gramov
Batéria: Li-Ion, 3100 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n)
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack
Formát SIM: microSIM
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, GLONASS, akcelerometer, informačná dióda, infraport

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Osemjadrový procesor a 3 GB RAM
+ Kvalitný Full HD IPS displej
+ Odladená nadstavba OS
+ Elegantný dizajn telefónu
+ Optimalizované chladenie
+ Výborný fotoaparát
+ Funkcie a výbava
+ Prijateľná cena
+ Výdrž na batériu
+ Rozmery a hmotnosť

Mínusy
– Absencia NFC
– Lesklá konštrukcia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Honor 6 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Honor 6 AnTuTu Benchmark 01Honor 6 AnTuTu Benchmark 02
Honor 6 AnTuTu Benchmark 03Honor 6 AnTuTu Benchmark 04
Honor 6 CF Benchmark 01Honor 6 CF Benchmark 02
Honor 6 QuadrantHonor 6 CPU-Z
Honor 6 3D Mark 01Honor 6 3D Mark 02
Honor 6 3D Mark 03Honor 6 3D Mark 04
Honor 6 3D Mark 05Honor 6 3D Mark 06
Honor 6 3D Mark 07Honor 6 3D Mark 08

Zapožičal: Honor

26 komentárov

 1. Jde o velice kvalitní telefon nadstandardní výbavy a výdrže za velice příznivou cenu. Má super výdrž (dva dny) což je na 5 palců velký displej opravdu super a podotýkám, že jsem náročný uživatel a nemám zaplé žádne aplikace na snížení spotřeby. Displej je opravdu čistý a animace úžasné. Tělo je opravdu kompaktní což pro mě hrálo teké velkou roli. Systém je odladěný a není cítit ani vteřina zaváhání, RAM je opravdu vysoká a je pořád dotatek místa na další běžící aplikace. Vše běží jak má a myslím, že se jedná o opravdu zdařilé zboží 🙂 Honor 6 i perfektně a rychle fotí jak zadní tak přední kamerkou. Za tak krátké období co ho mám již přišla první aktualizece systému což je pro mě také důležité. Opravdu telefon doporučuji a koupil bych si ho znovu!

 2. Telefon jsem si vybral s ohledem na na výkon, který je srovnatelný s nejlepšími telefony od samsung, htc, sony, nebo nokia. Tento telefon je vhodný pro úplně všechny věkové kategorie, má širokou nástavbu, která vše usnadňuje a to nemluvě o perfektní práci na displayi, který reaguje naprosto přesně a viditelnost na přímém slunci je výborná.
  Telefon funguje ještě lépe, než jsem čekal a rozhodně je to kvalitní telefon, který by se mohl prodávat i mnohem dráž.

  • Dobry den, Martin,

   bolo mi odporucene, aby som si kvoli bezpecnosti vybrala telefon, ktory pocas presuvania kontaktov zo starsieho telefonu nevyzaduje pripojenie na internet a vytvorenie emailoveho konta na tento presun. Kvoli ochrane osobnych udajov (Google, Microsoft).Mohli by ste mi, prosim, povedat, ako je to v tomto pripade s Honor6?
   A ak nahodou viete, ako v pripade Lenevo A7000 a LG Spirit 4G LTE, budem len rada.:-)

   Dakujem

   Veronika

   • Zdravim,
    pri presune alebo synchronizacii kontaktov cez Google s a nemusite obavat. Pouzivam to roky a je to OK. Existuju vsak aj utility ako je napr. mobiledit, vdaka ktoremu sa kontakty a sms spravy daju kopirovat medzi telefonmi.
    Ja pouzivam uz niekolko rokov synchronizaciu cez Google, takze presun kontaktov neriesim. Prihlasim sa do Google uctu a mam k dispozicii maily aj kontakty, som prihlaseny v YouTube a pod.

 3. Dobry den.Kupil son Honor 6,asom s nim zatial spokojny,len sa chcem opytat,ze preco mi niekedy,ked idem telefon odblokovat objavy sa mi pri zablokovanom stave,ze nezakryvajte vrchnu cast obrazovky a nasledne to zmizne,objavy sa to raz za cas a nestiham to cele precitat,lebo to ihned zmizne,objavy sa to samo od seba,viete mi niekto povedat,ze co to je a preco?dakujem.

  • Na mojom osobnom Huawei Ascend P7 mám túto istú funkciu. Ide o Režim vypnutia dotykov a vo verzii 5.1.1 je umiestnený v ponuke Nastavenie -> Inteligentná pomoc -> Viac -> Režim vypnutia dotykov.

   Deje sa to, pretože senzor priblíženia na zariadení sa po vytiahnutí z vrecka alebo spod iného povrchu sa pomaly prispôsobuje a teda sa telefón zablokuje, aby sa pre istotu vo vrecku nič nepostláčalo.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno