Domov Recenzie Recenzia: Hobot 298

Recenzia: Hobot 298

Zdielať

Vianoce prichádzajú a to je čas, kedy sa oveľa častejšie doma skloňuje slovo upratovanie. V rýchlej desaťdňovej recenzii sme otestovali samočistiaci robot na okná – Hobot 298. Čo možno od neho očakávať?

Robotický čistič okien je veľmi šikovné zariadenie, vhodné pre všetkých, ktorí radi upratujú, ale aj tých, ktorým upratovanie až tak nevonia. Prečo? Lebo prichádzajú sviatky a každá gazdinka chce mať všetko pekne upratané a pripravené. Toto šikovné zariadenie je teda veľmi aktuálne. Umožňuje totiž používateľom niektoré nie veľmi príjemné veci, ako je často upratovanie, robiť naraz napríklad s pečením. V recenzii sú zaradené aj názorné videosekvencie.

Hobot je ideálny pomocník na všetky druhy veľkých okien, zimných záhrad, výkladov alebo iných presklených plôch. Trošku nepraktické je umývanie malých okien, pretože rámy si musí každý používateľ očistiť ručne, takúto činnosť čistič nedokáže urobiť. Ďalšou veľkou výhodou zariadenia je umývanie vstavaných skríň typu Rolldoor, ktoré veľmi dobre zvláda (viď video). Zrazu netreba ani rebrík ani stoličku a celá plocha dverí je dostupná.

A vy si pritom môžete čítať alebo len tak debatovať pri kávičke. Tento elektrický pomocník umyje na skrini všetky povrchy, aj zrkadlá, ustrážiť si treba len jeho prekladanie medzi jednotlivými čistenými plochami. Nakoniecsme otestovali samočistiaci robot okien ako „maká“ namiesto používateľa v kúpeľni plnej obkladačiek. Všetko pekne prejde a vyčistí a používateľovi ostáva už len vyprať použité handričky, ktoré sú súčasťou tohto zariadenia.

Treba uviesť, že Hobot musí byť pripojený po celý čas na elektrickú sieť pomocou štvormetrového káblu, ktorý môže niekedy trochu zavadzať, takže ho treba vhodne umiestniť. Samotný robot sa na čistenú plochu po osadení „prisaje“ podtlakom, ktorý sa aktivuje zapnutím zariadenia. To, že stroj už drží na zvislej ploche, dá najavo pípnutím. Potom sa po stlačení samostatného tlačidla pustí do práce. Poteší odnímateľná nádrž na vodu s rozprašovacoutryskou. Vďaka štvorcovému tvaru pokrýva pri každom prechode väčšiu plochu povrchu.

Hobot možno ovládať diaľkovo. Na tento účel slúži ovládač, ktorý je súčasťou balenia. Ovládačom možno tiež riadiť pohyb zariadenia po čistenej ploche pomocou šípok. Odporúčame však použiť tlačidlo na automatický pohyb. Vtedy si čistič naskenuje povrch a pohybuje sa automaticky v rámci neho. Pre nadšencov nových technológií uvádzame, že čistič možno ovládať aj pomocou aplikácie, ktorú si možno nainštalovať do svojho smartfónu (so systémom Google Android a Apple iOS).

Z našich skúseností možno uviesť, že tento elektrický čistič veľkých hladkých plôch má dobrý čistiaci výkon, avšak jeho práca je pomalšia, čo je dané postupným precíznym presúvaním zariadenia na ploche. Vo vnútri testovaného modelu je aj batéria. Jej úlohou je najmä pri možnom výpadku elektrického prúdu na to upozorniť neustálym pípaním a udržať dočasne celé zariadenie na prisaté na ploche, aby sa od nej neoddelilo a nespadlo dolu.

Pri práci s čističom je tiež dôležitá aj údržba. Pred každým upratovaním utrieť prvky aby boli čisté a nešpinili povrch, čistiacu handričku, skontrolovať a doplniť vodu. Priebežne si skontrolovať čistotu handričky, aby robotický čistič okien okná a povrchy naozaj umýval všetky používateľom vybrané plochy.

Zapožičal: TopRobot

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno