Domov Audio Recenzia: Harman/Kardon Soho Wireless

Recenzia: Harman/Kardon Soho Wireless

Zdielať

Spoločnosť Harman/Kardon sa zaoberá audio produktami a má v portfóliu množstvo zaujímavých pruduktov. Bezdrôtové slúchadlá Soho Wireless patria do luxusnej triedy, ktoré reprezentujú či už dodaným príslušenstvom, spracovaním, ale v neposlednom rade aj zvukom.

Harman-kardon wireless soho-2

Po otvorení krabice sa nám naskytol pohľad na slúchadlá, bezpečne uložené v mäkkej pene. Pod nimi sme našli koženú kapsičku, ktorá slúži na prenos slúchadiel a zároveň aj na ich ochrana. Chýbať nemôže samozrejme aj niekoľko návodov, 3,5 mm jack kábel na prepojenie slúchadiel so zariadením a microUSB kábel na nabíjanie.

Harman-kardon wireless soho-13

Slúchadlá sa dizajnom a spracovaním odlišujú od ostatných modelov, pričom pôsobia miernym retro štýlom. Po materiálovej stránke sú naozaj luxusným kúskom, proti kvalitnej koži a lesklému kovu nemôžeme naozaj nič namietať. Meniče nie sú kruhové ako je to zvykom, výrobca stavil na netradičný obdĺžnikový tvar.

Harman-kardon wireless soho

Po prvotných obavách o pohodlie sme po nasadení okamžite zmenili názor, pretože napriek tvaru nám sa ušiach sedeli takmer perfektne. Môže za to aj veľmi príjemný a mäkký materiál meničov, čo by malo byť inšpiráciou pre mnoho iných značiek. Na zadnej strane nájdeme logo výrobcu z kovu, ktoré sa pekne vyníma na hnedej koži.

Harman-kardon wireless soho-3

Útlm okolitého hluku je napriek konštrukcii, ktorá nezakrýva celé uši veľmi dobrý. Nemôžu sa rovnať herným slúchadlám, to je však už úplne iná kategória. Dôležité je aj správne nasadenie, aby slúchadlá zakrývali celé uši. Meniče sú uchytené v strede na jednej osi, čo umožňuje mierne polohovanie pre pohodlnejšie držanie na hlave. Predlžovanie sa vykonáva jednoduchým vysúvaním, čo ide takmer bez námahy. Konštrukčne to výrobca vymyslel veľmi dobre, keďže sme sa nestretli  so samovoľným vysúvaním.

Harman-kardon wireless soho-8 Na pravom slúchadle sa nachádzajú všetky ovládacie prvky. Na spodnej strane je konektor pre nabíjanie (microUSB), 3,5 mm audio jack pre káblové pripojenie, ovládacie tlačidlo na zapnutie/vypnutie/Bluetooth párovanie a mikrofón. Výrobca použil aj zaujímavé ovládanie pomocou dotykov na zadnej strane pravého slúchadla, čo je vskutku originálna funkcia.

Harman-kardon wireless soho-12

Stlačením možno spustiť alebo prerušiť prehrávanie, ale aj zdvihnúť telefónny hovor. Posúvaním prstu hore a dole možno zmeniť hlasitosť a prechádzaním do strán možno pretáčať či meniť piesne. Na toto ovládanie sme si museli najprv zvyknúť, po niekoľkých pokusoch nám to ale prišlo veľmi intuitívne a úprimne, vcelku sme si to obľúbili.

Harman-kardon wireless soho-9

Problém sme mali pri pripojení k počítaču cez Bluetooth, keď dotykové ovládanie takmer vôbec nefungovalo s Windows Media Playerom. S YouTubom alebo po pripojení k mobilu ale fungovalo ovládanie bezchybne. Keďže je dotykové ovládanie pokryté kožou, predpokladáme, že vydrží aj niekoľko rokov bez poškodenia, čo by ale pri takomto prémiovom produkte nemal byť problém.

Harman-kardon wireless soho-10

Pripojenie k zariadeniu je možné buď pomocou audio kábla alebo vďaka bezdrôtovej technológii Bluetooth. Párovanie je veľmi jednoduché, po stlačení tlačidla sa stanú slúchadlá viditeľné pre ostatné zariadenia, ktoré sa v priebehu niekoľkých sekúnd spárujú. Opätovné pripájanie prebieha bez problémov, dokonca aj keď meníme zdrojové zariadenia.

Harman-kardon wireless soho-11

Kvalita zvuku slúchadiel je vynikajúca, zvuk je veľmi čistý a jasný, problémom nie sú výšky či basy. Práve tie nás najviac prekvapili, vzhľadom na rozmery bolo basové podanie na veľmi vysokej úrovni, čo prekonalo naše očakávania. Po pripojení káblom sme mali pocit, že sa zvuk ešte o niečo zlepšil (čo je pochopiteľné), napriek tomu sme takmer vždy radšej používali Bluetooth.

Harman-kardon wireless soho-14

Harman/Kardon Soho Wireless sú veľmi špecifické bezdrôtové slúchadlá, ktoré si rozhodne s nijakými inými nepomýlite. Luxusný vzhľad, kvalitné použité materiály, perfektný zvuk a pohodlné nosenie predstavujú všetko to, čo by sme očakávali od kvalitných slúchadiel. Všetko toto ale aj niečo stojí a preto neprekvapí ani vyššia cena, odporúčaná je 229 eur. Tento model slúchadiel však odporúčame všetkými desiatimi.

Parametre a špecifikácie:

Meniče: 30 mm
Použité materiály: koža, kov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Citlivosť: 100 dB@1 kHz/1 mW
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth
Konektivita: 3,5 mm audio jack, microUSB
Maximálny vstupný výkon: 30 mW
Výdrž integrovanej batérie: 9 hodín
Farebné prevedenia: čierna, hnedá, biela

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dizajn slúchadiel
+ Kvalita reprodukcie
+ Výborné basy
+ Použité materiály
+ Výdrž batérie

Mínusy
– Problémy s WMP
– Vyššia cena

Zapožičal: DSI Slovakia

3 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno