Domov Audio Recenzia: Harman/Kardon Nova

Recenzia: Harman/Kardon Nova

Zdielať

Spoločnosť Harman/Kardon má v portfóliu kvalitné audio produkty, medzi ktoré patria aj štýlové reproduktory Nova. Okrem parametrov zaujmú aj vzhľadom. Aké teda sú?

Harman Kardon Nova 01

Nova je bezdrôtový stereo reproduktorový systém, ktorý ponúka zaujímavý dizajn, s akým sme sa ešte nestretli. Vzhľadom pripomína turbínu lietadla, v priehľadnom plastovom tele sú ukryté reproduktory, ktoré sa hodia kdekoľvek, pričom okrem dobre hrajúceho zariadenia môžu fungovať aj ako módny doplnok.

Harman Kardon Nova 02 Harman Kardon Nova 03

Priehľadný zaoblený plast je ukončený vpredu aj vzadu dvomi čiernymi kruhmi. Celok pôsobí veľmi atraktívne a štýlovo. Na prednej strane je logo výrobcu a na pravom reproduktore sú na boku umiestnené ovládacie prvky – vypínač, zapnutie/vypnutie zvýraznenia basov, regulácia hlasitosti (posúvanie prstom po obvode), prepínač vstupov a NFC.

Harman Kardon Nova 04Harman Kardon Nova 05

Zo zadnej strany pravého reproduktora sú konektory pre pripojenie audio vstupu (aux in), prepojovacieho káblu do ľavého reproduktora, vstup pre optický S/PDIF a tiež aj výstup pre slúchadlá cez 3,5 mm jack. Vďaka prítomnému Bluetooth tiež možno prehrávať hudbu aj bezdrôtovo a NFC možno použiť na rýchle spárovanie.

Harman Kardon Nova 06Harman Kardon Nova 07

Reproduktory sú pomerne malé a vďaka oválnemu tvaru dodajú pracovnému stolu pocit luxusu a šetria miesto na stole. Nova má zospodu gumové podložky, ktoré sú mäkké a dokážu tlmiť vibrácie, ktoré vznikajú aj pri nízkej hlasitosti avšak prídu vhod najmä pri vyšších hlasitostiach. Hmotnosť každého z reproduktorov je 900 gramov.

Harman Kardon Nova 08Harman Kardon Nova 09

Základom Harman/Kardon Nova je 2,5“ stredobasový reproduktor s 1,25“ výškovým reproduktorom v strede. Prítomný je aj pasívny reproduktor pre hlbšie basy. Mýty o tom, že kvalitné počúvanie zabezpečia len veľké a drevené reproduktory, tak nie sú celkom pravda. Tieto reproduktory ponúkajú kvalitnú a vyrovnanú reprodukciu zvuku. V prípade ak chce používateľ výraznejšie basy je dostupná funkcia Bass Boost.

Harman Kardon Nova 10Harman Kardon Nova 11

Oceňujeme funkciu automatického zapínania a vypínania reproduktorov. V prípade, ak na audio vstup neprichádza signál, reproduktory sa automaticky po 10 minútach samé vypnú, čo signalizujú aj pípnutím (hlasitosť pípnutia záleží podľa aktuálne nastavenej hlasitosti na reproduktoroch). V prípade ak začneme prehrávať hudbu, samé sa zapnú do 1,5 sekundy od spustenia hudby. Túto funkciu oceňujeme, ide o výbornú vec, ktorá pridáva na jednoduchosti a komforte používania.

Harman Kardon Nova 13Harman Kardon Nova 14

Odporúčaná cena reproduktorov Harman/Kardon Nova je 269 eur. Je to dosť, platí sa však za kvalitu zvuku, kompaktné rozmery a za zaujímavý originálny dizajn, ktorý sa hodí kamkoľvek ako módny a dizajnový doplnok, azda najviac sa hodí k iMacu alebo MacBooku. Kvalita je výborná a pokiaľ hľadáte kvalitné reproduktory, ktoré nezaberú veľa miesta a majú byť reprezentatívne, Harman/Kardon Nova určite odporúčame.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 490×226×184 mm
Hmotnosť: 2,4 kg
Frekvenčný rozsah: 70 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon:  2× 20 Watt
Menič:
Podporované profily: 2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6 a HSP V1.2
Ďalšie výhody: prítomné NFC, originálny dizajn
Farebné prevedenia: čierna a biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukcie
+ Dizajn reproduktorov
+ Kvalita spracovania
+ Možnosti pripojenia
+ Kompaktné rozmery
+ Funkcia automatického zapínania/vypínania

Mínusy
– Vyššia cena

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Harman Kardon NOVA poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

16 komentárov

  1. Odporúčam 🙂 Kvalitní zvuk i basy, Hlasitost je obdivuhodná překonává nebo se vyrovnává 2x tak drahé repro. Kabely a nutnost jejích použití mezi reproduktory, které moc nedrží pri manipulaci a proč není dálkové ovládání???? Asi jedine mínus.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno