Domov Audio Recenzia: Harman/Kardon Go+Play

Recenzia: Harman/Kardon Go+Play

Zdielať

Svet reproduktorov sa rozrastá a mnoho výrobcov sa predbieha v kvalite, dizajne a výkone. Harman/Kardon má v portfóliu zaujímavý prenosný reproduktor Go+Play, ktorý je určený na prenášanie vďaka šikovnému kovovému držiaku z hornej strany.

harman-kardon-goplay-01

Kvôli rozmerom 418×182×212 mm ide o dosť veľký reproduktor, taktiež hmotnostne nie je najľahší, keďže má 3,4 kg. Ak však potrebuje používateľ preniesť reproduktor z obývačky do kuchyne alebo do izby, nebude to žiadny problém. Z hornej strany sú okrem držiaka aj ovládacie prvky – tlačidlá pre Bluetooth, reguláciu hlasitosti (plus a mínus), vypínač spolu s reguláciou Play/Pause.

harman-kardon-goplay-02 harman-kardon-goplay-03

Reproduktor je dostupný v čiernej, alebo bielej farbe. Poteší batéria, ktorá sa postará o chod reproduktora práve vtedy, keď nebude zapojený do elektrickej siete. Podľa výrobcu má vydržať osem hodín na jedno nabitie. Nám sa pri rôznych úrovniach hlasitosti podarilo dostať na úroveň piatich hodín. V prípade, ak používateľ potrebuje nabiť mobilné zariadenia (smartfóny, tablety), príde vhod funkcia powerbanky. Stačí pripojiť do USB port prepojovací kábel a mobilné zariadenie sa začne nabíjať.

harman-kardon-goplay-04 harman-kardon-goplay-05

Z konektorovej výbavy na zadnej strane je najdôležitejší port pre sieťový adaptér, nakoľko reproduktor je primárne napájaný z elektrickej siete. Je tu tiež 3,5 mm audio jack ako AUX konektor pre pripojenie zvukového vstupu cez kábel. Posledný microUSB port nie je k dispozícii pre bežné, ale pre servisné účely. Páči sa nám, že všetky konektory sú efektne ukryté a schované pod jednou krytkou, avšak pri častej manipulácii to môže byť pre niektorých používateľov trochu otravné.

harman-kardon-goplay-06 harman-kardon-goplay-07

Ovládanie reproduktora je jednoduché, aj párovanie cez Bluetooth je rýchle. Zamrzí však absencia podpory aptX a tiež NFC čipu, ktorý by uľahčil párovanie. V tejto cene, teda 299 eur, by sme ich už rozhodne očakávali. Oceňujeme však prítomnosť dvoch mikrofónov a funkciu hands-free, vďaka čomu možno cez reproduktor aj telefonovať. Go+Play možno teda pripojiť dvomi spôsobmi – bezdrôtovo cez Bluetooth alebo cez audio kábel.

harman-kardon-goplay-08 harman-kardon-goplay-09

Kvalita zvukového prejavu je výborná, pričom o zvuk sa starajú štyri meniče. Dva s priemerom 90 mm, ktoré smerujú dopredu a dozadu, sa starajú o výborné basy a stredy. Zvyšné dva s priemerom 20 mm, ktoré smerujú iba dopredu, sa zasa starajú o výšky. Ak je Go+Play napájaný z elektrickej siete cez adaptér, dokáže z meničov produkovať 4× 25W (teda celkovo 100W). Oceňujeme 🙂

harman-kardon-goplay-10 harman-kardon-goplay-11

Páčia sa nám basy, ktoré sú vzhľadom na rozmery aj zaradenie výborné, keď treba, tak sú aj dunivé. Popritom sú dostatočne zastúpené aj stredy a nezanikajú v hudbe. Výšky majú tiež svoje zastúpenie vďaka dvom malým meničom a celé počuteľné spektrum je tak vyvážené. Reproduktor je vhodný na počúvanie rôznych žánrov, či už ide o hip-hop, R&B alebo pop.

harman-kardon-goplay-12harman-kardon-goplay-16

Celkový zvukový prejav nás prekvapil a prekonal naše očakávania. Počas používania sme používali väčšinou 10-20% úroveň hlasitosti, najmä pokiaľ ide o počúvanie pri zapojenom reproduktore do elektrickej siete. Ide o stále dostatočne vysokú úroveň na to, aby reproduktor dokonale ozvučil väčšiu miestnosť a nerušil susedov.

harman-kardon-goplay-14 harman-kardon-goplay-15

Go+Play je vhodné riešenie pre stolové počítače, notebooky alebo tiež pre mobilné zariadenia – smartfóny a tablety. Filmoví fanúšikovia ho môžu použiť k televízoru ako náhradu za soundbar. Reproduktor nás zaujal na prvý pohľad  elegantným dizajnom a hoci nepatrí medzi najmenšie, vieme si ho predstaviť v rôznych častiach bytu, kde vhodne zapadne. Zabudovaná batéria ho však predurčuje aj na to, aby sa používal v exteriéri, napr. v záhrade.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 418×182×212 mm
Hmotnosť: 3433 gramov
Frekvenčný rozsah: 50 – 20000 Hz
Pripojenie: Bluetooth 4.1, 3,5 mm audio jack
Výstupný výkon:  4× 25 W (v režime napájania z elektrickej siete)
Menič: 2× 90 mm (basy/stredy), 2× 20 mm (výšky)
Podporované profily: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.6
Batéria: 22200 mAh
Ďalšie výhody: skvelá reprodukcia zvuku, pekný dizajn, integrovaná batéria
Farebné prevedenia: čierna, biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Reprodukcia zvuku
+ Kvalita spracovania
+ Skvelé dunivé basy
+ Zaujímavý dizajn
+ Funkcie a výbava

Mínusy
– Vyššia cena zariadenia
– Absencia NFC, aptX

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Harman/Kardon GO + PLAY Black poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia, www.harmankardon.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno