Domov Recenzie Recenzia: Gigaset QV830

Recenzia: Gigaset QV830

Zdielať

Gigaset QV830Spoločnosť Gigaset našej redakcii zapožičala tablet s 8 palcovým displejom, ktorých na trhu nie je až tak veľa. Ide o zaujímavý tablet Gigaset QV830 s Androidom, ktorý síce obsahom balenia ničím neprekvapil, ale čím potešil bol dizajn, cena a k tomu aj výkon. V balení sme našli USB kábel, nabíjací adaptér, dokumenty a puzdro z plátna v ktorom bol uložený tablet.

Gigaset stavil prevažne na hliník, doplnený o plastový rám okolo displeja. Rozmery tabletu sú 141×200×8 mm a hmotnosť 340 gramov. Pri pohľade na tablet sme si všimli, že ľavá a pravá hrana sú mierne zaoblené. Horná a dolná hrana je z plastu chrómovanej farby. Tlačidlá, ako regulácia hlasitosti, napájacie tlačidlo, ale aj slot pre microSDHC karty, microUSB, 3,5 mm audio jack je v hornej hrane.

Zvyšné hrany neobsahujú žiadne tlačidlá. Zadná hrana ponúkne 5 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním bohužiaľ bez blesku. V strede zadnej časti je názov spoločnosti Gigaset. Väčšina zadnej časti je vyhotovená z hliníkového materiálu. V dolnej časti je plastová časť v ktorej je umiestnený mono reproduktor.

Gigaset QV830-5

Predná časť tabletu disponuje hlavne 8 palcovým TFT IPS displejom s rozlíšením 1024×768 pixelov s pomerom strán 4:3. Zaujímavosťou je, že aplikácia CPU Z udáva rozlíšenie displeja 976×768 pixelov. Nad displejom je umiestnený 1,2 MPx fotoaparát, ktorý slúži na videohovory alebo zachytenie vlastných fotografii. Bohužiaľ sme nenašli ani len senzor okolitého svetla. Čiže, jas nie je možne nastaviť aby sa automaticky prispôsobil okolitému svetlu. Pod displejom sme tiež nenašli žiadne tlačidlá, lebo tlačidlá ako späť, domov a menu sa nachádzajú priamo na displeji ako to majú Nexus tablety.

Gigaset QV830-2

Tablet poháňa štvorjadrový procesor MediaTek taktovaný na 1,21 GHz a grafika PowerVR SGX 544MP. Pokiaľ ide o pamäť tohto tabletu nájdeme tu 1 GB RAM a po prvom spustení je dostupných približne 570 MB. Pri pohľade na vnútornú pamäť, ktorá má 8 GB a z toho je dostupných 5,1 GB. Preto odporúčame zakúpenie pamäťovej karty. Tablet podporuje pamäťové karty do veľkosti 32 GB. Batéria ponúka kapacitu 3260 mAh čo postačí na 8 hodín pripojenia na Wi-Fi. Nabíjanie je rýchle a trvá približne 4 hodiny.

Gigaset QV830-3

Operačným systémom je Android 4.2.2 Jelly Bean, ktorý nie je doplnený o žiadnu nadstavbu preto je systém rýchly a stabilný. Dúfajme, že spoločnosť bude tablet aktualizovať na novšie verzie Androidu. V zariadení nie je nainštalovaný takmer žiadny softvér od spoločnosti Gigaset iba špeciálny program na vylepšenie zvuku. Našli sme tu viacero aplikácii od spoločnosti Google:

  • Blogger – slúži na vytváranie blogov
  • Keep – aplikácia na tvorenie poznámok
  • Earth – virtuálny glóbus predtým známi ako Earth Viewer

Gigaset QV830-4

Tablet sa príjemne drží v rukách aj napriek 8 palcovému displeju. Displej vďaka IPS technológii ponúka veľmi dobré pozorovacie uhly. Pokiaľ sa pozrieme na aktualizácie spoločnosť pridala do tabletu možnosť aktualizácie aj manuálne. Pokiaľ príde aktualizácia môže ju výrobca zverejniť na svojej stránke a odtiaľ ju môžeme stiahnuť do tabletu a pomocou aplikácie, ktorá je v tablete nainštalovať.

Gigaset QV830-6

Fotoaparát ponúka priemerné fotografie aj napriek automatickému zaostrovaniu. Taktiež je možné fotografovať pomocou HDR, Panorama a taktiež fotografie z viacerých uhlov. Škoda, že fotografie nie sú kvalitnejšie a tiež nám tu chýbal blesk. Tablet nás prekvapil svojim výkonom. Tento výkon poteší pri hraní aj náročnejších hier ako Real Racing 3.

Gigaset QV830-7

Tablet by sme odporučili všetkým, ktorý plánujú tablet  využiť na surfovanie internetom a hranie hier v menšom prevedení.

Parametre a špecifikácie:

Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean
Procesor: MediaTek MT8125, ARM Cortex-A7, štvorjadrový, 1,21 GHz
Grafika: PowerVR SGX 544MP
Rozmery: 141×200×8 mm
Hmotnosť: 340 gramov
Displej: 8 palcový TFT IPS, 5 bodový, 1024×768 pixelov, 160 dpi, pomer strán 4:3
Fotoaparát: zadný: 5 MPx, automatické zaostrovanie, predný: 1,2 MPx
Pamäť: 1 GB RAM + 8 GB ROM + microSDHC karta (do 32 GB)
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0 LE, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 Ghz, microUSB
Hudba: MP3, 3,5 mm jack, sound effect music
Ostatné: multitasking
Batéria: Li-ion 3260 mAh

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Plynulý operačný systém
+ Rýchle nabíjanie
+ Dobrá cena
+ Kompaktný a ľahký

Mínusy
– Málo príslušenstva
– Starší operačný systém
– Malé rozlíšenie displeja
– Priemerný fotoaparát

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigaset QV830 poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Gigaset QV830-AnTuTuGigaset QV830-AnTuTu-2
Gigaset QV830-AnTuTuXGigaset QV830-AnTuTuX-2
Gigaset QV830-CF BenchGigaset QV830-Quadrant
Gigaset QV830-NeNa
Gigaset QV830-NeNa2
Gigaset QV830-VellamoGigaset QV830-Vellamo2
Zapožičal: Gigaset
Ďalšie odborné recenzie na tablet Gigaset QV830 nájdete na Recenzie.SME.sk

Zdielať
Predchádzajúci článokBenQ pripravuje uvoľnenie 32 palcového monitora BL3200PT
Nasledujúci článokZakrivené obrazovky a ich cesta z kina do domácnosti
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno