Domov Audio Recenzia: Gigabyte Force H1

Recenzia: Gigabyte Force H1

Zdielať

Herné bezdrôtové slúchadlá od spoločnosti Gigabyte sú dizajnovo zaujímavé a podľa parametrov by mali mať veľmi dobrý zvuk. Potvrdili tieto slúchadlá naše očakávania? Dozviete sa v našej recenzii.

Gigabyte Force H1 01

Gigabyte, firma, známa najmä výrobou základných dosiek a grafických kariet, má veľa produktov v rôznych oblastiach. Jednou z nich je aj audio príslušenstvo. Hoci sú k dispozícii viaceré modely, my sme testovali zaujímavý model, ktorý stavil na moderný futuristický dizajn.

Gigabyte Force H1 02Gigabyte Force H1 03

Tvar a výzor výrobkov, to je dosť subjektívna záležitosť, nájdu sa ľudia, ktorým bude tento dizajn vyhovovať a iným nie. Na pohľad je tento model pomerne hranatý s akoby zrezanými okrajmi. Slúchadlá prišli v peknom tvrdom puzdre spolu s microUSB káblom, handričkou a návodmi. Ergonómia je celkom dobrá, nám sedeli na ušiach. Náušníky netlačia na uši, majú však tendenciu zošuchnutia pri rýchlejšom pohybe.

Gigabyte Force H1 04Gigabyte Force H1 06

Na pravom slúchadle sú tlačidlá na ovládanie – vypínanie a párovanie, zvýšenie a zníženie hlasitosti, dopredu a dozadu medzi skladbami, tlačidlo pauza/play a prijatie hovoru. Prítomný je aj mikrofón a microUSB pre nabíjanie. Komunikácia medzi zdrojom zvuku a slúchadlami je možná cez bezdrôtovú technológiu Bluetooth vo verzii 3.0.

Gigabyte Force H1 07Gigabyte Force H1 08

Spárovanie so smartfónom alebo počítačom je ľahké, stačí dlhšie podržať tlačidlo vypínania a slúchadlá vyhľadať. Model má 40 mm meniče a integrovaná batéria má podľa slov výrobcu vydržať 10 hodín. Pri testoch sme dosahovali výdrž okolo 7-8 hodín. Pri slabej batérii však dochádza k prerušovaniu reprodukcie zvuku a často počuť oznamovacie pípnutie.

Gigabyte Force H1 11Gigabyte Force H1 12

Kvalita zvuku možno prirovnať k strednej triede drôtových slúchadiel. Potešili nás v celku výrazné basy, problém nenastal ani pri výškach. Slúchadlá sú vhodné pre tanečnú aj rockovú hudbu, problém nevidíme ani pri R&B a Hip-Hope. Keby niečo, stále je k dispozícii ekvalizér.

Gigabyte Force H1 09Gigabyte Force H1 15

Napriek tomu, že je dizajn slúchadiel zaujímavý, problém vidíme trochu v ergonómii, keďže model má tendenciu sa zosúvať z hlavy. Nevýhodou je horšia konštrukcia, čo má za následok väčšiu voľnosť pri sklápaní slúchadiel. Cena za slúchadlá je adekvátna kvalite ich reprodukcie.

Parametre a špecifikácie:
Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 160 Ω
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth 3.0
Konektivita: Bluetooth, microUSB na nabíjanie
Dosah: 10 metrov
Hmotnosť: 248 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 10 hodín
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Ďalšie výhody: dodávané pevné tvrdé puzdro
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Zaujímavý dizajn
+ Pohodlné náušníky
+ Ovládacie tlačidlá
+ Sklápacia konštrukcia
+ Pribalené pevné puzdro

Mínusy
– Slabšia konštrukcia
– Horšia ergonómia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Gigabyte FORCE H1 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Gigabyte

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Gigabyte FORCE H1 nájdete na Recenzie.SME.sk

5 komentárov