Domov Periférie Recenzia: Genius PowerBank ECO-u1027

Recenzia: Genius PowerBank ECO-u1027

Zdielať

Externé batérie (powerbanky) sú populárnym a vyhľadávaným príslušenstvom pre mobilné zariadenia. Powerbank sa hodí najmä častým cestovateľom, ktorí nemajú vždy dostupnú elektrickú sieť, ale tiež aj používateľom, ktorí používajú zariadenia aktívne a nestačí im výdrž batérie.

Genius PowerBank ECO-u1027 01

Dizajn testovaného zariadenia je jednoduchý, celé jeho šasi je ladené v striebornej farbe s malým čiernym pásom. Na bočnej strane je tlačidlo zapnutia a štyri LED diódy modrej farby indikujúce stav integrovanej batérie powerbanku. Sú tu aj dva USB konektory – jeden (modrý) ponúka výstupný prúd 2,1A pre rýchlejšie nabíjanie, druhý v čiernej farbe ponúkne 1A výstupný prúd. Nabíjanie powerbanku potom prebieha cez microUSB konektor.

Genius PowerBank ECO-u1027 02

Powerbank je dostupný v troch farbách – v striebornej, čiernej a červenej, oceňujeme robustnú konštrukciu s matným povrchom vyrobenú z hliníka, ktorý evokuje v používateľovi pocit luxusu. Rozmery tohto modelu sú 139×74×14 mm a hmotnosť 254 gramov. Hoci ide o pomerne ťažké a rozmerné zariadenie, iste poteší kapacita 10000 mAh, ktorou možno nabiť telefón niekoľkokrát. V prípade špičkových modelov možno smartfón nabiť až trikrát doplna, modely s nižšími kapacitami batérie viackrát.

Genius PowerBank ECO-u1027 03

Hoci udávaná kapacita sľubuje veľa, každá externá batéria má straty, takže reálne ponúka asi 70-80% deklarovanej kapacity. To je však stále dostatok v prípade núdze. Nabíjať powerbank možno aj pomocou pribaleného 40 centimetrového čierneho káblu, nie je tu však nabíjačka. Výrobca zrejme počíta s tým, že bude používateľ powerbank nabíjať so svojou nabíjačkou, pričom maximálny nabíjací prúd je 2A.

Genius PowerBank ECO-u1027 04

Po stlačení zapínacieho tlačidla na bočnej strane sa rozsvieti určitý počet LED diód na vrchnej strane. Sú tu umiestnené štyri stavové LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia vnútornej batérie powerbanku, ktoré svietia dostatočne silno, ale stav indikujú iba po stlačení tlačidla po dobu asi 10 sekúnd. Výhodou je, že LED diódy svietia dosť málo a v noci tak vôbec nerušia.

Genius PowerBank ECO-u1027 05

Powerbank má tiež sériu ochrán: proti podvybitiu, prebitiu, skratu, preťaženiu a tiež proti napäťovým špičkám. Vďaka veľkému výstupnému prúdu dokáže zariadenie nabiť rýchlo, pre TOP zariadenia to znamená rýchle dobitie batérie. Dva USB porty umožňujú nabíjať dve mobilné zariadenia naraz, či už ide o smartfóny, tablety, alebo ďalšie prenosné zariadenia.

Genius PowerBank ECO-u1027 06

Kto hľadá rýchly, pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako nabiť prenosné zariadenia na cestách, Genius PowerBank ECO-u1027 ponúkne nielen pekný a na pocit luxusný hliníkový dizajn, ale tiež dostatočne vysokú kapacitu batérie, či dva USB porty. Powerbank je vhodný pre častých cestovateľov či náročných používateľov, ktorí mobilné zariadenia používajú naplno, azda jedinou nevýhodou je vyššia hmotnosť a rozmery.


Parametre a špecifikácie:

Batéria: Li-Ion
Kapacita: 10000 mAh
Rozmery: 139×74×14 mm
Hmotnosť: 254 gramov
Vstup: 1× microUSB, 5 V/2 A
Výstup: 2× USB, 5V/2,1 A + 5V/1A
Počet cyklov: min. 500

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie
+ Kapacita batérie
+ Rýchle nabíjanie
+ Dva USB porty
+ Hliníkový dizajn

Mínusy
– Vyššia hmotnosť
– Väčšie rozmery

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Genius ECO-u1027 silver poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Genius ECO-u1027 red poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Genius