Domov Audio Recenzia: Creative Woof

Recenzia: Creative Woof

Zdielať

Bezdrôtových reproduktorov je na trhu veľa. Creative Woof je jeden z nich, ponúka kompaktné rozmery 74×74×65 mm, hmotnosť 255 gramov a prijateľnú cenu – 30 eur. Dostupný je vo viacerých farbách – v čiernej, modrej, lesklej sivej a červenej. Woof má aj mikrofón a možno ho použiť tiež ako hands-free.

Creative Woof 01

Reproduktor možno pripojiť pomocou Bluetooth alebo audio káblom. Jeho povrch je spracovaný je z mixu ocele a plastu. Na vrchnej strane sa nachádza kovová mriežka, pod ktorou je reproduktor, v strede je umiestnené tlačidlo „Bluetooth“. Boky sú lemované oceľou a spodná časť je z plastu.

Creative Woof 02Creative Woof 03

V dolnej časti je posúvač na vypnutie alebo zapnutie, na spodku prednej strany je trojica tlačidiel na ovládanie hudby, vzadu sa nachádza 3,5 mm audio jack a microUSB na nabíjanie zariadenia. Výdrž by mala byť podľa údajov výrobcu 6 hodín, my sme namerali okolo 5 hodín.

Creative Woof 04Creative Woof 05

Výhodu reproduktora sme spozorovali po pripojení audio kábla. Počúvali sme desiatky hodín hudbu a batéria stále nebola nebola vybitá. Toto je dané tým, že pri pripojení káblom sa z reproduktora stáva pasívny reproduktor, ktorý len reprodukuje hudbu. Tlačidlá na reguláciu hlasitosti sú nefunkčné, úroveň zvuku tak možno ovládať len zo zdroja zvuku.

Creative Woof 06Creative Woof 07

Pri používaní nám však prekážali príliš hlasné a dosť otravné zvukové signály. Pri každom zapnutí, odpojení audio konektora zaznel výstražný zvuk, pri párovaní „Paring mod“ či „Device is ready for connection“, pričom tieto zvuky znižujú komfort používania. Za nedostatok považujeme aj príliš výrazné podsvietenie horného tlačidla.

Creative Woof 08Creative Woof 09

Reprodukcia zvuku je celkom dobrá vzhľadom ku malým rozmerom reproduktora, basy však mohli byť aj lepšie. Na základné potreby počúvania hudby zo smartfónu to síce stačí, pre náročnejších asi nie. Maximálna hlasitosť je viac než dostatočná, ozvučí aj väčšiu izbu.

Creative Woof 10Creative Woof 11

Aký je teda Creative Woof? Je to malý a kompaktný prenosný reproduktor za dostupnú cenu. Reprodukcia zvuku je celkom dobrá, teda až na basy. Výhradu máme k zvukovým upozorneniam, ktoré pôsobia rušivo. Hmotnosť zariadenia je dosť vysoká, to je však dané kovovým spracovaním. Vďaka cene a rozmerom si však reproduktor nájde cieľovú skupinu.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 74×74×65 mm
Hmotnosť: 255 gramov
Frekvenčný rozsah: neudané
Pripojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, microUSB
Výstupný výkon: neudané
Menič:
Podporované profily: A2DP, AVRCP, HFP
Batéria: vstavaná Li-Ion, výdrž 6 hodín
Ďalšie výhody: vstavaný mikrofón s možnosťou hands-free
Farebné prevedenia: čierna, červená, sivá a modrá

Hodnotenie: 75%

Plusy
+ Prijateľná cena
+ Kompaktné rozmery
+ Štýlový dizajn konštrukcie

Mínusy
– Zvukové upozornenia
– Basy mohli byť lepšie
– Výrazné modré podsvietenie

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Woof poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

6 komentárov