Domov Audio Recenzia: Creative T15 Wireless

Recenzia: Creative T15 Wireless

Zdielať

creative-T15-6Creative vyrobil reproduktory, ktoré sa hodia k vášmu počítaču, notebooku, tabletu či dokonca si môžete vychutnať hudbu z vášho smartfónu v kvalitnejších tónoch ako vám to ponúka smartfón. Ani to nie je problém. Po tom, čo sme do našej redakcie dostali tieto reproduktory, hneď sme sa pustili do testovania.

Na prvý pohľad reproduktory zaujmú svojím vzhľadom. V balení sme našli okrem reproduktorov aj bezpečnostné pokyny, záruku spoločnosti, príručku na používanie, adaptér na zapojenie do elektrickej siete a poukaz na 10€ na web portál emusic.com. Rozmery reproduktorov sú rozdielne, ale to sme si ani nevšimli – až pokiaľ sme ich nedali tesne vedľa seba.

creative-T15-7

Ľavý reproduktor má rozmery 200×90×170 mm a hmotnosť 940 gramov a pravý má rozmery 200×90×180 mm a hmotnosť 1060 gramov. Pravý je väčší a ťažší aj preto, že sa na ňom nachádzajú ovládania hlasitosti, výšok a basov. Taktiež je tu umiestnené tlačidlo pripojenia Bluetooth so zariadením. Creative T15 je 2.0 reproduktorový systém, ktorý disponuje špeciálnymi výškovými reproduktormi s možnosťou ovládania výrazných stredov. Oba reproduktory sú vybavené veľkým otvorom zvukovodu pre prenos zvukových vĺn z vnútornej komory satelitného reproduktoru do priestoru počúvania.

Creative T15-3

Ako sme písali vyššie, reproduktory sú vybavené technológiou Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate), ktorá umožňuje bezdrôtovo prenášať dátový tok zvuku do reproduktora, či už ide z počítača, tabletu alebo smartfónu. Podmienkou je len to, aby zariadenie podporovalo Bluetooth profil A2DP. Dosah signálu z notebooku, alebo smartfónu je 10 metrov. Ďalší spôsob prepojenia je možný pomocou 3,5 mm audio vstupu, ktorý sa nachádza v zadnej časti pravého reproduktora. V tej istej časti sa pripája aj ľavý reproduktor za pomoci kábla, ktorý je na pevno spojený s ľavým reproduktorom. Bohužiaľ, linkový kábel s 3,5 mm konektorom nie je v balení,  preto si ho bude musieť každý zohnať sám, čo však nie je veľký problém.

Creative T15-4

Predný lesklý panel je navrhnutý s uhlom sklonu 10 stupňov, čo umožňuje skvelé šírenie zvuku po celej miestnosti. Vďaka svojim rozmerom nezaberajú veľa miesta, a tak ich je možné použiť aj na stole pri notebooku. K ľavému reproduktoru je možné pripojiť aj slúchadlá, ktoré majú zvlášť 3,5 mm audio vstup.

Creative T15-5

Celkovo sme tieto reproduktory veľmi ocenili pre kvalitný zvuk a hlavne preto, že nemajú veľa prepojovacích káblov, vďaka prítomnosti technológie Bluetooth. Takisto majú kvalitné spracovanie a popri samotnom notebooku sa ukážu ako výborná náhrada reproduktorov v notebooku.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: ľavý reproduktor – 200×90×170 mm, pravý reproduktor – 200×90×180 mm
Hmotnosť: ľavý – 940 gramov, pravý – 1060 gramov
Dĺžky káblov: prepojovací – 1,5 metra, napájací – 1,5 metra
Hmotnosť adaptéru: 138 gramov
Prepojenie: Bluetooth, 3,5 mm audio jack
Verzia Bluetooth: 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)
Profil Bluetooth: A2DP (bezdrôtové stereofónne Bluetooth)
Podporované kodeky: SBC

Celkové hodnotenie: 85%

Plusy
+ Rozmery
+ Bluetooth prepojenie
+ 2× 3,5 mm audio jack
+ Úroveň zvuku
+ Jednoduché zapojenie

Mínusy
– Chýba 3,5 mm linkový kábel v balení

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative T15 Wireless poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Zdielať
Predchádzajúci článokAká je reálna veľkosť vnútornej pamäte smartfónov?
Nasledujúci článokAlcatel OneTouch Tab 8HD – 8 palcový tablet
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno