Domov Audio Recenzia: Creative Sound Blaster Rage v2

Recenzia: Creative Sound Blaster Rage v2

Zdielať

Spoločnosť Creative má v ponuke slúchadlá zamerané na hráčov – Sound Blaster Rage v2, ktoré sú pokračovateľom populárnych bezdrôtových herných slúchadiel zo série Sound Blaster.

Creative Sound Blaster Rage v2 01

Výrobca si dal na ich konštrukcii záležať a napriek tomu, že nie sú vyrobené z prémiových materiálov, ponúkajú dostatočnú pevnosť. Nastaviteľný hlavový most z plastu spevňuje kovová výstuha, ktorá zachováva dobrú pevnosť a odolnosť počas používania. Polstrovanie je doplnené o pamäťovú penu, je však dosť tvrdá a slúchadlá tlačia na ušiach po zhruba polhodinovom nosení.

Creative Sound Blaster Rage v2 02 Creative Sound Blaster Rage v2 03

Náušníky sú pokryté rovnakým materiálom, svojimi dostatočne veľkými rozmermi dôkladne zakrývajú uši. Výhodou je aj  odhlučnenie, ktoré je vhodné pre bežné počúvanie v kanceláriách, prípadne do menej hlučných priestorov. Oceňujeme odpojiteľný mikrofón. V prípade, ak používateľ nepotrebuje mikrofón – pri pozeraní filmu alebo počúvaní hudby, táto súčasť nebude prekážať. Kedykoľvek ho tak možno pripojiť a odpojiť, na rozdiel od káblu k slúchadlám je tak modulárny a dá sa meniť podľa potreby.

Creative Sound Blaster Rage v2 04 Creative Sound Blaster Rage v2 05

Na ľavom náušníku je väčšina ovládacích prvkov – tlačidlo zapnutia, nastavenie mikrofónu (zapnutie a vypnutie), regulácia hlasitosti, microUSB pre nabíjanie a 3,5 mm jack pre pripojenie odnímateľného mikrofónu. Zaujímavou funkciou slúchadiel je tiež možnosť nastavenia osvetlenia náušníkov, pričom vyberať je možné z viac ako 16 miliónov farieb. Všetky nastavenia potom možno realizovať cez softvér Sound Blaster Tactic Control Panel.

Creative Sound Blaster Rage v2 Control Panel 01Creative Sound Blaster Rage v2 Control Panel 02Creative Sound Blaster Rage v2 Control Panel 03

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Výrobca udáva 16-hodinovú výdrž vstavanej batérie. Túto hodnotu sme počas testovania aj reálne dosiahli. Konektivita je pri nami testovanom modeli „Wireless“ zabezpečená vo frekvenčnom pásme 2,4 GHz cez USB dongle, ktorý možno pripojiť k počítaču. Dosah signálu pri testovanom modeli dosahuje 10 metrov, čo je vzhľadom na prenos cez 2,4 GHz pásmo málo (podobný dosah majú slúchadlá cez Bluetooth), avšak na pohyb po byte to pravdepodobne väčšine používateľov postačí. K dispozícii sú však aj verzie s USB konektorom a klasickým 3,5 mm audio jackom.

Creative Sound Blaster Rage v2 06 Creative Sound Blaster Rage v2 07

Slúchadlá na reprodukciu zvuku používajú dva 50 mm FullSpectrum meniče, ktoré ponúkajú veľmi dobrý výkon a kvalitnú reprodukciu zvuku. K dispozícii je tiež SBX Pro Studio technológia, vďaka ktorej možno po inštalácii softvéru počúvať hudbu aj v priestorovom 7.1 kanálovom zvuku. Páči sa nám realistický zvuk technológie, vďaka ktorej znie zvuk prekvapivo dobre. Oceňujeme veľmi dobrý zvukový prejav, ktorému nechýbajú basy, stredy ani výšky. Pri počúvaní sa nám osvedčili viaceré žánre hudby – od popu, rocku, cez R&B až po hip-hop.

Creative Sound Blaster Rage v2 08 Creative Sound Blaster Rage v2 09

Slúchadlá Sound Blaster Rage v2 patria k zaujímavým modelom, ponúkajú veľmi dobrú kvalitu reprodukcie, funkcie priestorového zvuku a dobré konštrukčné spracovanie. Výhrady máme k tvrdému polstrovaniu, kvôli ktorému slúchadlá už po pol hodine používania tlačia na ušiach, čo nepôsobí komfortne. Testovaná verzia slúchadiel sa predáva v obchodoch od 70 eur, čo nie je najmenej. Hoci za túto cenu ponúkajú slúchadlá veľmi dobrý zvuk pre hráčov a náročných používateľov, na dlhšiu reprodukciu nie sú veľmi vhodné kvôli nie práve príjemnému prítlaku. Prekvapila nás aj vysoká hmotnosť slúchadiel – 321 gramov bez USB dongla.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 230×185×36 mm
Hmotnosť: 321 gramov
Frekvenčný rozsah: 20 – 20000 Hz
Menič: 50 mm FullSpectrum
Citlivosť: 115 dB/mW
Pripojenie: 2,4 GHz Wi-Fi cez dongle
Výstupný výkon: neudané
Ďalšie výhody: odpojiteľný mikrofón
Farebné prevedenia: čierno-červená

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie
+ Reprodukcia zvuku
+ Prijateľná cena
+ Pomer cena/výkon
+ Odnímateľný mikrofón

Mínusy
– Po pol hodine tlačia na ušiach
– Vyššia hmotnosť slúchadiel

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá Creative Tactic 3D Rage Wireless v2 nájdete na Recenzie.SME.sk