Domov Audio Recenzia: Creative Outlier

Recenzia: Creative Outlier

Zdielať

Spoločnosť, ktorá je známa produkciou audio produktov má v ponuke náhlavné slúchadlá Outlier, ktoré sú obohatené o zaujímavé funkcie. Prinášajú nízku hmotnosť a kompatibilitu vďaka čomu sú predurčené na cesty. Ako však obstoja v teste?

creative-outlier-01

Balenie obsahuje slúchadlá, 1,5 metrový microUSB-USB kábel pre nabíjanie a jeden audio jack na audio jack v prípade, ak sa vybije akumulátor. Čo je tu však navyše, je šesť párov akustických krúžkov, ktoré umožnia jednoducho meniť dizajn a upravovať výkon basovej zložky. Slúchadlá sú spracované z ľahkého plastu, ich hmotnosť sa zastavila na 93 gramoch. Lesklé plasty zo strán náušníku však majú veľké tendencie k poškriabaniu. Napriek tomu, že podľa vzhľadu vyzerá model pomerne lacno, most slúchadiel je pevný a nevadí im krútenie, takže znesú aj hrubšie zaobchádzanie hoci na to nevyzerajú.

creative-outlier-02 creative-outlier-03

Slúchadlá sú určené ako bezdrôtový headset, ale možno ich použiť aj s audio káblom alebo dokonca cez USB, keďže majú slúchadlá vstavaný DA prevodník. Ďalším netradičným zdrojom zvuku môžu byť samostatné slúchadlá, keďže majú slot pre pamäťové karty typu microSD a podporujú širokú škálu bežných audio formátov. Ovládanie hudby sa realizuje priamo na zariadení, pretože priamo v ich tele sú zastúpené základné ovládacie tlačidlá, čo je praktické, keďže nie je pre prepnutie hudby či prijatie hovoru cez vstavaný mikrofón nutné siahať do vrecka pre mobilný telefón.

creative-outlier-04 creative-outlier-05

Reprodukciu zvuku produkujú dva 32 mm meniče s frekvenčným rozsahom 20 – 22000 Hz. Výdrž akumulátora umožňuje používateľovi prehrávať osem hodín hudby. Bluetooth komunikácia prebieha cez A2DP protokol, takže sa žiadne aptX nekoná. Poteší však zaujímavá aplikácia Buddy, ktorá umožňuje vďaka prekladu textu na reč používateľove notifikácie z rôznych aplikácií posielať do slúchadiel. Zvukové podanie slúchadiel je prebasované a chýba nám čistejšie podanie stredov a výšok. To sa dá ľahko zlepšiť nasadením akustického krúžku.

creative-outlier-06 creative-outlier-11

Prekvapila nás výrazne lepšia kvalita zvuku pri prehrávaní cez kábel či USB. Je to dané tým, že vstavaný DA prevodník, ktorý sa používa pre vnútorný prehrávač a Bluetooth prehrávač je horší, zatiaľ čo DA prevodník pre USB a audio vstup je lepší. Creative Outlier ponúkajú niekoľko zaujímavých funkcií navyše, avšak ich kvalita nie je na veľmi dobrej úrovni, ktorú sme očakávali. Potešia zaujímavé akustické krúžky či nespočetné množstvo rôznych možných vstupov zvuku. Oceňujeme ľahkú a odolnú konštrukciu, s ktorou by sme sa nebáli aj športovať. V prospech slúchadiel však hrá zaujímavá len cena, ktorá sa pohybuje v cenovej hladine okolo 60 eur.Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 20 – 22 000 Hz
Veľkosť meniča: 2× 32 mm
Konektivita: Bluetooth, 3,5 mm audio jack, USB
Dĺžka káblu: 1,2 metrový audio, 1,5 metrový USB
Hmotnosť: 93 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 8 hodín
Ďalšie výhody: pohodlné nosenie, akustické krúžky, integrovaný prehrávač, odolná konštrukcia
Farebné prevedenia: biela, čierna + akustické krúžky

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Zvukové podanie cez kábel
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Výdrž integrovanej batérie
+ Možnosť počúvať aj vybité
+ Akustické krúžky, ovládanie
+ Odolná konštrukcia slúchadiel

Mínusy
– Nie najlepší zvuk cez Bluetooth
– Prebasovaná reprodukcia zvuku

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Creative OUTLIER poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Creative

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno