Domov Počítače Recenzia: Corsair Vengeance SODIMM

Recenzia: Corsair Vengeance SODIMM

Zdielať

Spoločnosť Corsair je významný hráč na poli herných periférií a tiež počítačových komponentov. Spomedzi nových modelov sme mali k dispozícii na test Corsair Vengeance SODIMM 16GB DDR4 2666 MHz – operačnú pamäť do notebookov či kompaktných počítačových zostáv.

Výber operačnej pamäte je veľmi dôležitý, keďže sú základom každej zostavy. Už od začiatku predaja procesorov Intel Skylake sa DDR4 pamäte stali oveľa prístupnejšími, ich cena klesla a dosahuje už takmer úroveň starších DDR3 pamätí. V súčasnosti už nemá význam kupovať staršie DDR3, iba azda pri upgrade staršieho notebooku, ak to je možné. SODIMM DDR4 už používa okrem Skylake aj novšia architektúra Intel Kaby Lake.

Pamäte prichádzajú v tradičnom, žlto-čiernom farebnom balení. Vnútri sú dva 8GB kity s celkovou pamäťou 16GB. Už na balení vidieť základné informácie o produkte – teda, že ide o DDR4 pamäte, 2×8 GB kity s pracovnou frekvenciou 2666 MHz. Napätie je 1,2V, chýba podpora XMP, latencia je potom 18-19-19-39. Pamäte sú navrhnuté s dôrazom na výkon a sú vhodné pre notebooky so základnou doskou podporujúcu najnovšiu platformu Intel Skylake a Kaby Lake.

Výhodou je vysoká pracovná frekvencia a nízke napätie, ktoré je podstatné najmä pri notebookoch. Pamäte však možno použiť aj pre kompaktné počítačové zostavy (pokiaľ to základná doska podporuje). My testované pamäte používame v malom pasívnom počítači, ktorý je postavený na platforme Intel Skylake (Intel Core i3-6100T), základnou doskou Gigabyte GA-H110TN, SSD GOODRAM Iridium Pro 240GB, MLC ukryté v kompaktnej pasívne chladenej skrinke Akasa Galileo T A-ITX23-A1B.

Pamäte sú vyrobené s desaťvrstvovým PCB a vybavené sú kvalitnými čipmi, ktoré sú vhodné aj pre herné účely. K dispozícii sú tiež možnosti pretaktovania a skvelou správou je aj doživotná záruka od výrobcu. Cena testovaných pamätí sa pohybuje okolo 120 eur. Podľa nášho názoru ide o veľmi zaujímavý model, hoci cena mohla byť trochu nižšia.

Parametre a špecifikácie:

Konfigurácia: 2× 8 GB
Typ: DDR4 SDRAM
XMP 2.0: nie
Formát: SODIMM
Latencia: 18-19-19-39
Frekvencia: až 2666 MHz @ 1,2 V

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Frekvencia 2666 MHz, dizajn
+ Kvalitne spracované PCB pamätí
+ Zaujímavý model pre notebooky
+ Možnosť použiť v niektorých PC

Mínusy
– Cena mohla byť nižšia

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CMSX16GX4M2A2666C18 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno