Domov Periférie Recenzia: Corsair Strafe Gaming Keyboard

Recenzia: Corsair Strafe Gaming Keyboard

Zdielať

Pre používateľov, ktorí majú počítačové zostavy a hľadajú mechanické klávesnice, je určite zaujímavý adept na kúpu aj Corsair Strafe, ktorý používa kvalitné snímače Cherry MX Red. Tie sú u hráčov obľúbené, spomedzi všetkých snímačov sú však aj najhlučnejšie.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 01

Klávesnica je zabalená v šedej krabici so žltým lemovaním, kde sa okrem popiskov a obrázku nachádza malými písmenami zmienka o mechanických spínačoch Cherry MX. V balení sa tiež nachádza manuál, opierka na zápästie chýba. Klávesnica nás prekvapila kompaktnými rozmermi, je to dané tým, že po bokoch nie sú žiadne makro tlačidlá, okolo tlačidiel nie sú hrubé plastové obruby ani rámy.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 02Corsair Strafe Gaming Keyboard 03

Strafe má anglické rozloženie kláves, čo je typické pre herné mechanické klávesnice, lokalizované layout modely by sme tu hľadali márne. K dispozícii v dvoch verziách – buď má jednoriadkový ENTER so zvyčajnou veľkosťou ľavého SHIFTu, alebo verzia s dvojriadkovým ENTERom, avšak so skráteným ľavým SHIFTom, vedľa ktorej je kláves &. Klávesnica podporuje anti-ghosting, teda možnosť stlačenia viacerých klávesov naraz.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 04Corsair Strafe Gaming Keyboard 05

Strafe ponúka dynamické červené podsvietenie, ktoré nemožno zmeniť na iné farby (modrá, zelená, žltá a pod.) a jediné zmeny, ktoré možno zrealizovať na klávesnici, je meniť farbu červenej na tri rôzne odtiene. Podsvietenie je veľmi dobré, počas tmy sú popisky výborne čitateľné a podľa potrieb používateľa možno nastaviť podsvietenie v troch rôznych intenzitách – 100/66/33%, resp. vypnutý stav (0%).

Corsair Strafe Gaming Keyboard Corsair Utility Engine 01

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Corsair Strafe Gaming Keyboard Corsair Utility Engine 02

Všetky nastavenia možno realizovať cez aplikáciu Corsair Utility Engine od výrobcu, ktorá pri najnovšej aktualizácii umožňuje pohodlnú aktualizáciu priamo na pozadí. Je teda možné nastaviť aj podsvietenie a intenzitu. Každý kláves je navyše podsvietený zvlášť, takže si možno vybrať, či majú byť podsvietené všetky klávesy alebo len tie, ktoré pri hraní obľúbenej hry používateľ chce.

Corsair Strafe Gaming Keyboard Corsair Utility Engine 03

Kliknutím na obrázok zobrazíte plný náhľad

Corsair Strafe Gaming Keyboard Corsair Utility Engine 04

Oceňujeme spracovanie z eloxovaného hliníku, ktorý je príjemný na dotyk a dodáva tiež klávesnici pevnosť. Keďže sú klávesy plastové, používateľ nepríde s hliníkovým povrchom často do styku. Hrubý kábel vychádza zo stredu klávesnice, pričom je zakončený dvoma USB portami. Výhodou je tiež USB port na zadnej strane klávesnice, ktorý možno použiť na pripojenie ďalších zariadení – myšky, alebo USB kľúča.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 06Corsair Strafe Gaming Keyboard 07

S podsvietením je to o niečo horšie – klávesnica ponúkne len červenú farbu, iné farby zo spektra RGB tu nečakajte. Aj napriek tomu považujeme sýtu červenú farbu podsvietenia za zaujímavú, intenzitou pri 100% nastavení prekonáva všetky ostatné modely. Ocenili by sme, ak by aj tu bol prítomný regulátor hlasitosti podobne ako u iných modelov mechanických klávesníc výrobcu. Zmenu hlasitosti je možné na Strafe realizovať cez funkcie „Fn“.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 08Corsair Strafe Gaming Keyboard 09

Páčia sa nám textúrované, hladko tvarované klávesy, ktoré sú pohodlné a vhodné pre hráčov hier. Pripomienku máme k anglickému rozloženiu, oceňujeme prehľadnú aplikáciu Corsair Utility Engine, ktorou možno nastavovať nielen podsvietenie, ale aj zablokovanie kláves. Aj vďaka tomu, že ponúka klávesnica len červené podsvietenie a nemá niektoré pokročilejšie funkcie, sa cena môže znížiť na prijateľných 125 eur čo ocenia hráči, ktorí uprednostnia viac cenu ako funkcie. Nastaviteľné makrá, posuvný regulátor hlasitosti a samostatné multimediálne na tejto klávesnici chýbajú.

Corsair Strafe Gaming Keyboard 10Corsair Strafe Gaming Keyboard 11

Konštrukčné spracovanie klávesnice je dokonalé a len ťažko bude hľadať používateľ robustnejší model s dobrou ergonómiou, k dokonalosti podľa nás chýba odnímateľná opierka. Oceňujeme USB konektor na klávesnici, ktorý slúži ako USB hub, potešili by gumové podložky pod klávesmi, ktoré by eliminovali ich hlučnosť. Napriek niektorým pripomienkam, ktoré k tejto mechanickej klávesnici máme, môžeme Corsair Strafe Gaming Keyboard odporúčať.


Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 448×170×40 mm
Hmotnosť: 1270 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra, USB hub
Typ spínačov: Cherry MX Red  / Brown
Podsvietenie: len červené, nastaviteľné tri odniene
Materiál: hliník, plast
Podpora: Windows, OS X, Linux

Hodnotenie: 85%

Plusy
+ Kvalitné spracovanie z hliníka a plastu
+ Prítomný USB použiteľný ako USB hub
+ Kvalitné a sýte červené podsvietenie
+ Rôzne možnosti nastavenia sklonu
+ Mechanické spínače Cherry MX
+ Nastavenia v Corsair Utility Engine
+ Dve rôzne verzie s veľkosťou ENTERu
+ Vzhľadom k funkciám prijateľná cena

Mínusy
– Anglické rozloženie klávesnice
– Klávesnica nemá RGB podsvietenie
– Chýbajú marko a multimediálne klávesy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair STRAFE Gaming Keyboard, CH-9000088 poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair STRAFE Mechanical Gaming Keyboard, CH-9000092 poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno