Domov Periférie Recenzia: Corsair Scimitar Pro RGB

Recenzia: Corsair Scimitar Pro RGB

Zdielať

Spoločnosť Corsair sa rozhodla vytvoriť hernú myš Scimitar Pro RGB, určenú hlavne na hry žánru MMO či MOBA, o čom svedčí mnoho tlačidiel po ľavej strane. Dokáže sa ale táto myš vyrovnať konkurencii? A čo všetko ponúka?

Hmotnosťou 147 gramov nepatrí medzi najľahšie a rozmery 119×44×49 mm ju takisto nezaraďujú medzi malé myšy. RGB v názve znamená, že ide o model s osvetlením – a to je až štvorzónové. Dostupné je teda množstvo kombinácii osvetlenia, pričom svetiel je päť. Celé telo je vytvorené z plastu s malými hliníkovými doplnkami. Jeden zaujímavý hliníkový prvok je na ľavom boku, kde vytvára priestor pre 16 tlačidiel, osvetlených v jednej zóne. Je možné ich naraz posúvať pomocou prstov alebo skrutkovača, čo sa zíde, keďže nie vždy je možné dosiahnuť na všetky tlačidlá.

Tu je ale aj ďalší kus osvetlenia, ktorý je umiestnený trochu nešťastne, keďže môže popri hraní svietiť do tváre. Druhý doplnok je umiestnený na spodnej strane, kde je optický senzor s rozlíšením až 16000 DPI, štyri gumené plôšky a skrutka na úpravu umiestnenia bočných tlačidiel. Pri pohľade spredu vidno štyri tlačidlá – ľavé a pravé spolu s dvomi medzi nimi, koliesko myši a dve zóny osvetlenia (jednu pod pravým tlačidlom a druhú na koliesku). Okrem toho z tejto časti vedie 1,8 metra dlhý poflexovaný kábel.

Na pravej strane sa nachádza textúrovaná guma pre lepšie uchopenie do ruky a zaujímavé ohnutie, ktoré by malo zodpovedať tvaru dlane. Ruku zas podporí vysoký zvyšok tela. Prekvapí však matné spracovanie, ktoré často zachytáva odtlačky a tiež sa povrch časom „vyšúcha“, pričom s podobnou situáciou sme sa stretli už aj pri iných modeloch myší. Scimitar Pro tiež zaujme aj svojim osvetlením – to je možné nastavovať v programe Corsair Utility Engine. Dá sa celkovo zmeniť na štyroch miestach – na bočných tlačidlách, pod pravým tlačidlom myši, na koliesku a na logu. Toto prispôsobovanie je vďaka CUE rýchle.

V tejto aplikácii je možné programovať všetky klávesy – poteší aj podpora makier, nastavenia citlivosti či možnosť stiahnutia a nainštalovania aktualizácie priamo v aplikácii. Corsair Utility Engine takisto ponúka aj možnosť aktualizovať firmvér myši a tak opraviť akékoľvek chyby, či pridať nové funkcie a vylepšiť staré. Čo sa používania týka, tu nemáme veľmi čo vytknúť. Myš sa drží veľmi pohodlne, aj keď pri jej výške by možno človek očakával, že dlhšie prsty pojmú celé telo.

Programovateľné klávesy zaručili možnosť jednoduchého ovládania či už systému, alebo nejakej hry, aj keď niekedy bolo ťažšie na tlačidlá dosiahnuť. Rozlíšenie optického senzora až 16000 DPI umožňuje rýchly pohyb pokojne aj po niekoľkých monitoroch vysokého rozlíšenia len malými pohybmi. A malé pohyby sa zídu, keďže je nepraktické myš pohybovať kvôli jej vyššej hmotnosti.

Celkovo považujeme hernú myš Corsair Scimitar Pro RGB za dobrého konkurenta k mnohým herným myšiam, ktorú sme dávnejšie testovali. Cena okolo 90 eur nie je prijateľná pre všetkých a tu možno výrobca trochu prestrelil. Ale zas treba brať do úvahy, že konkurenčné MMO/MOBA myši s mnohými tlačidlami majú často podobnú cenu a niekedy aj vyššiu. Cenu však považujeme primeranú k funkciám a podľa nás stoja za to, až na nevýhody spôsobené konštrukciou. Predpokladáme, že cena nebude problémom ani pre cieľovú skupinu používateľov, ktorí vyhľadajú myšky s niekoľkými radmi tlačidiel po strane na hry alebo jednoduché ovládanie systému.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 119×44×49 mm
Hmotnosť: 147 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: štvorzónové, nastaviteľné
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 22 ks
Citlivosť: 50 – 16000 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 90%

Plusy

+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Štvorzónové RGB osvetlenie
+ Možnosť posúvať bočné tlačidlá
+ Veľmi dobré držanie v ruke
+ 22 nastaviteľných tlačidiel
+ Softvér Corsair Utility Engine

Mínusy
– Vyššia hmotnosť myšky
– Matný povrch, ktorý sa časom vyšúcha

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CH-9304011-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair CH-9304111-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno