Domov Periférie Recenzia: Corsair Sabre Laser RGB

Recenzia: Corsair Sabre Laser RGB

Zdielať

Herná ergonomická myš s rozlíšením 8200 dpi, s matným spracovaním a  trojzónovým farebným podsvietením – to je model Corsair Sabre Laser RGB. Hoci sú dostupné dve verzie s rovnakým označením, líšia sa svojím senzorom a citlivosťou.

Corsair Sabre Laser RGB 01

Zatiaľ čo nižšia verzia ponúkne optický senzor a 6400 dpi, nami testovaná vyššia verzia má laserový senzor s rozlíšením 8200 dpi. Myš je optimalizovaná pre hry FPS, poteší teflónovou klznou plochou, ktorá zaisťuje jej vynikajúce vlastnosti na rôznych povrchoch.

Corsair Sabre Laser RGB 02 Corsair Sabre Laser RGB 03

Myška je veľmi ľahká, jej hmotnosť je iba 100 gramov, pričom rozmery predstavujú 124×80×38 mm. Označenie RGB v názve napovedá, že si možno vybrať ľubovoľnú farbu podsvietenia. Jedna je v koliesku, druhá na ľavej strane pred tlačidlami, ďalšie vpredu pod ľavým tlačidlom a posledná pod logom Corsair Gaming na chrbte myši.

Corsair Sabre Laser RGB 04 Corsair Sabre Laser RGB 05

Máme tu celkom osem programovateľných tlačidiel, medzi ktoré patrí hlavná dvojica, koliesko, tlačidlo pred ním a potom štyri ďalšie tlačidlá na ľavej strane myši. Pre pripojenie poslúži 1,8 metrový USB kábel s pletenou bužírkou. Kábel je dostatočne dlhý, poflexovaný a tiahne sa od pravej hornej strany.

Corsair Sabre Laser RGB 06 Corsair Sabre Laser RGB 07

To, čo nás zaujalo hneď na začiatku, je trojzónové podsvietenie. Rolovacie koliesko má biele podsvietenie, indikátor na zmenu citlivosti svieti na oranžovo a logo Corsair je podsvietené na červeno. Podsvietenie má zmysel v úplnej tme alebo pri zníženom osvetlení, dodáva tiež myške zaujímavý efekt.

Corsair Sabre Laser RGB 08 Corsair Sabre Laser RGB 09

Podsvietenie možno prispôsobiť. Logo svieti červenou, zmeniť sa dá jednoducho na pár kliknutí. Indikátor DPI ktorý svieti zboku na oranžovo nemožno zmeniť na inú farbu. Podsvietenie pod ľavým tlačidlom možno tiež meniť na ľubovoľnú farbu, rovnako ľahko sa dá zmeniť podsvietenie kolieska.

Corsair Sabre Laser RGB 10 Corsair Sabre Laser RGB 11

Celá myška je spracovaná z matného plastu, ktorý zachytáva odtlačky. Po čase má však tendenciu „vyšúchať“ povrch, čo je azda jediná nevýhoda. Všetkých osem tlačidiel možno programovať. Tlačidlám možno nastaviť funkcie podľa predstáv – či už ide o funkciu systému, úpravu nastavenia myši, alebo spustenie daného programu.

Corsair Utility Engine 01

Okrem toho možno nastavovať a meniť podsvietenie či citlivosť. Všetko sa nastavuje v aplikácii Corsair Utility Engine, ktorú možno stiahnuť zo stránok výrobcu. Aplikácia je rozdelená do viacerých sekcii – Nastavenia či Profily boli počas nášho testovania najpoužívanejšími. Corsair aplikáciu pravidelne aktualizuje, zakaždým však treba zájsť na stránku, preklikať sa medzi stránkami a stiahnuť spakovaný súbor s inštaláciou.

Corsair Utility Engine 02

Nevýhodou programu je absencia lokalizácie do slovenčiny alebo češtiny. Je tu však angličtina a zopár svetových jazykov. V prípade ak nie je podsvietenie „default“, teda základné, ale nastavené používateľom, je potrebné povoliť aplikácii spustenie po štarte. Výhodou aplikácie je, že sú tu zobrazené všetky podporované zariadenia, ktorým možno zmeniť podsvietenie (iné myšky, alebo mechanické klávesnice od Corsairu).

Corsair Utility Engine 03

V aplikácii možno nastavovať podsvetlenie pre každé zariadení zvlášť alebo je možné ho vypnúť. Je tu informácia aj o verzii firmvéru, ktorý môže byť v prípade potreby aktualizovaný.  Dajú sa tiež nastaviť aj jednotlivé možnosti citlivosti (DPI), ktoré sa uložia do pamäte a medzi ktorými sa neskôr dá prepínať – na to slúžia dve tlačidlá, ktoré sa nachádzajú pri indikátore DPI.

Corsair Sabre Laser RGB 01

Corsair Sabre Laser RGB považujeme za veľmi dobrú hernú myš za prijateľnú cenu okolo 65 eur, ktorá je zaujímavá svojim trojzónovým podsvietením a veľmi dobre sa drží v ruke. Okrem matného plastu, ktorý sa má tendenciu „vyšúchať“, jej nevyčítame nič a ide o zaujímavú kúpu.

Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 124×80×38 mm
Hmotnosť: 100 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: pre pravákov
Podsvietenie: trojzónové, nastaviteľné
Technológia: laser
Počet programovateľných tlačidiel: 8 ks
Citlivosť: 50 – 8200 DPI
Podpora: Windows, MAC OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Trojzónové podsvietenie
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Nízka hmotnosť, malé rozmery
+ Nastaviteľnosť tlačidiel a DPI
+ Corsair Utility Engine

Mínusy
– Matný povrch, ktorý sa časom vyšúcha

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair Gaming Sabre Optical RGB Gaming Mouse, CH-9000056-EU poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Corsair Gaming Sabre Laser RGB Gaming Mouse, CH-9000090-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno