Domov Periférie Recenzia: Corsair Harpoon RGB Mouse

Recenzia: Corsair Harpoon RGB Mouse

Zdielať

Spoločnosť Corsair je významný hráč na poli herných periférií a tiež počítačových komponentov. Na trh vstupujú neustále nové modely, pričom sme v redakcii testovali model Harpoon RGB, ktorý na prvý pohľad zaujme jednoduchým, ľahkým a štýlovým telom. Čo ale okrem toho táto myš ponúka?

Balenie je takmer totožné s ostatnými modelmi od spoločnosti, farbou ide o typicky žlto-čierne prevedenie. Výrobca tiež uvádza už priamo na balení tri hlavné výhody myšky – malú hmotnosť, zameranie na hráčov a prítomnosť optického senzora s citlivosťou až 6000 DPI. Testovaná myš je určená pre ľavákov aj pre pravákov. Hoci bočné tlačidlá sú dve a to len na ľavej strane, univerzálnosti myši to neprekáža. Ďalšie tlačidlo myši (po ľavom, pravom a koliesku) je umiestnené pod kolieskom, jeho predvolené nastavenie je na zmenu citlivosti senzora.

Samotné koliesko je príjemné, ale pri rýchlom točení je hlučnejšie. Kábel je dlhý 1,8 metra, nie je poflexovaný a USB port je zvýraznený šedou farbou. Podľa nás ide o zaujímavý bonus, ktorý príde vhod najmä pre používateľov, ktorí majú v počítači desiatky USB káblov a nevedia ich rozlíšiť. Na chrbte myši je tiež logo spoločnosti, ktoré sa po pripojení do počítača rozsvieti načerveno, pričom túto farbu možno aj zmeniť.

Povrch s textúrou je zdrsnený a veľmi príjemný. To, čo nás však už na prvý moment ohúrilo, je extrémne nízka hmotnosť myšky – len 85 gramov! Aj vďaka tomu je práca veľmi pohodlná a myš sa v ruke drží príjemne. V porovnaní s konkurenčnými hernými myškami, ktoré majú  hmotnosť okolo 130 – 180 gramov je rozdiel cítiť hneď. Celé šasi je sfarbené dočierna a keďže je táto farba matná, zachytáva odtlačky. Vidieť to často najmä na hornej nezdrsnenej časti. Zdá sa, že táto časť povrchu sa časom „vyšúcha“, lebo s podobnou situáciou sme sa stretli už pri viacerých myškách.

Plný náhľad zobrazíte kliknutím na obrázok

Na prispôsobenie jediného tlačidla pri koliesku a úpravy DPI bez jeho použitia je potrebný softvér Corsair Utility Engine. Tu možno tiež nastaviť myš aj podľa profilov vytvorených profesionálnymi hráčmi e-sports, či na stredné tlačidlo vytvoriť a nastaviť makro. Oceňujeme redizajn a zmenu prostredia softvéru, ktorou prešiel a hodnotíme to pozitívne. Pri používaní sme nenarazili na problémy, s používateľským komfortom aj ergonómiou sme spokojní. Optický senzor myši s citlivosťou od 100 do 6000 DPI je spoľahlivý a presný.

Corsair Harpoon RGB Mouse je malá, veľmi ľahká, pekná a štýlová myš. Cena je pri nej nastavená veľmi dobre – k dispozícii je za cca 35 eur a vzhľadom k funkciám ju považujeme za adekvátnu. Rozhodne v prospech myšky hrá pohodlnosť a možnosť konfigurácie v softvéri od výrobcu, s ktorým si možno jednotlivé profily prispôsobovať individuálne podľa potrieb. Páči sa nám univerzálnosť, keďže myš je vhodná aj pre ľavákov. Za nevýhodu považujeme povrch, ktorý je náchylný na nečistoty a odtlačky prstov, časom sa môže vyšúchať. Zaznamenali sme tiež vyššiu hlučnosť kolieska. Myš však odporúčame, keďže ponúka veľa funkcií, je vhodná pre hráčov, multimediálnych nadšencov a tiež aj do kancelárie.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 112×68×40 mm
Hmotnosť: 85 gramov
Rozhranie: drôtové, USB, dĺžka káblu 1,8 metra
Prevedenie: obojručné
Podsvietenie: RGB
Technológia: optické
Počet programovateľných tlačidiel: 6 ks
Citlivosť: 100 – 6000 DPI
Podpora: Windows, Mac OS X, Linux, Android

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Dizajn a kvalita prevedenia
+ Extrémne nízka hmotnosť
+ Veľmi malé rozmery myši
+ Príjemné držanie v ruke
+ Kvalitný optický senzor a tlačidlá

Mínusy
– Vyššia hlučnosť stredového kolieska
– Matný povrch, ktorý sa časom vyšúcha

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Corsair CH-9301011-EU poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Corsair

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno