Domov Periférie Recenzia: Cooler Master MM711

Recenzia: Cooler Master MM711

Zdielať

Otestovali sme netradičnú, ultraľahkú hernú myš, ktorá má hmotnosť iba 59 gramov a netradičný povrch. Perforované otvory dotvárajú zaujímavý dizajn a lepšiu ergonómiu.

Myš je dodávaná v pozoruhodne kompaktnom balení. Už na prvý pohľad vidno, že myš je veľmi malá a príjemne padne do rúk, a to vďaka jej rozmerom 117×62×38 mm. Hoci patrí medzi univerzálne pre pravákov i ľavákov, dve tlačidlá má na ľavej strane. Celkovo ponúka 6 programovateľných tlačidiel. MM711 má dve zóny RGB podsvetlenia – scrollovacie koliesko a chrbát myšky. Rozhodne sa nám páči jej spracovanie a dizajn, vďaka čomu používateľ cez otvory vidí do vnútra bez akéhokoľvek rozoberania. Samotná konštrukcia je z ABS plastu, je pevná a ani po dlhodobom používaní sme nezaznamenali problémy. Takisto veľmi milo prekvapil dokonale ohybný kábel, ktorý pripomína skôr šnúrky k topánkam, ako kábel.

Pripomeňme, že aj myš od Cooler Master možno ovládať pomocou softvéru „Cooler Master MasterPlus“. Hoci nie je tak známy a prepracovaný ako majú iné spoločnosti, ponúka aspoň základ, kde je päť hlavných možností: „Tlačidlá“ na premapovanie 6 programovateľných tlačidiel, „Podsvetlenie“ na nastavenie RGB farieb podsvietenia vrátane rýchlosti a jasu, „Výkon“ na úpravu 7 stupňov DPI citlivosti, ďalej sú to „Makrá“ a „Profily“ pričom uložiť možno najviac 5 profilov s rôznymi možnosťami. Rozhodne poteší, že jednotlivé profily sú uložené priamo do vnútornej pamäti myši a pri pripojení k inému notebooku alebo počítaču tak používateľ pokračuje tam, kde prestal. Výhodou uloženia do vnútornej pamäti je takisto možnosť nastaviť si všetko „podľa gusta“ a potom softvér jednoducho odinštalovať.

Reálne používanie v praxi je perfektné. Myš je neuveriteľne ľahká, padne do ruky ako uliata a počas nášho testovania sa nám s MM711 veľmi dobre pracovalo. Pripisujeme to najmä nízkej hmotnosti a malým rozmerom. Tlačidlá sú navyše takisto veľmi príjemné na dotyk, rovnako ako aj scrollovacie tlačidlo. Pripomeňme, že myš ponúka až 16000 DPI a jej spínače majú životnosť 20 miliónov stlačení. Cooler Master MM711 je zaujímavá myš za 60 eur. Ponúkne azda všetko, čo očakávame od hernej myši, navyše nás zaujme príjemným dizajnom. Azda jediné, čo by sme vytkli, je slabšia podpora softvéru, ale to aj tak väčšina používateľov nerieši: raz nastaví a potom iba používa…

Zapožičal: Cooler Master

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno