Domov Audio Recenzia: Bose SoundWear Companion

Recenzia: Bose SoundWear Companion

Zdielať

Reproduktorov je na trhu veľa a každý výrobca sa chce niečím líšiť od ostatných. Bose má v portfóliu zaujímavé zariadenie, ktoré je primárne určené na to, aby ho používateľ nosil na krku.

Dlhodobo sme testovali riešenie, ktoré príde vhod v rôznych situáciách. Ale zameranie je jasné – nosiť reproduktor nosiť na krku. Znie to šialene? Ani nie, keďže vďaka tomu môžu gazdiné variť, zároveň počúvať hudbu a presúvať sa po kuchyni. Vhodný je aj pre starých ľudí, ktorí ho môžu mať pri hlave a nebudú mať TV tak hlasno, aby rušili susedov. Najlepšie však je, že neslúži iba na počúvanie hudby, ale vďaka zabudovanému mikrofónu ho možno použiť aj ako hands-free.

Samotný reproduktor je ukrytý vnútri čierneho puzdra na zips. Dá sa tvarovať podľa potreby a možno ho aj vybrať z puzdra. V predaji sú aj tri vymeniteľné puzdrá v bordovej, modrej a šedej farbe. Avšak vrátiť ho späť je veľmi ťažké, keďže je doňho napasovaný veľmi natesno. Pre nabitie treba otvoriť puzdro, kde je skraja vnútri ukrytý microUSB konektor. Páči sa nám, že sa reproduktor pohodlne nosí a po niekoľkých minútach sme ho až tak nevnímali. Má na sebe niekoľko ovládacích tlačidiel – na zapnutie/vypnutie, párovanie zariadenia cez Bluetooth, či na preskočenie piesní vpred/vzad.

Testovaný reproduktor má hlasového sprievodcu, čo znamená, že po zapnutí hlási ku ktorému zariadeniu sa pripája, prípadne koľko percent batérie ostáva, alebo prečíta telefónne číslo volajúceho. V prípade zapnutia, vypnutia a párovania nám tieto hlášky prekážali, avšak toto sa dá nastaviť v aplikácii Bose Connect. Tu prebieha aj prípadná aktualizácia firmvéru, nastavenie vibračnej odozvy, či možnosti hlasového sprievodcu. Oceňujeme aj prítomnosť integrovaného mikrofónu, vďaka čomu možno reproduktor použiť aj ako hands-free. Pripojiť zariadenie možno bezdrôtovo cez Bluetooth (verzia 4.2).

Reproduktor je vybavený dvomi jednopalcovými meničmi, ktoré pri niektorých žánroch aj cítiť. Vibrácie vylepšujú basy, toto však možno v mobilnej aplikácii upraviť a intenzitu znížiť. Na test kvality reprodukcie už viac než rok používame streamovaciu službu TIDAL HiFi s bezstratovou kvalitou zvuku. Hneď po chvíľke testovania sme ostali milo prekvapení zo zvuku, ktorý vychádza z tak malého prenosného reproduktora. Basové aj výškové podanie je výborné. Pri našom teste sme tiež zistili, že puzdro akusticky dopomáha k lepšiemu šíreniu zvuku ako keď bolo zariadenie mimo puzdra.

Bose SoundWear Companion je zaujímavý cestovný a kompaktný reproduktor. Výkonom a výdržou na batériu sa stáva ideálnym spoločníkom nejedného milovníka hudby, ktorý si zakladá na cestovaní a očakáva aj štýlový dizajn. Cena je však vysoko nastavená – 300 eur je viac, než by sme očakávali za prenosný reproduktor. Pokiaľ ide o využitie, je vhodný nielen pre domáce počúvanie hudby, ale aj do záhrady či prírody. Poteší tiež mobilná aplikácia, s ktorou si môže používateľ zariadenie personalizovať.

Zapožičal: BaSys

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno