Domov Periférie Recenzia: Axago HUE-43C

Recenzia: Axago HUE-43C

Zdielať

USB rozbočovač je ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí potrebujú rozšíriť počet USB portov počítača na prenos najrôznejších dát. Ak totiž chce používateľ zároveň pripojiť cez USB externý disk, počítačovú myš, klávesnicu, tlačiareň alebo externú napaľovačku, počet portov pravdepodobne nebude stačiť.

Axago HUE-43C 01

Štvorportový USB 3.0 rozbočovač Axago HUE-43C možno použiť externe aj interne. Je možné ho namontovať do štandardnej 3,5“ pozície počítačovej skrine, ale aj používať externe s notebookom alebo počítačom. K dispozícii sú štyri rýchle USB 3.0 porty a tiež špeciálny nabíjací USB port pre rýchlonabíjanie mobilných zariadení. Z tohto portu tak možno nabíjať zariadenia prúdom až 2,1 A – avšak tento špeciálny port nemožno použiť na pripojenie zariadení k počítaču, keďže slúži iba na nabíjanie.

Axago HUE-43C 02 Axago HUE-43C 03

Rozbočovač je vybavený LED indikáciou a vypínačom napájania zo zadnej strany, ktorým možno vypnúť a odpojiť všetky pripojené zariadenia. Generácia portov USB 3.0 je až desaťnásobne rýchlejšia ako staršie USB 2.0 a prenosová rýchlosť dát dosahuje až 5 Gbps. Všetky porty sú však zároveň spätne kompatibilné a je možné ich použiť aj so staršími zariadeniami. Navyše, pre externé použitie je súčasťou napájací adaptér 5V/3A.

Axago HUE-43C 04 Axago HUE-43C 05

Veľký výstupný prúd poteší najmä tých, ktorí majú smartfóny s podporou rýchleho nabíjania, vďaka čomu sa ich zariadenia z USB rozbočovača nabijú oveľa rýchlejšie. Zvyšné štyri porty potešia najmä používateľov ultrabookov, ktorí musia denne riešiť, koľko naraz zapojených zariadení chcú a ktoré potrebujú. Väčšina ultrabookov totiž v súčasnosti disponuje dvomi, maximálne tromi USB portami, čo je žalostne málo. Keď to spočítame – na jeden pripojíme externú myš a na druhý externý disk. V prípade ak máme na ultrabooku tri porty, ostane voľný – „až“ jeden.

Axago HUE-43C 06 Axago HUE-43C 07

Hoci na rozdiel od ultrabookov nie sú na tom notebooky až tak zle, sú používatelia, ktorí majú zapojených veľa vecí naraz a bežne dostupné štyri USB porty im nestačia. Tento rozbočovač tak iste poteší aj tých, ktorí sa už nebudú musieť rozhodovať čo si do notebooku pripoja a čo nie. Azda jedinou nevýhodou sú LED diódy, ktoré svietia veľmi silno. V prípade, že používateľ má zariadenie v spálni, v noci prekážajú. Vypínať rozbočovač na noc a zapínať na začiatku dňa je trochu otravné a aj nepraktické.

Axago HUE-43C 08 Axago HUE-43C 09

Patríte medzi náročných používateľov, ktorým aktuálny počet USB portov nestačí? Používate ultrabook a potrebujete naraz zapojiť viac zariadení? Axago HUE-43C je vhodnou voľbou a možným riešením. Je to štýlový doplnok k mobilným zariadeniam, poteší možnosť externého napájania a dodávaný adaptér v balení. Odporúčame.Parametre a špecifikácie:

Rozmery: 101×70×26 mm
Hmotnosť: 161 gramov
Vstupné konektory: 1× microUSB 3.0 (typ B)
Výstupné konektory: 5× USB 3.0 (z toho 1× 2,1A len na nabíjanie)
Napájanie: 1× 5V/3A (adaptér je súčasťou balenia)
Podpora: Windows, Mac OS X a Linux

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Kompaktné rozmery USB rozbočovača
+ Interné a externé možnosti používania
+ Plug-and-Play, všetky štyri sú USB 3.0
+ Možnosti rozšírenia funkcionality
+ Prídavný napájací adaptér v balení

Mínusy
– Rušivé LED diódy na rozbočovači
– 2,1A port nemožno použiť na komunikáciu s PC

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Axagon HUE-43C poskytuje server Heureka.sk

Graf ceny produktu Axago HUE-43A poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Axago

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno