Domov Audio Recenzia: Arctic P604 Wireless

Recenzia: Arctic P604 Wireless

Zdielať

Audio príslušenstvo je v kurze, pričom teraz sme si za cieľ vybrali ľahké bezdrôtové slúchadlá z dielne spoločnosti Arctic – model P604 Wireless. Už na prvý pohľad vidieť ľahkú konštrukciu, takže tento model je určený tým, ktorí počúvajú hudbu veľmi dlho.

Náušníky sú veľmi príjemne tvarované, majú koženkový poťah a netlačia ani pri dlhom nosení. Slúchadlá sú ľahké a veľmi dobre sa nosia. Na hlavu sadnú presne, mali sme však trochu pocit, že ich konštrukcia je príliš poddajná a majú slabší prítlak, teda tendenciu nedoliehať na uši. K dispozícii je aj výsuvný hlavový most, ktorý možno prispôsobovať slúchadlá aj pre väčšie hlavy.

Páči sa nám najmä komfort nosenia slúchadiel na hlave, vďaka čomu sú zaujímavou voľbou počas dlhodobého počúvania. Úroveň zvukového prejavu je skôr priemerná, absentujú basy.  Hoci podľa parametrov výrobcu majú rozsah 20 – 20000 Hz, nízke tóny sú problémom najmä vďaka pomerne slabému prítlaku na uši čím sú meniče slúchadiel vzdialenejšie od ušných zvukovodov. Výšky považujeme za prijateľné, stredy sú však o niečo horšie.

V slúchadlách tak vo výsledku znie najlepšie hovorená reč, či žánre zameriavajúce sa na vyššie spektrum frekvenčného pásma a naopak žánre, ktoré sú založené na basovej zložke nepôsobia tak dobre. Farebne sú slúchadlá ladené do čierno-hnedej farby, komunikácia sa realizuje bezdrôtovo cez Bluetooth 4.0, pričom k dispozícii je aj možnosť spárovať ich cez NFC.

Hoci výrobca udáva hmotnosť 315 gramov, pocitovo nám slúchadlá prídu ako ľahšie. Dosah od signálu je 10-12 metrov, pričom záleží aj od kvality zariadenia. Hoci je cena nastavená na úrovni okolo 40 eur, prekvapením je vstavaný mikrofón, ktorý ponúka celkom prijateľnú kvalitu. Oceňujeme prítomnosť nabíjateľnej 850 mAh vstavanej batérie, ktorá vydrží na jedno nabitie 30 hodín. Dobitie je potom možné cez microUSB konektor na ľavej strane, kde sú aj ostatné prvky.

Pre koho sú P604 Wireless určené? Zameranie je jasné, sú to najmä používatelia, ktorí počúvajú hudbu veľkú časť dňa a potrebujú ľahkú konštrukciu slúchadiel, ktorá ich ani po dlhých hodinách nebude tlačiť. Zamrzí absencia veľkej časti basovej zložky, ktorá mohla byť lepšia, poteší výdrž batérie.Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: Bluetooth 4.0, NFC
Dosah: 10-12 metrov
Hmotnosť: 315 gramov
Maximálny vstupný výkon: N/A
Citlivosť: N/A
Ďalšie výhody: pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierno-hnedá, biela

Hodnotenie: 80%

Plusy
+ Pohodlné nosenie slúchadiel
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Bezdrôtová komunikácia, NFC
+ Dlhá výdrž na 850 mAh batériu
+ Cena, nízka hmotnosť a rozmery

Mínusy
– Nízky prítlak slúchadiel na uši
– Slabé a dosť nevýrazné basy

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Arctic Sound P604 BT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: Arctic

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno