Domov Periférie Recenzia: Arctic Global Charger 8000

Recenzia: Arctic Global Charger 8000

Zdielať

Používatelia, ktorí vlastní viacero zariadení ako napríklad smartfón, tablet, powerbank, či bezdrôtové slúchadlá, nemajú pravidelné nabíjanie jednoduché a často hľadajú veľa voľných zástrčiek.

Na tento problém však existuje jednoduché riešenie, napríklad aj nami testovaný produkt Arctic Global Charger 8000. Čo všetko prináša? Čo teda v prípade, ak je nutné nabíjať viacero zariadení naraz? Na tento účel slúžia multinabíjačky, teda nabíjačky so štyrmi, alebo piatimi USB portami. Výhodou je šetrenie zástrčiek. Ak chce používateľ naraz nabíjať štyri telefóny, nepotrebuje už štyri pripojené samostatné nabíjačky do elektrickej siete, ktoré obsadia štyri predtým voľné zástrčky. Stačí pripojiť iba jeden napájací kábel, ktorý sa pripája do elektrickej siete a ten pripojiť do multinabíjačky.

Nami testovaný model disponuje piatimi USB portami, do nich možno pripojiť už iba prepojovací kábel a ním nabíjať mobilné zariadenia. Dizajn je ladený do šedo-čiernych prvkov, kde dominuje plast a pogumovanie na lepší úchop a prenášanie. USB porty sú oranžovej farby, pričom na hornej strane je malá a veľmi nenápadná LED dióda, upozorňujúca na pripojenie do elektrickej siete. Nami testovaný produkt spoločnosti Arctic ponúka veľmi malé a kompaktné rozmery, pričom do USB portov možno pripojiť prepojovacie USB káble a nabíjať rôzne zariadenia od smartfónu, tabletu, smart hodiniek, slúchadiel či reproduktorov.

Multinabíjačka sa chváli viacerými ochranami proti skratu, prehriatiu, ktoré dopĺňa prepäťová ochrana. Výhodou je tiež „smart“ funkcia, ktorá zaisťuje nabíjanie primerané okolnostiam. To znamená, že podľa typu pripojeného zariadenia reguluje pretekajúci prúd. Maximálny nabíjací prúd je 2,4A na jeden port. Počas nášho testu sme pripojili viacero zariadení na nabíjanie. Prekvapila nás rýchlosť nabíjania pripojených zariadení, keďže netrvalo dlho a jeden po druhom indikovali plné nabitie.

Kto hľadá rýchly, pohodlný a spoľahlivý spôsob, ako nabiť prenosné zariadenia na cestách, alebo aj doma bez nutnosti použiť veľa nabíjačiek a zástrčiek, Arctic Global Charger 8000 ponúkne nielen pekný dizajn, ale tiež dostatočne veľký nabíjací prúd pre všetky pripojené zariadenia. Nám sa zariadenie páči, ocenili by sme však kovové šasi a dokovaciu časť.

Zapožičal: Arctic