Domov Recenzie Recenzia: Allview V1 Viper S4G

Recenzia: Allview V1 Viper S4G

Zdielať

Allview je rumunská spoločnosť, ktorá má v portfóliu dual SIM smartfóny a tablety, vyrába ich však v Číne. Na trhu je veľa modelov, ktoré majú sloty na dve SIM karty, máloktorý však podporuje najnovší štandard v mobilnej komunikácii – LTE (4G) siete.

Allview V1 Viper S4G 01

Viper S4G je práve model, ktorý túto sieť podporuje. Zatiaľ čo prvý slot podporuje LTE siete, druhý možno použiť už len na 2G. Táto kombinácia sa hodí najmä vtedy, ak má používateľ dvoch operátorov. Zatiaľ čo jednu SIM kartu možno použiť na dáta a rýchly prenos cez LTE s maximálnymi rýchlosťami 150/50 Mbps, druhú SIM možno používať na všetko ostatné.

Allview V1 Viper S4G 04

Pri prvom pohľade nás zaujala nízka hmotnosť – 125 gramov, podobné 5“ modely majú obvykle vyššiu hmotnosť. Rozmery predstavujú 143×70,7×6,9 mm. Hoci je telefón spracovaný z plastu, dizajn vylepšuje strieborný lemujúci pás po obvode. Na zadnej strane je LED blesk spolu s fotoaparátom a reproduktorom v spodnej časti. Ovládacie tlačidlá – dvojtlačidlo hlasitosti a vypínač sú na pravej strane.

Allview V1 Viper S4G 05

Nabíjací konektor microUSB je na dolnej strane, 3,5 mm audio jack výstup je na hornej strane. Prekvapením je LED blesk, ktorý nachádzame aj na prednej strane. Ten – podobne ako je zvykom – prisvetľuje fotografované objekty. S týmto modelom možno robiť aj selfie v noci alebo pri zhoršených svetelných podmienkach. Pod displejom je trojica senzorových a podsvietených tlačidiel – Nastavenia, Menu a Späť.

Allview V1 Viper S4G 06

Päťpalcový IPS displej má HD rozlíšenie (1280×720 pixelov) s pomerom strán 16:9 a hustotou pixelov 294 pp. Chránený je ochranným sklíčkom Coring Gorilla Glass 3. V balení je tiež fólia na displej, ktorá ho chráni. Ocenili by sme, ak by bola nalepená už od výroby, no i tak je to pridaná hodnota, ktorá zabezpečí vyššiu odolnosť displeju. Pozorovacie uhly aj farebnosť displeja sú dobré, maximálny jas mohol byť trochu lepší.

Allview V1 Viper S4G 07

Základom smartfónu je štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, taktovaný na 1,2 GHz. Dopĺňa ho grafika Adreno 305 s 2 GB RAM. Vnútorná pamäť má 16 GB, rozšíriteľná je pomocou pamäťových kariet microSD do veľkosti 64 GB. Operačný systém Android vo verzii 4.4.2 KitKat je bez nadstavby. Hoci ide o strednú triedu, telefón je plynulý, počas testovania sme nezaznamenali problémy so stabilitou.

Allview V1 Viper S4G 08

Zadný fotoaparát má 8 MPx, prítomný je LED blesk a automatické zaostrovanie. Kvalitou sa radí medzi priemer, stačí na momentky a v exteriéri, najmä za dobrých svetelných podmienok, sú fotografie veľmi dobré. V interiéri sú fotografie dobré, záleží podľa osvetlenia. Výsledné fotografie na displeji smartfónu vyzerajú dobre, na počítači sme si všimli viaceré chýbajúce detaily.

Allview V1 Viper S4G 10

Zadným fotoaparátom je možné nahrávať video v maximálnom rozlíšení Full HD (1920×1080 pixelov) pri 30 fps. Predný fotoaparát má 5 MPx a je vhodný na selfie. Pri horších podmienkach je k dispozícii LED blesk na prednej strane, osvetlí objekt a zlepší výsledky fotoaparátu. Výsledky sú celkom dobré, blesk však dosť výrazne svieti priamo do očí. Predný fotoaparát tiež nájde využitie pri videohovoroch.

Allview V1 Viper S4G 11

Keďže ide o dual SIM telefón, počas testovania sme používali dve SIM karty naraz. V prvom slote karta FunFón s mobilným 4G internetom, zatiaľ čo v druhom je O2 na všetko ostatné. Oceňujeme možnosti nastavenia kariet. Možno tu nastaviť, ktorá SIM karta má byť použitá na dáta, na hovory alebo SMS. Na výber sú vždy tri možnosti – SIM1, SIM2 alebo vždy sa spýtať.

Allview V1 Viper S4G 12

My sme počas testovania zvolili SIM1 na dáta; SIM2 na hovory a správy. V prípade nastavenia „pýtať sa“ sa vždy pred vykonaním akcie telefón pýta používateľa, z ktorej zo SIM kariet chce operáciu realizovať. V prípade, ak nepotrebuje používateľ dve SIM karty využívať, dá sa jedna z nich vypnúť.

Allview V1 Viper S4G 13

Informácie o spotrebe dát sa nachádzajú na inom mieste, než kde to má väčšina modelov. Túto možnosť nachádzame pod aplikáciou „Správa telefónu“. Či už ide o dáta prenesené cez Wi-Fi alebo mobilnú sieť, informácie sa zobrazujú iba z daného mesiaca, nemožno ich prezrieť spätne (za minulý mesiac).

Allview V1 Viper S4G 15

Menšie problémy sme zaznamenali aj pri aktualizácii. V telefóne je dostupná verzia 4.4.2, napriek tomu nám smartfón ponúkal možnosti aktualizácie. Aktualizácia však neprebehla a verzia ostala rovnaká. Riešením je nevšímať si hlášku o aktualizácii, resp. porovnať verziu v telefóne a ponúkanú verziu.

Allview V1 Viper S4G 16

Zadný kryt je odnímateľný, rovnako ako aj 1950 mAh batéria. Pri bežnom používaní sme dosiahli jeden deň výdrže, pričom sme mali zapnuté mobilné dáta na LTE sieti a aktívnu aj druhú SIM kartu na hovory a SMS. V prípade náročnejších činností – či už hranie hier alebo zdieľanie mobilného internetu cez hotspot – sme vybili batériu rýchlejšie.

Allview V1 Viper S4G 03

Rumunského výrobcu chválime. Telefón je ľahký, rozmerovo prijateľný, ponúka pekný IPS displej, podporu pre najnovšie LTE siete, LED blesk aj vedľa predného fotoaparátu a hardvérové parametre zodpovedajú cene. Do budúcnosti by sme ocenili lepší prehľad prenesených dát vo Wi-Fi a mobilnej sieti a odstránenie problémov s aktualizáciou. Ak hľadáte dual SIM smartfón s podporou LTE siete za prijateľnú cenu, V1 Viper S4G môžeme odporúčať.

Parametre a špecifikácie:

Chipset: Qualcomm Snapdragon 400
Procesor: štvoradrový, 1,2 GHz
Grafika: Adreno 305
Pamäť: 2 GB RAM + 16 GB ROM + microSD karta (do 64 GB)
Operačný systém: Android 4.4.2 KitKat
Displej: 5“, IPS, 1280×720 px., 294 ppi, Coring Gorilla Glass 3
Fotoaparát: zadný – 8 MPx, LED blesk, autofókus, Full HD videí pri 30 fps; predný – 5 MPx, LED blesk
Rozmery: 143×70,7×6,9 mm
Hmotnosť: 125 gramov
Batéria: Li-Pol, 1950 mAh
Frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 MHz, UMTS 850 / 2100 MHz + LTE
Globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSUPA
Lokálny prenos dát: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n)
Hudba: MP3 prehrávač, FM rádio, 3,5 mm jack
Formát SIM: 2× microSIM (dual SIM)
Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer, informačná dióda

Hodnotenie: 90%

Plusy
+ Nízka hmotnosť
+ Podpora LTE siete
+ Plynulosť systému
+ Predný LED blesk
+ Tenký profil 6,9 mm
+ Dizajn telefónu

Mínusy
– Priemerný fotoaparát
– Problémy s aktualizáciou

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu ALLVIEW V1 Viper S4G poskytuje server Heureka.sk

Výsledky benchmarkových testov:

Allview V1 Viper S4G AnTuTu Benchmark 01Allview V1 Viper S4G AnTuTu Benchmark 02
Allview V1 Viper S4G AnTuTu Benchmark 03Allview V1 Viper S4G AnTuTu Benchmark 04
Allview V1 Viper S4G CF Benchmark 01Allview V1 Viper S4G CF Benchmark 02
Allview V1 Viper S4G CPU-ZAllview V1 Viper S4G Quadrant
Allview V1 Viper S4G 3D Mark 01Allview V1 Viper S4G 3D Mark 02
Allview V1 Viper S4G 3D Mark 03Allview V1 Viper S4G 3D Mark 04

Zapožičal: Allview

Ďalšie odborné recenzie na mobil Allview V1 Viper S4G nájdete na Recenzie.SME.sk

7 komentárov

  1. Skvelé! Ďakujem za fotografie! Všímam si, prvýkrát, ste použili svoje fotky a tých PR fotiek je minimum 🙂

  2. Veru tak, ideálny smartfón 😉 Do prvého slotu dám FunFón SIM kartu s internetom na v 4G sieti a do druhého slotu O2 SIM kartu na hovory a SMS 🙂

  3. Pri O2 bude ešte dlho len 2G 😀 Na mnohých lokalitách je 3G nestabilné (dokonca aj v Bratislave!) a ak si človek nezvolí preferovanú 2G sieť, vypadáva signál.

Comments are closed.