Domov Audio Recenzia: AKG N60NC

Recenzia: AKG N60NC

Zdielať

Pre hudobných fajnšmekrov a milovníkov hudby, ktorí si potrpia na kvalitný zvuk, sú určené nové slúchadlá AKG N60NC, ktoré aktívne potláčajú hluk a patria do výbavy náročných cestovateľov.

AKG N60NC 01

Už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – sú tu kvalitné plasty a koža. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhšom nosení a je radosť cez ne počúvať akúkoľvek hudbu. Slúchadlá sú ľahké a veľmi dobre sa nosia. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy a počas prenášania ich možno ľahko zložiť aby sa ušetrilo miesto.

AKG N60NC 02 AKG N60NC 03

Milo nás prekvapilo balenie. Už pri pohľade do krabice vidieť, že toto nie sú hocijaké bežné slúchadlá. Sú tu elegantne zabalené, k nim je vložený nabíjací USB kábel, odpojiteľný kábel s 3,5 mm jackom a puzdro. Páči sa nám najmä komfort nosenia slúchadiel, vďaka čomu sú špičkou na trhu. Môže za to jemná koža, ktorá je na oboch náušníkoch, ale aj na hlavovom moste. Prítlak slúchadiel je ideálny. Počas dlhodobého nosenia necítiť žiadne tlačenie a počas ciest sú slúchadlá dostatočne odhlučnené od okolitého ruchu.

AKG N60NC 04 AKG N60NC 05

Avšak to, čo je na tomto modeli výnimočné, je práve aktívne rušenie okolitého hluku (Noise Cancelling – skratka „NC“). Funkciu možno aktivovať posuvným tlačidlom na ľavom náušníku slúchadiel. Zabudovaná batéria dokáže napájať slúchadlá so zapnutou funkciou približne 14 – 15 hodín, čo je viac než dosť. Nabíjanie sa potom realizuje cez pribalený USB kábel, ktorý sa však pripája cez 2,5 mm audio jack do ľavého náušníka. Počas nabíjania tak nie je možné počúvať hudbu, avšak pokiaľ používateľ nepotrebuje aktívne odhlučnenie, môže počúvať hudbu aj s vybitou batériou.

AKG N60NC 06 AKG N60NC 07

A čo sa stane, ak funkciu Noise Cancelling používateľ aktivuje? Nastane ticho, ktoré sme dlho nezažili. Funkcia príde vhod častým cestovateľom – napr. v električke sme si všimli, že NC eliminovalo asi 90% vonkajšieho hluku. Slúchadlá tiež padnú vhod v lietadle či vlaku, kde vonkajší hluk nebude poslucháča vyrušovať. Technológia NC od AKG je riešená špičkovo – pred testom sme neverili a vôbec nečakali, že až toľko dokáže táto technológia utlmiť. Kvalitu slúchadiel potvrdzuje aj ocenenie EISA, odporúčaná cena je 239 eur čo môže byť pre niekoho vyššia cena.

AKG N60NC 08 AKG N60NC 09

Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, model AKG N60NC môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie. Špičkové odhlučnenie je potom už len čerešničkou na torte. Odporúčame!

Vďaka kvalitnej reprodukcii zvuku, ergonómii a zaujímavému dizajnu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu AKG N60NC ocenenie TOP produkt

TOP Produkt


Parametre a špecifikácie:

Frekvenčný rozsah: 10 – 22 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Konektivita: 3,5 mm audio jack
Dĺžka káblu: 1,2 metra
Hmotnosť: 150 gramov
Maximálny vstupný výkon: 30 mW
Citlivosť: 123 dB SPL/V@1 kHz
Výdrž integrovanej batérie: 14 – 15 hodín
Ďalšie výhody: aktívne odhlučnenie, pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Výborné aktívne odhlučnenie
+ Prvotriedna kvalita reprodukcie
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Pohodlné nosenie slúchadiel
+ Nízka hmotnosť a malé rozmery
+ Skladací mechanizmus

Mínusy
– Pre niekoho vyššia cena slúchadiel

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu AKG N60NC poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Ďalšie odborné recenzie na slúchadlá AKG N60NC nájdete na Recenzie.SME.sk

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno