Domov Audio Recenzia: AKG K845BT

Recenzia: AKG K845BT

Zdielať

Bezdrôtových slúchadiel sme už videli veľa, ale naozaj kvalitné a dizajnovo zaujímavé slúchadlá nevidieť často. Rakúska spoločnosť AKG práve takéto ponúka v podobe modelu K845BT. Používateľ si môže vychutnať kvalitný zvuk a veľmi dobrú ergonómiu.

AKG K845BT 01

Slúchadlá už na pohľad vyzerajú profesionálne a majú veľmi dobré spracovanie – plastové časti by sme tu hľadali márne. Náušníky sú príjemne a presne tvarované, netlačia ani pri dlhšom počúvaní a je radosť počúvať akúkoľvek hudbu. Na hlavu sadnú presne, dajú sa aj vysunúť a prispôsobiť pre rôzne veľkosti hlavy a počas prenášania ich možno ľahko zložiť aby sa ušetrilo miesto.

AKG K845BT 02AKG K845BT 03

Prekvapilo nás však pomerne chudobné balenie slúchadiel, za cenu okolo 200 eur by sme čakali viac. V balení sa nachádza prepojovací kábel miniUSB-USB pre nabíjanie a prepojovací audio 3,5 mm jack na oboch stranách. Nabíjačka, alebo vrecko na prenášanie tu nie je. AKG K845BT sú dostupné v dvoch farebných verziách – v bielej a čiernej, pričom tá druhá pôsobí elegantnejšie.

AKG K845BT 04AKG K845BT 05

Každé slúchadlo má z vnútornej strany popis veľkým písmenom „L“ alebo „R“, ako označenie ľavého a pravého slúchadla. Konektory sú na oboch stranách a zatiaľ čo na ľavom slúchadle je miniUSB konektor, ktorý slúži na nabíjanie, na pravom slúchadle je 3,5 mm audio jack konektor a tlačidlá Play/Pause, vypínač/Bluetooth na spárovanie a ovládanie hlasitosti.

AKG K845BT 06AKG K845BT 07

Tlačidlo „Play“ možno použiť aj na funkcie ako je prijatie a ukončenie telefónneho hovoru, tlačidlá hlasitosti však nemajú ďalšiu funkciu – nemožno ich tak použiť na preskakovanie piesní. K845BT možno pripojiť viacerými spôsobmi. Ponúkajú klasický káblový prenos audio káblom, ktorý je v balení alebo spárovanie bezdrôtovo pomocou technológie Bluetooth 3.0.

AKG K845BT 08AKG K845BT 09

Samotné spárovanie cez Bluetooth je rýchle a jednoduché. Prečo však nevyužiť ešte rýchlejšiu a pohodlnejšiu metódu? Práve na to je tu aj technológia NFC. Slúchadlá majú vstavanú batériu Li-Pol s kapacitou 320 mAh a na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu 8 hodín. Ak sa však vybije batéria na cestách, je tu spôsob ako počúvať hudbu.

AKG K845BT 11AKG K845BT 12

Pri počúvaní cez audio kábel je batéria nevyužívaná, čo  ocení používateľ v prípade vybitia. Integrovaná batéria sa nabije z 0% na 100% za 3 hodiny, avšak ako problém vnímame použitý miniUSB konektor. Majiteľov iste poteší aj ocenenie „EISA Best Product 2014-2015 – najlepšie slúchadlá“, ktoré slúchadlá získali.

AKG K845BT 18AKG K845BT 19

Kvalita zvukového podania je výborná, ani pri vyšších hlasitostiach sa nestrácajú basy a výšky sú čisté. Všetky frekvenčné pásma, či už ide o výšky, stredy a basy sú veľmi dobre vyrovnané. Ak hľadáte slúchadlá, ktoré ponúkajú vernú produkciu zvuku, model AKG K845BT môžeme odporúčať. Slúchadlá ponúkajú okrem kvalitného zvuku aj veľmi dobrú ergonómiu a kvalitné konštrukčné spracovanie.


Parametre a špecifikácie:

Meniče: 50 mm
Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
Impedancia: 32 Ω
Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth 3.0
Konektivita: 3,5 mm audio jack, miniUSB
Dosah: 15 metrov
Hmotnosť: 288 gramov
Výdrž integrovanej batérie: 8 hodín, 320 mAh
Profily Bluetooth: A2DP,  AVRCP, HSP, HFP
Ďalšie výhody: prítomné NFC, pohodlné nosenie slúchadiel
Farebné prevedenia: čierna a biela

Hodnotenie: 95%

Plusy
+ Kvalita reprodukcie
+ Dizajn slúchadiel
+ Kvalita spracovania
+ Pohodlné náušníky
+ Skladací mechanizmus

Mínusy
– Nabíjanie cez miniUSB

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu AKG K 845BT poskytuje server Heureka.sk

Zapožičal: DSI Slovakia

Ďalšie odborné recenzie na náhlavné slúchadlá AKG K 845BT nájdete na Recenzie.SME.sk

14 komentárov

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno